kell e fizetnem?


hecsa # 2008.06.09. 11:54

még aktuális a dolog...sajna.

hecsa # 2008.06.09. 08:26

ja és szabi is kell arra a napra.............

hecsa # 2008.06.08. 17:00

x

hecsa # 2008.06.07. 07:44

köszi értem...azthiszem,de még pontosítok,az elszámolás nem a napi árfonyamváltozás miatt volt,erre direkt kérte hogy hagyjak plussz pénzt....eleve nem az aktuális árfolyamon számolt,hanem felcserélt két számot,mondjuk hogy 131 ft az aktuáliis és ő 113 mal számolta...
szerencsés nem vagyok,mert a devizahitelt...egy másik devizahitelből törleztettem,csak 10%al kevesebb a kamata.
a nálam lévő papir számítást nem tartalmaz csak konkrét összeget és a plusz 18000ft "kiszállási díjat"vagy híjuk aminek akarjuk.....a bank egyébként nem igazán lopta be a szívembe magát,ugyanis van náluk egy bővítési hitelem is ami után visszaigényelhető az adóból némi pénz...ezt sem küldték,adták ki a mai napig...megjegyzem egy bankfiókba való beutazás is 20km beautózást jelent....

nandy # 2008.06.06. 22:15

Érdekes a dolog. Te végülis devizát vettél x árfolyamon, ami másnapra már x+1 árfolyamra változott.

Az a gond, hogy általában a svájci frankban felvett hitelt svájci frankban kell visszafizetni. Ha forintban törlesztesz, akkor azt átváltják - mintha devizát vettél volna tőlük. Tehát előző nap tettek egy deviza eladási ajánlatot, ami másnapra egy számszaki hiba miatt változott. Ha erről konkrét papírod van, talán érdemes lenne panaszt tenni náluk, illetve a PSZÁF-nél.

monalisa1– nek csak annyit hogy ha nekem rossz reklamálok ha nem…minek?

Adtam én már pénzt vissza, mert a pénztáros rosszul számolt és még észre sem vette! A sarki boltos már többször is rosszul számolt a saját kárára - mindig szóltam, cserébe olyan bizalommal van felém, hogy ha pisilni megy, simán rám bízza a bolt őrzését. És ez nekem jól esik.
Bár egy bankkal szemben lehet, hogy én sem szólnék...

monalisa1 # 2008.06.06. 21:40

Egyébként azt írtam, hogy neked jár az elnézés kérése - és nem tőled őfeléjük. (Valószínűleg elolvastad.)

Amúgy szerencsésnek mondhatod magad: idejekorán módodban állt lerendezni a hiteltartozást, mostantól alakulhat bármikétént is a devizaárfolyam, a hitel dolgában havonta téged az már nem érint.

Bezzeg sokan másokat még jó ideig...

monalisa1 # 2008.06.06. 21:34

Az elnézést a banknak kell(ene) kérnie, az ők alkalmazottja hibázott - ha nem is a károdra, de a kellemetlenség ebből adódott.

hecsa # 2008.06.06. 21:10

mármint hogy én kérjek elnézést? ugyan miért?mert hibáztak?ezen kivül semmi nem történt,nem vontam felelősségre senkit nem is szóltam,csak itt.
szerintem te bankalkalmazott vagy..nem?ha fizetsz a pénztárnál és elrontják mindegy hogy neked jó vagy rossz irányban,,utólag nincs reklamálásra lehetőség...

monalisa1 # 2008.06.06. 20:00

Ha számszaki hibát követtek el, és ezt tudják is bizonyítani, akkor szerintem jogos lehet a kérésük. Ezzel együtt jár neked egy elnézés kérés.

hecsa # 2008.06.06. 18:01

még annyit hogy a kiállított dokumentum tartalmazza a fizetendő összeget,amire plusz kérnek rá merthogy eltévesztették a számolást.És nem árfolyamváltozás miatt arra van tartalék a számlán....

hecsa # 2008.06.06. 17:56

köszönöm a válaszokat...
a szerződésmódosítás arról szól,hogy futamidő csökken-elöbb kifizetem a hitelt(ez lehet előtörlesztés,vagy esetemben végtörlesztés) ez 18000ft ba kerül.a papíron teljes összegű előtörlesztésnek írják,aminek ez a díja,nem is vitatom.Valószínüleg rosszul fogalmaztam,a lényeg:tisztában vagyok az árfolyamkockázattal,nem is ez a gond!A hölgy rossz árfolyamon számolt,elmondása szerint felcserélt két számot,nem tudom pontosan,de mondjuk 143 ft helyett 134 el számolt(ez csak hasraütött szám,de példának jó).elkészült a végtörlesztési nyilatkozat pecsét tanuúk..stb befizettem és még lusz 16ezret ha változna az árfolyam máig,mivel aznap már nem lehetett záratni.A gond egyértelműen egy hibás számítás miatt van amit a bank végzett és dokumentált a nyilatkozattal.ma délután telefonált a hölgy hogy rosszul számolta ki és kéne még 17-et befizetnem.hát ennyi...
monalisa1- nek csak annyit hogy ha nekem rossz reklamálok ha nem...minek?

nandy # 2008.06.06. 15:15

Ahogy Kbs. mondja, ez nem szerződésmódosítás! A lényeg az, hogy a szerződés szerint te CHF-ben vetted fel a hitelt, abban is kell visszafizetned.

A forintosításból eredő nyereség/veszteség sajnos téged érint (mint ahogy a havi törlesztéseknél is).

monalisa1 # 2008.06.06. 13:26

Ha utóbb kiderülne, hogy a bank "fordítva" számolt rosszul, akkor is reklamálnál?

hecsa # 2008.06.06. 13:05

köszönöm a gyors választ,amit igazából nem értek....
kifizettem egy hitelt elöbb végtörlesztéssel,aminek az összegét hibásan számolta ki a bank.emiatt kéne még fizetni hogy zárjanak....

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.06. 12:59

Rosszul gondolod. Egy hibás számítás még nem minősül a szerződés módosításának.

hecsa # 2008.06.06. 12:41

Tisztelt fórumozók!
tegnap egy banki hitelemet végtörleszettem(személyi hitel svájci frank alapú).Kiszámolták a hátralékot + módosítási díj,erről készült egy módosítási nyilatkozat aláírva letanúzva a bankban.Befizettem az összeget,plussz megkértek tegyek rá párezer forinntal többet,mivel aznap már nem tudtak zárni...árfolyamváltozás esetére.Ma kora délután hívtak a bankból,hogy elszámoolták az árfolyamot,kevesebbel számolták ki a hitelem ,fizessek még rá több mint 10ezret hogy zárhassák....ki a hibás és kinek kell fizetni?Én úgy gondolom ha elrontok valamit az az én saram...rosszul gondolom,hogy ezt ők rontották el és nekik kéne lenyelni?!
köszönöm!