Ingatlan magánszemélytől


orkester # 2007.06.10. 09:47

Köszi a gyors választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.10. 09:45

Nem. Épp ez az, ami az egyszeri magánszemélyt kizárja, akkor is, ha ezt a házat momentán tényleg eredetileg is eladásra építette. Ti. megkövetletetik az "üzletszerűség".

orkester # 2007.06.10. 09:40

Egyébként egy ilyet találtam: "Az Itv. e szabálya alkalmazá-sában vállalkozónak az általános terminológia alap-ján az tekinthetõ – miután az Itv. ettõl eltérõ fogal-mi keretet nem ad meg –, aki saját nevében és koc-kázatára, haszonszerzés céljából üzletszerûen gaz-dasági tevékenységet végez." Így akkor nem változik a helyzet?

orkester # 2007.06.10. 09:15

Köszönöm a válaszokat!
Sajnos én is ettől féltem, hogy nincs megoldás, csak egy ismerősünk kicsit másképp értelmezte a törvényt és ahogy ő bogozta ki, azt mondta így a magánszemély vállalkozik, bár ugye nincs igazolványa, amit kér most tőlünk az apeh. :(

gitron # 2007.06.10. 06:24

Ráadásul olyan vállalkozótól, akinek az ingatlanértékesítés szerepel a tevékenységi körében.

Butyka # 2007.06.09. 18:53

A lényeg az első szóban van. "Magánszemélytől..." Kizárólag akkor kapszt illetékkedvezményt, ha vállalkozótól veszel ingatlant. Itv. 26§(1) f./

orkester # 2007.06.09. 18:01

Nagyon sürgős prolémával fordulok a fórumhoz!
Magánszemélytől vásároltunk új építésű ingatlant, aki nyilatkozott arról, hogy ő eladás céljából építkezett, kapta az engedélyeket és ha jól tudom ez így vállalkozásnak minősül. Ennek ellenére most illeték fizetésére kaptunk felszólítást és az ez irányban benyújtott kérelmünket elutasították. Azt szeretném megtudni, hogy van-e valamilyen lehetőségünk fellebbezni.