Tartozás elévülés 5 év után létezik?


saca11 # 2016.05.28. 21:06

Tisztelt Fórum!

Egy banktól vettem fel hitelt 2008-ban,amit nem tudtam törleszteni,mivel elvesztettem a munkámat. A tartozást megvásárolta egy követelést kezelő cég,amely végrehajtási eljárást kezdeményezett ellenem 2016 márciusában. A végrehajtó értesítését a napokban kaptam meg. A maradék tartozásom kb. 380.000 ft volt viszont a cég már 1.200.000 ft-ot követel a végrehajtón keresztül. Esetemben lehet e szó elévülésről?

Köszönöm válaszát!

Marcsi77 # 2016.05.25. 11:20

Tisztelt Fórum! Segítséget kérek! A történetem a következő ! 2005.06.01 napján hitel kártyát igényeltem 120000 ft a hitel keret.Lánykori nevemen .2016 03 megkeresett egy behajtó cég hogy tartozok 438795 Ft-tal. A férjezett nevemen érkezett a levél.Én 2005 .05 -től nem használom a volt férjem nevét .A szerződésben szerepel a lakosági fólyó számlám száma .Az igaz hogy el költöztem de ezt már 2005 ben jeleztem a banknak. 11 évig nem kerestek a hitel kártya esedékes tartozás fenálásárol. Semmi féle levelet illetve értesítés nem érkezett. A hölgy a telefonba azt mondta ,hogy nem került végrehajtási szakaszba .De a KH listán fent vagyok mint rossz adós . Mit tegyek ? Fizessek?
Ja igen 2016 .03 -án a tartozásom 438795 ft 2016.05 már 320000 ft ez hogy van?

Grave7 # 2016.05.24. 19:34

@Misimókuska: Elévülést megszakította: fizetési felszólítás, végrehajtás kérése (még ha előleget nem is fizetett, vagy "nem csinált semmit" a végrehajtó), bármilyen végrehajtói intézkedés (levél, felszólítás, vagyonkutatás, foglalás, stb.)
Ha nem is tudsz ezekről (mert pl. költöztél de új címedet "elfelejtetted" bejelenteni), attól függetlenül az elévülés megszakadt.

.
@Andika28:
Milyen az a "meghagyásos levet"? :D
Egyébként, ha fizetési meghagyás lenne, akkor közjegyzőtől (Magyar Országos Közjegyzői Kamarán keresztül) érkezne (tértivevénnyel), annak átvétel után 15 napon belül ellent kell mondani írásban (postára feladni).
Ha csak sima ügyvédi levél, valószínűleg nem kell vele foglalkozni, persze megírhatod válaszként, hogy szerinted elévült és ha szerintük mégsem, akkor küldjék meg neked az ezt igazoló iratokat.

Misimókuska # 2016.05.24. 18:12

Tisztelt Cím!2011 decemberben felmondott,jelzálog Chf hitel 2016 dec.-ben elévül, ha addig nincs vh.?Illetve, ebben az esetben mi szakítja meg az elévülési időt?Köszönettel

Andika28 # 2016.05.24. 11:37

Tisztelt Cím!
Információt szeretnék kérni az alábbiakban:
1991-ben Apósom (1998ban elhalálozott) és Anyósom (86 éves)az OTP nél 200.000ft. hitelt vettek fel . Én és a férjem mint adósok vettünk részt a projektben. MOST 2016 ban egy meghagyásos levet kap az Anyósom egy Ügyvédi irodától miszerint a tartozása kamatokkal 476.000ft. Ilyenkor mi van? 25 éves történet. Eddig hol voltak?Véleményem szerint ha bármilyen tartozásuk lett volna akkor nem vár az OTP még 2-3 évet sem azonnal jelentkeznek és követelnek, behajtanak. Nem is jelentkezett senki ez idő alatt ezzel a tartozással. Mit lépjek jogilag mi a teendő ebben az esetben hiszen adóstárs vagyok?
Válaszukat megköszönve.
Tisztelettel.
Molnár Mária

Dr.Attika # 2016.05.23. 20:18

Az nem lehet, hogy z Oney képviselőjeként írta alá a szerződést az AUCHAN?

ius latratus # 2016.05.19. 12:48

Óh!, irgalom atyja, ne hagyj el...

Vikk82 # 2016.05.19. 09:18

Dr Kovács Béla Sándor úr!
Kukacoskodhat,ha már segíteni nem tud/akar..

http://www.ceginfo.hu/…-998876.html

Befogom scannelni a szerződésemet, mert ugye el nem olvasván ön szerint, azt sem tudom kivel szerződtem..AUCHAN MAGYARORSZÁG ZRT szerepel rajta.

Köszöntem!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.18. 13:31

https://www.oney.hu/…0szerzds.pdf

Ez meg itt maga a szerződés. Oney? Oney!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.18. 13:30

Auchan Bevásárlókártya THM: 36,83 % (375.000 Ft, 1 év). A hitelkártya kibocsátója az Oney Pénzforgalmi Szolgáltató Kft.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.18. 13:29

Hidd el, láttam már ilyet. A "termék" fantázianeve ugyan "Auchan Vásárlói Kártya", de a pénzügyi intézet, akivel szerződtél, az Oney.

https://www.oney.hu/…rtya/elonyei

Vikk82 # 2016.05.18. 07:49

kaliff971

Köszönöm a választ.

Vikk82 # 2016.05.18. 07:48

Kovács Béla Sándor !

Elolvastam és köszönöm a bizalmat,Auchan Magyarország Zrt van a szerződésem, és nem Oney anyám kínja...

kyra922 # 2016.05.17. 15:54

Tisztelt Fórumozók.
2008ban felvettük egy cetelem hitelt. Aminek a fele nem lett vissza fizetve. Az utolsó felszólítást 2010.12.21el kaptuk. Azóta nem jött még csak sima levél sem. Viszont ma be volt dobva hogy fizessünk vagy behajtha jogi úton. A kérdésem az lenne hogy közel 6 év alatt nem évült még el a behajthatósága?

kaliff971 # 2016.05.17. 12:27

Vikk82

Nem kell kétségbeesni, ez még nem végrehajtási ügy, és szerintem nem is lesz az sosem, helyette csak próbálkoznak, mert pontosan tudják, hogy a követelésük ELÉVÜLT. Nem kell foglalkoznod vele, a sima leveleket ki se bontsd, csak a tértivevényeseket őrizd meg. Csak egy dologra ügyelj, hogy amennyiben a MOKK-tól jön levél, azt mindenképpen vedd át, és reagálj rá: élj ellentmondással, hivatkozz a követelés elévülésére. Kizártnak tartom, hogy meghagyásra kerülne sor ebben az esetben, de ha mégis megtörténne, az ellentmondás lesz a megoldás, ekkor perré alakul az ügy, és a bíróságon ugyancsak az évülésre hivatkozz majd. Helyt fognak adni neki, ha valóban semmilyen hivatalos felszólítást nem kaptál tőlük az elmúlt öt évben. Ha kaptál, csak mondjuk, nem vetted át, és visszament a feladóhoz "nem kereste" jelzéssel, az sajnos kézbesítettnek számít, és ami a Ptk-t illeti, azt majd az ügyvéd urak megmondják, hogy melyiket kell alkalmazni a korábban keletkezett tartozásokra, szerintem a régit, de ez csak tipp.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.17. 09:25

Én annak idején az Auchan Magyarország Zrt-nél Auchan kártyát igényeltem.
Az az! Csak hát ki olvassa el a szerződést, mielőtt aláírja, ugye? Még azt se, hogy kivel szerződik...

Vikk82 # 2016.05.17. 07:20

Üdvözletem!
Sokk hatásként ért pénteken egy Magyar Cetelem álltal küldött tértivevényes levél,miszerint az Oney Magyarország Zrt megbízásából ( kik ezek??? ) akikkel én állítólag 2004 november 14 e napján kölcsönszerződést kötöttem 2007.március 20-án felmondásra kerülő 226.326 ft-ot be szeretné hajtani,kamatostul, ami jelenleg fennálló tartozás: 730809.-(tőke 205750+kamat 466883+ költség 37600)
Értetlen számomra, mert Én annak idején az Auchan Magyarország Zrt-nél Auchan kártyát igényeltem. Első gyermekemmel voltam várandós, 2005-ben megromlott a házasságom és valami Boss Holding keresett az elmaradásom ügyében,velük megállapodtam,részletfizetés ügyében,de csak telefonon, szerződést vagy csekket nem küldtek.. És ezidáig SENKI, se levélben se telefonon, se lakcímemen NEM KERESETT.Most így 9 év elteltével ??!
Kérdésem,mit tehetnék ,hisz gyermekeim egyedül nevelem, albérletben, örülök, ha a minden napok kiadásait fizetni tudom.... Amúgy ez behajtható/végrehajtható rajtam törvényileg?Az új PTK szerint nem. Köszönettel

tama76 # 2016.05.16. 18:48

Üdvözlöm, 2005-ben építettünk házat szociálpolitikai támogatás és munkáltatói kölcsön felhasználásával. A munkáltató bankon (MNB ha jól emlékszem) keresztül adta a kölcsönt. Később megszűnt a munkaviszonyom, és többször költöztem is. Nagy részét nem fizettem vissza a hitelnek, de sosem kerestek, nem kaptam fizetési felszólításokat. Tavalyelőtt merült fel előszór hogy eladjuk a házat, de a tulajdonlapon bejegyzés volt, így az adás-vétel elmaradt. Telefonon beszéltem a vállalati ügyintézővel, aki azt kérte hogy írjak neki e-mailt amit megtettem ( ki akartam fizetni a tartozásomat ), de nem válaszolt azóta sem. Most ismét felmerült a ház eladásának lehetősége, meglehet hogy már elévült a tartozás, csak vonakodnak ezt elismerni? Külföldre költözés miatt mindenképpen szeretnem lezárni ezt az ügyet idén.
Köszönettel

vi555555 # 2016.05.14. 13:40

Fizetési meghagyásnak ellentmondtam, ami így perré alakult. Sajnos a pert elveszítettem.A felperes által képviselt ügyvéd azt mondta, hogy az ő ügyvédi irodájuktól kérhetek részletfizetést.Megírtam a részletfizetési kérelmet, de még nem érkezett válasz. Közben megérkezett a bírósági határozat már 2 hete, hogy utaljam át a felperesnek a megítélt összeget 15 napon belül. A részletfizetési kérelem elbírálása után számítják-e a 15 napot,vagy a bírósági határozat kézhezvétele után?Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2016.05.14. 09:35

Úgy tűnik, hogy már 2013-ra is elévült.
Figyeld a postát, ha a MOKK-tól jön, vedd át, határidőben élj ellentmondással és kifejezetten hivatkozz is elévülésre.

Tomy993 # 2016.05.13. 21:25

Sziasztok!
Jött egy levelem a mai napon az Intrum justita-tól, miszerint tartozásom van, a vodafone felé, ami igaz is, viszont én úgy olvastam, hogy a telekommunikációs szolgáltatásoknál 1 év az elévülés. 2011. 12. 05-én kezdődött a tarozás és 2013. 05. 31-ére írtak, most egy olyat, hogy felkeresési díj (gondolom ez még újraindítja az elévülést). A kérdésem az lenne, hogy lehetséges, hogy akkor ez már elévült és ha igen, akkor hogyan tudnam úgymond 'megúszni' hogy jogi úton is érvényesítsék a tartozást? Ha nem évült el, akkor természetesen vállalom a tartozás megfizetését.

ObudaFan # 2016.05.08. 08:50

Ha úgy érzed, hogy nem tartozol, feltétlenül vedd át a MOKK-tól kapott leveleket és a fizetési meghagyással szemben határidőben élj ellentmondással. Ugyanakkor az esetlegesen felesleges perköltség elkerülése érdekében a másik féllel érdemes lenne felvenned a kapcsolatot és utánajárni, hogy nem lehet-e jogos a követelés.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.08. 08:03

Milyen jogi érvényesítéssel fenyegetett engem a pasi
Észre fogod venni. Ha MOKK-tól jön leveled, nem dobd ki olvasás nélkül.

nyuminyumoja # 2016.05.07. 21:04

Tegnap felhívott az eos ksi kft.-től egy pasas, miszerint én biztosítási tanácsadó voltam 2012-ben és 2013 májusában megszűntem ott dolgozni, ez igaz. Most az ő nevükben követelnek tőlem 300.000 forintot, mert én azzal tartozom, se levelet semmmit nem kaptam, csak egy smst a hívás után, hogy erre a bankszámlaszámra utaljak legalább egy tizest legkésőbb 2 napon belül, utána majd meglátjuk hogy a cég engedi-e azt hogy 12 hónapra kitolják a behajtást, mert amúgy pedig 4 hónapom lenne rá, hogy rendezzem.
Én erre a telefonos bemondásra nem vagyok hajlandó utalni egy smsben küldött akármilyen bankszámlaszámra, azt se tudom mire.
Milyen jogi érvényesítéssel fenyegetett engem a pasi a telefonban? Ez elévül-e, valamint mi lehet ennek a következménye?
Köszönettel!

ObudaFan # 2016.05.05. 04:24

dszusi

Ha pervesztes leszel, akkor kell további perköltséget fizetni.
A második kérdésed nem igazán értelmezhető, ennek az esélyei attól függnek, hogy valóban elévült-e.