Hitelek felvételét követő "végrehajtás"


monalisa1 # 2007.10.19. 09:29

Ha lesz munkád, lesz biztos jövedelmed, így pedig a tartozások dolgában előbb-utóbb egyesenbe jutsz.
Minden jót.

Jillyke # 2007.10.19. 08:38

Köszi.

Munka: hatósági szerződés lejárta után. Azzal nem lesz gondom; sem kérdésem :-))

monalisa1 # 2007.10.18. 13:42

Mindenhol ahol tartozásod van, illetve fizetési elmaradásod, külön - külön kell kérni/megpróbálni az átütemezést. És miel?bb eljárni az ügyben, mert a késedelmes fizetés sokba kerülhet.

Munkát saját magadnak kell keresned...

Jillyke # 2007.10.18. 09:18

rite csillaggal!
Nem tanultam tovább :-(. A 72 éves nagyanyámé a ház. Mivel nem "érti" amit mondok, így nincs kedvem vele vitatkozni. Már mindent bevetettem, sajnos eredménytelenül.
C a s a b l a n c a!
Lényegében bármit csinálok, a vége az, hogy nem csak az alaptőkét kell kifizetnem???!!!
Sejtettem, viszont azt nem hiszem el, hogy nincs más lehet?ség.
Nem szeretnék cinikus lenni, elvégre magamnak okoztam a bajt.... DE
Ha most tájékoztatom őket - normális módon a helyzetről (bankot, mobilt, APEH-et), van arra lehetőség, hogy egy ügyként kezeljék a tartozásaimat? Bár ezek után már kétlem.
És ezt követően valamilyen úton-módon kifizetem, megnézi (APEH) honnan, miből tettem?
Kár, hogy nincs adósok börtöne. A banknak megírtam, kifizetem, ha munkát biztosít (persze nem értették).
Létezik olyan, hogy x hónap türelmi idő?

monalisa1 # 2007.10.16. 19:20

Sylva.
Konkrétan nem tudom, de szvsz a hitelfelvételi szerződés "kisbetűsében" ez bizonyára le van írva konrétan.

Sylva # 2007.10.16. 14:29

Személyi hitelnél a végrehajtó nem csak a jövedelem 33%-át (különleges esetben 50%) tilthatja le, hanem az egészet?

C a s a b l a n c a # 2007.10.16. 12:16

Kedves Jilyke!

Tekintettel arra, hogy végrehajtási eljárás van folyamtban, a végrehajtó minden jövedelemre, járadékra (álláskeresési támogatás stb.), illetve természetesen a bankszámládon található/befutó összegekre vonatkozóan is intézkedési jogosultsága van.
Ez annyit jelent, hogy bármit talál a végrehajtó, azzal az adósságod erejéig rendelkezni fog - függetlenül a Te szándékodtól.

A diákhitelt javaslom, hogy a kötelező kb. 4.500.- Ft-tal kezd el törleszteni, mivel a kamatot is tőkésítik, ami annyit jelent, ha rendesen fizeted fenti összeget, akkor még mindig ott marad a tőke, abból egy vasat sem törlesztettél. Ergo: életed végéig eladósodtál...

Más ingatlantulajdonába nem fog bemenni a végrehajtó foglalni. A foglalás többnyire már nem "éri meg" a végrehajtónak: a lefoglalható ingóságok alacsony értékűek, az értékesíthetőségük kétséges, tárolásuk problémás.
Többnyire ingatlanra vagy nagy értékű ingóságra (pl: gépjármű) mennek rá.
De a leírtakból következtetve, ez Téged nem fenyeget...

Rossz hír, hogy a végrehajtó több év múlva is megtalál, illetve az APEH is követi az adósait rendesen, úgy hogy ha évek múlva kerülnél állásba is, akkor is levonásra kerülnek az adósságaid.

Javaslom, hogy keresd fel a végrehajtót, mert Õ adhat részletfizetésre engedélyt.

Privát javaslat: keress jól jövedelmező munkát, akár külföldön is, hogy adósságod rendezd, mert egy életre eladósodol!

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.10.16. 11:24

nem fogják a rokonod lakását lefoglalni mert látni fogjáka atulajdoni lapon hogy nem te vagy a tulaj

ha a tartózkodási helyedre kimennek foglalni annak veszélye áll fenn hogy valami értékes ingóságot lefoglalnak ezért akár össze is irathatod hogy mi a tiéd a lakásban és mi a tulajé ha jönne az apeh végrehajtó
milyen szakra jártál ?

Jillyke # 2007.10.16. 10:08

Kérdésem kicsit összetett:

Felvettem személyi kölcsönt, igényeltem hitelkártyát, kaptam diákhitelt és van mobilelmaradásom.
1., Anyagi nehézségeimet megelőzően közöltem az adott bankkal, hogy gondok lesznek (személyi kölcsönt felmondták, hitelkártya már ügyvédnél van).
Adósságrendező hitel felvételére nem voltam jogosult (folyamatosan néztem a lehetőségeket; természetesen írásban próbáltam velük egyezkedni).
Jelenleg havi 1 e Ft-ot tudok fizetni mindkettőre (fizetési szándék :-()
2., Diákhitelt átadták az APEH-nak. Az APEH nem jelentkezett, csak "azonnali beszedést" tett a számláimra. Megteheti ezt magánszemély esetében?
Nem nézi, hogy leeveszi a számlán lévő összeget, én pedig itt maradok 0 Ft-tal?
3., Mobil: behajtó cégnél van (havi 1 e Ft-ot fizetem). Az ügyintéző telefonálgat. A velem NEM egy háztartásban élő apámmal próbál "egyezkedni".

Ingatlanom, ingóságom nincs. Jelenleg egy lakásban élek (ideiglenes lakcím), ami családtagé (elég ehhez egy közjegyző/ügyvéd által hitelesített nyilatkozat, hogy nem vagyok tulajdonosa a lakásnak? Tulajdonos attól fél, mikor jön ki a végrehajtó. Képtelen vagyok megértetni vele, hogy ez nem így működik.)

Álláskeresőként vagyok regisztrálva, illetve hatósági szerződéssel pár hónapos tanfolyamra járok. A záróvizsgáig elhelyezkedni nem ajánlott, a szerz. felb. díjvisszafizetéssel jár.

Hogyan tudom elérni, hogy kizárólag az alaptőkét fizessem? Van arra lehetőség, hogy különböző tartozásaimat egy helyen kezeljék? Bár, elnézve az APEH "viselkedését" (ezt eddig csak cégnél láttam), ennek esélyét nem látom.

A válasz(oka)t előre is köszönöm.