Illeték részletfizetési kérelem


Sephia # 2008.09.10. 07:20

Kedves Hozzáértők,

  1. Gyermekem születése (április) miatt az illetékhivatalhoz fordultam egy azzal a kéréssel, hogy a velem szemben fennálló tartozásomat ütemezzük át, mert nem tudom egyenlőre fizetni.
  2. Közben volt adóvisszatérítést visszaigénylésem, amit visszatartottak.
  3. A márciusban feladott levelemre 2008. augusztusban érkezett válasz.

Nem kötelezi őket törvény, hogy mennyi idő alatt kell reagálniuk? Ha igen, akkor én élhetek valamilyen jogommal? Mondjuk, hogy a visszatartott pénzt utalják a számlámra?
Előre is köszönöm

nandy # 2008.09.08. 12:35

A késedelmi pótlék addig ketyeg, míg a határozatot meg nem hozzák.

A késedelmi pótlékot évente egy alkalommal írják elő, most van ennek az ideje, tehát ezért jelent meg fél évvel később a folyószámlán.

Egyetlen lehetőség van: méltányossági alapon kérni kell a pótlék elengedését.

muheg # 2008.09.08. 11:39

Tisztelt Szakértők!

Arról kérek tájékoztatót, hogy ajándékozási illeték fellebezésében milyen módon lehet a pótlékot elengedtetni. Az illeték kiszabását követően pár napon belül badtam a fellebezést annak rendje és módja szeint. Most kijött az egyenleg, hogy a kiszabást követően fél évre rá az összeget megpótlékólták, úgy hogy a fellebezesét még akkor beküldtem és rá egy hónapra meg is kaptam arról a határozatot. Ennek ellenére rápotlékoltak az eredeti összegre. Ebben kérek segítséget. Ezt miért csináltál, és milyen módon lehet ez ellen fellépni. Mivel a dátumok ellentmodásosak és a a megfelelő módon jártam el, miért fizessk, ha az nm ejár nekik!

Üdvözlettel:
Sz. Tamás

Timba # 2008.03.15. 17:27

Üdvözlöm!

Azt szeretném kérdezni, ha a férjemmel közösen 50-50 %-ban vettünk egy használt lakást 10,8 MFt.-ért, mennyi illetéket kell fejenként fizetnünk! Előtte eladtunk egy lakást, ami csak a párom nevén volt, ezt 8 M Ft-ért adtuk el!
Köszönettel: Tímea

szancsesz # 2008.01.02. 16:49

segítséget kérnék!
2007 decemberében kértünk az apeh-től lakásvásárlási illetékünkre kamat-és késedelmi pótlék mentes részletfizetést.
nos ma azt mondták hogy lehet csak fél év múlva küldik a jóváhagyó határozatot
feltéve ha megkapjuk.addig mig várunk szépen megy rá a késedelmi kamat ami nem kevés egy 200 ezres illetéknél. mire a határozat megjön addig kb 20 ezerrel fizetünk többet.
hallottam valami olyanról hogy ha az apeh hibájából csúszik vissza lehet követelni valahogy írásban az addig ráterhelt kamatot.
létezik ez?
előre is köszi

Edini # 2007.12.30. 12:32

Üdv.
Érdeklődni szeretnék hogy 1 hónapja eladtuk a családi házunkat 20,7 millió ft-ért.Ebből visszafizettünk jelzáloghitelt 5,5 millió ft ot.A maradék 15,2 milliót elosztottuk fele fele arányban a voltférjemmel,mivel 2006 ban elváltunk.
Én most a lányommal(14) szeretnék megvenni egy 10,6 millós haznált lakást, a 7,6 milliómoz felveszek lakásvásárlási hitelt.
Az lenne a kérdésem hogy mennyi iletéket kell fizetnem ha megveszem a lakást és mivel egyedül nevelem a gyerekemet milyen címen kérhetek kedvezményt ésetleg illeték elengedését részletfizetést stb.
a nemethedi@gmail.com címre szeretnék választ kapni...
Nagyon szépen köszönöm.

monalisa1 # 2007.12.28. 15:28

A házat közösen vettétek, így az illetékfizetés kötelezettsége egyetemleges köztetek. Amennyiben a fellebbezés lehetőségének határideje még nem járt le, sürgősen egy ajánlott-tértivevényes levélben kérni kell ill. lehet a részletfizetés engedélyezését. (A levél feladása után rá nem sokára nem árt személyesen érdeklődni az illetékes ügyintéző előadónál.)

dundus # 2007.12.28. 12:51

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e lehetőségünk részletfizetésre,ha:

  • most vettünk egy házat a férjemmel és brutális (890 ezer Ft) illetéket kell befizetnünk.
  • ami esetleg bökkenő lehet, hogy az ő nevén van már egy lakás
  • ha ez gond, az én részemről nem lehet legalább 50%-ban megigényelni?

Ha meg tudnánk igényelni, az óriási segítség lenne, mert ezt így egybe kifizetni nagyon sok.

üdv.

Szaszeszka # 2006.07.13. 06:51

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerinted mennyi esély van a részletfizetésre, ha

  • páromnak nincs bejelentett munkahelye, vagyis "hivatalosan" munkanélküli, 6-7 éve
  • a lakást kölcsönből vettük, havi törl.részlete 38.000.-
  • személyi kölcsönt vettünk fel, havi törl.részlete 12.000.-
  • az én nettó jövedelmem: 80.240.-
  • plusz még kiadásnak ott a rezsi.

Ez elég méltányolható nem?
Indoklásnak még azt írnám, hogy szüleim segítettek megvenni a lakást....
Szerinted? És mennyi a max. hónap amit lehet részletfizetésben kérni?

Üdv.

kato # 2003.12.04. 14:53

Hali!
A közjegyzői díj méltányosságból való mérséklését ill. részletfizetést is lehet kérni?
A ház 1/3-ának öröklése esetén, ha jól értettem az előzőkben- már lehet kérni az első lakáshoz jutási kedvezményt? 22 éves főiskolai tanuló vagyok. Egyáltalán az ingatlan felértékelésekor megállapított értéket el kell fogadni? Vagy lehet fellebbezni?

blossom # 2003.09.23. 19:42

Kedves Athalie!

Az előző hozzászólásomban írtam, hogy mindent LEHET KÉRNI, így elengedést vagy mérséklést is! És lehet - kivételes méltányosságból - kamatmentesen kérni a részletet. Lehet a mérséklést is kamatmentes részlettel kombinálni.

Athalie # 2003.09.19. 10:25

Szükségem lenne egy kis segítségre. Kényszerüségböl megvettem a váláskor a volt férjem részét a lakásból, házassági vagyonközösség megszüntetése címén 2,5 millió kölcsönt vettem fel hozzá. Úgy tudtam, hogy így a lakásvásárlás illetékmentes. Múlt héten jött egy levél, hogy fizessek be 72 ezer forintot visszterhes vagyonszerzési illeték címén. Három gyereket nevelek egyedül, a kölcsön részlte is igen nagy terhet ró ránk, nem tudok kifizetni 72 ezer forintot, a jövedelmem a gyerektartással együtt is csak 80 ezer forint, és ebböl 35 a havi kölcsöntörlesztés. Lehet-e kérni azt, hogy elengedjék az illetéket, és érdemes-e? Megkérdeztem a részletfizetés kamatos... Mit tehetek?

blossom # 2003.09.18. 19:33

Kedves Patrik!

Kérni mindent lehet: tartozás elengedése, mérséklés, részlet, fizetési halasztás, pótlékmentesség, mérséklés+részlet...

Igazolni a közös háztartásban élők jövedelmét kell, tehát mindegy hogy Önök házasok voltak-e az összeköltözéskor vagy nem, jelenleg együtt élnek, tehát mindkettejük jövedelmi és vagyoni viszonyait igazolni kell. Nem árt egy számlát becsatolni az OTP-tartozás törlesztéséről is, meg a hitelszerződésről. Ha van gyerek, vagy ha útban van a baba, azt is méltányolható körülmény.

zsuga # 2003.09.17. 14:31

Hello patrik!

Biztos hogy kérhetsz fizetési halasztást, de azt meg kell indokolni. Egyik ismerősöm már 3 évve húzza és eddig semmit nem fizetett.


zsuga

Patrik # 2003.09.17. 14:21

Helló!

Kis segítség kellene: Feleségem, aki még nincs 35 vett egy lakást a saját nevére, OTP kölcsönnel 9,7 millóért, ahol együtt élünk (a vásárlást követően házasodtunk össze).
Most kijött a fizetési felszólítás.
4 000 0000.02=80 000
5 600 000
0.06=336 000
ami együtt 416 000, amit ugye 15 napon belül be kellene fizetni. Figyelmesen elolvastam, hogy hogyan kérjünk részletfizetést, de vajon hogyan lehet halasztást kérni? Lehet együtt a kettőt, hogy mondjuk 1 év múlva elkezdünk havi 20-at befizetni?

Ha összeházasodtunk akkor az én fizetési kimutatásomat is be kellene adni (egyetemi hallgató vagyok, no jövedelem)?

Az, hogy Õ közalkalmazott (középiskolai tanár) számít valamit?

Úgy tudom, hogy az első lakásra járó kedvezményt nem vehetjük igénybe, mert a lakás piaci értéke 8 000 000 felett van. Vagy nem az számít amennyiért vettük (mi az a piaci érték)?

blossom # 2003.09.08. 20:49

Kedves Lipi!

Fizetni biztosan kell, de nem mindegy hogy mennyit. Egy éven belül van a vételhez képest az eladás? Lakás mind a két ingatlan?

zsuga # 2003.07.30. 06:08

Kedves Lipi!
Nem vagyok jogász, csak utána néztem ennek, mikor én is a lakást eladtam és vettem helyette másikat. A 12,5 m Ft-os háznak a fele tied az 6,25 m Ft. Vettél egy új ingatlant ha az 100%-ban a tied 10 m Ft-ért akkor a 10-6,25= 3,75 m Ft-ra eső illetéket kell megfizetned. Úgy tudom az pedig 4,0 m Ftig 2%.
Ha nem így van akkor én is megjártam.


zsuga

Lipi # 2003.07.29. 15:18

Kedves Moderátor+Felhasználók,

Kérdésem szintén illetékfizetéssel kapcsolatos.
Mi a helyzet, ha eladtam egy lakóingatlant,(50%-os tulajdonos voltam)
12,5 Mft értékben és, vettem egy másikat 10Mft értékben(100% tul).
Elképzelhető, hogy nem kell illetéket fizetnem ???????

Válaszát előre is köszönöm...

Lili01 # 2003.07.29. 13:13

Kedves Livi!

Ha ezt mind leírja a kérelemben, amit nekem írt az bőven elég. A legutóbb két éves részletfizetést kértünk egyik ügyfelemmel, lehetőséget adva az Illetékhivatalnak a méltányosságra. Ha ezután egy évre adja meg az is jó. Természetesen óvatosságból kérhet csak egy évet. Számítsa ki így a havi részletet. Adótartozás késedelmi kamata 13 % - ha jó emlékszem -.

Fizessen első részletként 20.000 Ft-ot, majd az Illetékhivatal megírja a határozatában, hogy mennyi időre adja meg a részletfizetési kedvezményt és mennyi a havi törlesztő részlet.

Adjon be egy havi munkabér igazolást is a kérelemhez az elég lesz.

Üdvözlettel:

Lili
Livi írta - 2003.07.29 13:24
Köszönöm a választ. Újabb kérdéseim:
Nem csak 12 hónapra kérhető a kamatmentes részletfizetés? (valaki ezt mondta nekem).
Mennyit fizessek be: hogy kerek legyen a részletfizetés, vagy a pontos 1/12-nyi törlesztőrészletet?
Részletfizetésnél milyen kamattal számol az illetékhivatal?
Férjemet most rugták ki munkahelyéről(megvan a felmondólevél), de még munkaviszonyban áll (felmondását tölti). Még nem tudta regisztráltatni magát mint munkanélküli - az illetékhivatalos ügyintéző pedig mindenáron ragaszkodik a regisztrációs számhoz. Muszály?
Egytizenketted részben a férjem nevén van a lakás, tizenegy tizenketted részben az enyém. Illetékfizetéskor számít a tulajdoni hányad? Számít, hogy ez nem az ő állandó lakcíme (testvére lakásában lakik)? Számít, hogy ő kifizetné az illeték 'rá eső' 1/12-ed részét, de a maradék 11/12-ed résznyit én a bruttó 60 000 forintos béremből nem tudom? Mekkora az az egy főre eső nettó jövedelem, ami alatt az illetékhivatal méltányolhatónak kell hogy találja, illetve mennyi az ami alatt méltányolhatónak találhatja még a kérelmemet? Nem tudom mennyi a férjem bruttó fizetése hivatalosan - mi van ha nem ad róla igazolást a kérésemre?
Válaszait előre is köszönöm:
Livi


Lili

Livi # 2003.07.29. 11:24

Köszönöm a választ. Újabb kérdéseim:
Nem csak 12 hónapra kérhető a kamatmentes részletfizetés? (valaki ezt mondta nekem).
Mennyit fizessek be: hogy kerek legyen a részletfizetés, vagy a pontos 1/12-nyi törlesztőrészletet?
Részletfizetésnél milyen kamattal számol az illetékhivatal?
Férjemet most rugták ki munkahelyéről(megvan a felmondólevél), de még munkaviszonyban áll (felmondását tölti). Még nem tudta regisztráltatni magát mint munkanélküli - az illetékhivatalos ügyintéző pedig mindenáron ragaszkodik a regisztrációs számhoz. Muszály?
Egytizenketted részben a férjem nevén van a lakás, tizenegy tizenketted részben az enyém. Illetékfizetéskor számít a tulajdoni hányad? Számít, hogy ez nem az ő állandó lakcíme (testvére lakásában lakik)? Számít, hogy ő kifizetné az illeték 'rá eső' 1/12-ed részét, de a maradék 11/12-ed résznyit én a bruttó 60 000 forintos béremből nem tudom? Mekkora az az egy főre eső nettó jövedelem, ami alatt az illetékhivatal méltányolhatónak kell hogy találja, illetve mennyi az ami alatt méltányolhatónak találhatja még a kérelmemet? Nem tudom mennyi a férjem bruttó fizetése hivatalosan - mi van ha nem ad róla igazolást a kérésemre?
Válaszait előre is köszönöm:
Livi


Livi

Lili01 # 2003.07.24. 15:25

Kedves Livi!

Mindenféleképpen és minél hamarabb adj be részletfizetés iránti kérelmet, de4 úgy, hogy az általad fizetni kívánt havi részletet fizetd be és csatolt a kérelemhz. akérelemben írd le, hogy mennyia a havi jövedelmed és, hogy abból nem tudod kifizetni az illeték összegét egy összegben írj egy vagy pl. 1,5 évet és legyen a havi részletfizetési kérelemd pl. havi 20.000 Ft.

Üdvözlettel:

Lili

Livi írta - 2003.07.24 14:17
Kedves jogász és -hallgató válaszolók!

A lakásvásárlásom után kiszabott illeték döbbenetes (281 000 Ft) - és sajnos helyes - nagyságú. Részletfizetési kérelmet tervezek benyújtani a Fovárosi Illetékhivatalhoz. Esélyeim?
Hány hónapra kérhetem a részletfizetést? Mennyire érdemes?


Lili

Livi # 2003.07.24. 12:17

Kedves jogász és -hallgató válaszolók!

A lakásvásárlásom után kiszabott illeték döbbenetes (281 000 Ft) - és sajnos helyes - nagyságú. Részletfizetési kérelmet tervezek benyújtani a Fovárosi Illetékhivatalhoz. Esélyeim?
Hány hónapra kérhetem a részletfizetést? Mennyire érdemes?


Livi