haszonélvezeti jog


Vivy # 2008.06.27. 14:42

Igen ebben igaza van, de a ház lesz a fedezet, mivel a párom az adós, csak szeretném magam "bebiztosítani" a jövőt illetően, mert hiába az enyém is jogilag nem!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.27. 05:00

Én a hitelező helyében megtámadnám azt a szerződést; ugyanis egyértelműen fedezetelvonó jellegű.

Vivy # 2008.06.27. 04:05

Nem ez úgy működne, hogy a párommal vennénk házat, de mivel én aktív baros vagyok, így nem lehet tujal, mert akkor a hitelkérelemnél engem is meg kellett volna, hogy vizsgáljanak! Viszont az ember próbál előretekinteni, és sajnos a mai világba muszáj is! Szeretném ha bármilyen formában, rajta szerepelnék a tuli lapon, mert ugye hiába közös, de jogilag nem, ha csak ő lesz a tulaj, és ha egyszer netalán szétmegyünk, mit csinálok? Ezért gondoltam, hogy akkor lehetnék haszonélvező, viszont mondtak valami olyasmit, hogy most kéne gyorsan változtatni az adásvételi szerződést, de annak is van valmi kgt vonzata, pontosan nem értettem mit mondott az ügyvédnő aki megírta nekünk!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.26. 14:39

Az pedig, hogy még a végrehajtás előtt gyorsan elajándékozod az ingatlant, a haszonélvezet megtartása mellett, nem valami jó ötlet.

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.06.26. 11:38

mármint minek?
Ha arra gondolsz, hogy neked tartozásod áll fenn vkikkel szemben és ezért nem akarsz tulajdont szerezni, csak haszonélvezetet, akkor fizetned kell a hszonélvezet alapítása után illetéket, meg ingatlaneljárási díjat.
Ha nem erre, akkor pontosíts.

Vivy # 2008.06.26. 11:22

Viszont ennek van valami kgt vonzata?! jól tudom?

Vivy # 2008.06.26. 10:13

Tényleg ez remek hír! köszönöm

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.06.26. 08:45

nem. A haszonélvezeti jog forgalomképtelen, nem lehet megterhelni, végrehajtás alá vonni sem.

Vivy # 2008.06.26. 06:47

Olyan kérdésem lenne, hogy ha valakinek van tartozása, és egy háznál haszonélvezeti joga van, akkor is beterhelhetik az ingatlant?