0% ÁFA ??


atompyka # 2007.12.17. 13:03

Én nem tudtam mit kezdeni az áfával, hát megvettem náluk. Utána a márkaszervízben furcsán néztek a kézi számlára, de a garipapír szabályosan volt kitöltve, kénytelenek voltak elfogadni.
:-)

tatti # 2007.12.17. 12:38

Azt. :)

De nem tudom hogy érdemes-e itt vennem, mert ÁFA mentes lesz a számla, máshol ÁFA-san se kerül sokkal többe, és az ÁFA jóval több mint a különbözet...

Csak ilyen variációt még nem láttam eddig. Hogy miket meg nem lehet csinálni!

atompyka # 2007.12.17. 12:36

Csak nem teleont vennél/vettél?
:-)
Megkérdeztem könyvelő haverom, állítólag majdnem teljesen tiszta a dolog, pontosabban valami használt cuccokkal kapcsolatos dolgot magyarázott, amit állítólag eredtileg nem erre találtak ki, de ráhúzható.

amatőr # 2007.12.17. 10:24

Van ilyen, ld. ÁFA törvény 62. §.

tatti # 2007.12.17. 09:50

Sziasztok!

Kerestem a neten egy terméket (műszaki cikk) és találtam is jó áron. De ezt találtam az "ÁRAK" link alatt:

"ÁRAK / ÁFA :
A honlapon feltüntetett árak BRUTTÓ eladási árak.
Az általános forgalmi adóról szóló 1992. évi LXXIV. törvény 48. § alapján a üzletünk jogosult a különbözeti adózás szerint adózni. Az áruházban megjelenített bruttó árak 0%-os ÁFA tartalommal rendelkeznek és a ténylegesen fizetendő összegre vonatkoznak. Kérésre a vásárlásról számlát állítunk ki, ebből ÁFA-t visszaigényelni nem lehet, mivel a fizetendő ár 0%-os áfát tartalmaz."

Ilyet én nemigen láttam a hivatkozott tv-ben. Vagy csak rosszul kerestem? Kinek mi a véleménye?