adóbevallás javítása az adójóváírás miatt


Jack13 # 2008.09.10. 07:20

Nandy igazad van, de ez a táppénzes időszakra nem vonatkozik legalábbis például kft tag esetében konkrétan tudom, hogy jár az adójóváírás a táppénzre is. Egyéni vállalkozó esetében nem tudom biztosan az igaz, de nem lehet hogy mégiscsak jár?

nandy # 2008.09.10. 06:24

Sehogy.

Az adójóváírás csak az alkalmazottnak jár, egyéni vállalkozónak nem - mivel ő nem alkalmazott...

Mégsem volt h.lye az a könyvelő...

titoka77 # 2008.09.09. 19:24

Tisztelettel. Vállalkozásomat 2005-ben váltottam ki,és 2 hónapja visszaadtam. 2006-ban,2007-ben,és az idén is hosszabb ideig voltam táppénzen,vállalkozói kivétem nem volt,és az alap minimál bér alapján fizettem a járulékaimat.A könyvelőmmel gond volt,és a forgalmam miatt nem is nagyon volt rá szükség,ezért megváltunk egymástól.Gondom az,hogy most vettem észre,hogy táppénzes papírjaimat,úgy küldte be a Tb-hez,hogy arról nyilatkozott,hogy az adójóváírás lehetőségét nem veszem igénybe,(persze alá is írta a nevemben)sőt az éves adóbevallásomban sem volt megigényelve. Mivel nem volt vállalkozói kivétem,így csak a táppénz összege volt a bérjövedelmem,amibe nem volt érvényesítve az adójóváírás. Ami jár,az jár,és minden fillér jól jönne,így munka nélkül,és itt 74e Ft-ról van szó. Tehát az lenne a kérdésem,hogy a 2006-os,illetve a 2007-es adójóváírásomat valami módon így utólag nem tudnám-e visszaigényelni. Ha szerencsém lenne és van rá lehetőség,akkor legyenek szívesek a módját megismertetni velem. köszönettel!