lenyelheti - e a biztositó a pénzemet?


adrienn04 # 2008.01.31. 07:41

Pár sorral lejjebb van APEH Bírság címmel.

nandy # 2008.01.30. 16:33

Adrienn:

Hogyan "sikerült" a 600 ezres bírságot összehozni?

adrienn04 # 2008.01.30. 15:41

Én ezt a békát már lenyeltem ,mert ez már évekkel ezelőtt volt.Most a 600000ft-os APEH bírsággal "vígasztalódom"....

péter 54 # 2008.01.30. 11:08

Adrien04!
Még annyit,hogy valószinü ezt a békát le kell nyelni.Én azt gondolom,hogy az ügynökök ilyenkor nem a tőlük elvárható"kellő gondossággal" járnak el/ más kérdés ez nem is érdekük /mint ahogy teszi azt rendszerint egy lelkiismeretes ügyvéd aki megbizóját "kioktatásban" részesiti az oda vonatkozó jogszabályokról mikről megbizójának helyzeténél fogva nem lehet tudomása.Engem a biztositó felvilágositott/utólag/ hogy ők nem banki funkciókat látnak el bármennyire is a szerződés értékpapir tranzakciónak fogható fel.A dolgot abszolut etikátlannak érzem-ettől persze lehet jogszerü.
Ezzel együtt nem adom fel és próbálok kicsikarni PSZÁF állásfoglalást elsősorban azért ,mert ezt a céget egy izben már komoly /nekik nem/ összegre birságolták és szerződéskötési jogát is felfüggesztették,bár ha jól emlékszem helytelen adatnyilvántartás miatt.
Péter54

péter 54 # 2008.01.30. 10:45

Adrienn04
A bukás százezrekben értendő.Való igaz a befizetett összegre hitel felvétele sem lehetséges.
Kbs!
Belerágtam magam az ÁSZF-be/meglehet még nem eléggé /
Idézem:A szerződés visszavásárlása
A szerződő kezdeményezheti a szerződés visszavásárlását,ekkor a biztositó a szerződés visszavásárlási értékét fizeti ki a szerződő számára
mgj: ez eszerint itt nulla
Egyösszegü és folyamatos pénzkivonás:
A szerződés tartama alatt a szerződő pénzkivonást kezdeményezhet a szerződésről,melyet a biztositó a szerződő egységszámláján lévő egységek kivonásával hajt végre.Péter54

adrienn04 # 2008.01.30. 08:00

Péter 45!Mennyit buktál?Mi is jártunk már így..... Nagyon örültünk.A szitu!Akkor még nem volt lehetőség ilyen lakáshitelre(több önerő kellett)az ügynök azt mondta ,ha 2 évig fizetjük akkor kaphatunk kölcsönt..Lejárt a 2 év kölcsön sehol,legalábbis onnan nem ,a másik kölcsön mellett ezt már nem tudtuk fizetni,valamennyit kaptunk vissza,a többit elbuktuk.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.29. 14:16

Amíg a visszavásárlási érték 0, addig nincs díjmentesítés se.

nagymaria # 2008.01.29. 13:22

Csak kibicként... Lehet kérni a biztosítás díjmentesítését, és akkor nem vész el a pénz, és tovább nem kell fizetni se.

péter 54 # 2008.01.29. 11:24

kbs tartottam ettől.Viszont aláirtam.Ez van.No akkor kalap,kabát.Péter54

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.29. 11:20

Elvész. Tudniillik ez nem betét vagy kötvény, hanem biztosítás. A biztosító kockázatban áll, aminek külön díja van. Az első néhány évben lényegében ezt a díjat és a biztosító költségeit fizeted, majd csak utána kezd el gyűlni a tőkéd.
(Megjegyzem: az üzletkötőnek ezt illett volna világosan elmagyaráznia. Persze, nem érdeke.)

péter 54 # 2008.01.29. 11:17

Kbs köszönöm.Átrágom magam mégegyszer.Előljáróban megkérdezném lehetséges-e az,hogy,hogy ha a továbbiakban nem fizetem a havi összegeket véglegesen elvész a befizetett pénz vagy csak meghatározott idő leteltével juthatok hozzá?Péter54

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.29. 11:12

Az eléréses és vegyes életbiztosításoknak a visszavásárlási értéke valóban nulla akár még a harmadik évben is. Az erre való utalást ne a saját kötvényedben keresd, hanem az általános szerződési feltételekben.

péter 54 # 2008.01.29. 11:00

Még annyit,hogy a dolog azért is érthetetlen mivel a bankoknál még ha fix. lekötésü is egy értékpapircsomag a "feltörési dij" kifizetése mellett azt bármikor visszavásárolhatom nyilván az adott árfolyamon.Péter54

péter 54 # 2008.01.29. 10:46

2005.09.17-i kockázatviselési dátummal kötöttem egy egy biztositóval u.n Életprogram szerződést mely szerint havi gyakorisággal havi fix. összeget fizettem és mely összegek részvénytulsulyos értékpapirokba kerültek befektetésre. Az első megtakaritási időszak hossza 10 év lett volna.2007-ben meg kivántam szüntetni a szerződést és a befizetett pénzt-nyilván az aktuális árfolyamon-vissza szerettem volna igényelni.Biztositó ettől elzárkózott és közölték,hogy az első részvisszavásárlásra csak 3 év folyamatos fizetése után van lehetőség ha ennek nem teszek eleget akkor az eddig befizetett pénzem is teljesem elvész magyarán a visszavásárlási érték nulla.Átnézve a szerződést erre kevés utalást találtam -de ha találtam is az laikusnak eufemisztikus-kérdezem ez mennyire harmonizál az ide vonatkozó p.ü-i törvényekkel,PSZÁF mit szolna ilyen esetben?Ténylegesen lehet igy lenyelni a befektetők pénzét?
Köszönettel:Péter54