Adózás "munkanélkülinek"?


ikke # 2007.02.26. 13:16

Azt szeretném tudni h ha semmilyen jövedelme nem volt az illetőnek csak a "gyerektartás" ami zsebből zsebbe ment és a családi pótlék, akkor bevallást nem kell készíteni? vagy igen csak nullásan? Köszi a választ.

Avita # 2007.02.20. 10:55

A munkanélküli járadék a Szja. tv. 3. § 21. d) pont alapján bérnek minősül (a bevallás 4. sorában kell szerepeltetni).
Az önkormányzattól kapott szoc. segély a tv. 1. sz. melléklet 1.3. pontja alapján mentes, így ha csak azt kapott volna, akkor télleg nem kellene bevallást tennie ( tv. 7. § (1) bek. a) pont; 11. § (3) bek. a) pont és (5) bek. a) pont), a munkanélküli járadék miatt viszont kell.
Más kérdés, hogy fizetési kötelezettség valszeg nem lesz.

Kála # 2007.02.20. 10:23

Attika:
Szja tv.
4. § (1) Jövedelem a magánszemély által az adóévben bármilyen címen és formában megszerzett bevétel egésze, vagy az e törvényben elismert költségekkel csökkentett része, vagy annak e törvényben meghatározott hányada.

A szociális segély is bevétel - az más kérdés, hogy ahogy Rexor is írta, adómentes lesz.

Dr.Attika # 2007.02.20. 09:57

Az adózási alapelvek között szerepel egy olyan kitétel, hogy mindenki a jövedelme alapján köteles adózni. A munkanélkülinek nincs jövedelme. Ha nincs jövedelme, akkor miért is kellene adóbevallást tennie? Azt vallja be, hogy nincs jövedelme?

Hunyadi # 2007.02.20. 09:38

Köszönöm válaszotokat!!!
Hunyadi

Rexor # 2007.02.19. 12:16

Kell bevallást tenned, bár valószinű, hogy az adójóváírás miatt nem kell adót fizetned. Bármely APEH ügyfélszolgálaton kérhestz borítékot, a bevallásnyomtatványt pedig letöltheted az internetről.

T r a v e n # 2007.02.19. 12:01

Kedves Hunyadi!

Javaslom, hogy az illetékes Munkaügyi Központnál kérdezzél rá a problémádra.

Hunyadi # 2007.02.18. 09:04

2006.augusztus 1-ig munkanélküli segélyen voltam, azóta szociális segélyt kapok, semmilyen más pénzforrásom nincs.
Kérdésem lenne, hogy kell-e adóbevallást tennem? Borítékot ezidáig nem kaptam! hol igényelhetem? Válaszát előre is köszönöm!