Önkéntes nyugdíjpénztár és egészségpénztár


erdőkerülő # 2011.01.20. 11:52

Kedves Fórumozók!

Anyukámnak ezév február 1-jén megszűnik a munkahelye. Szerencsére megvan a 40 év munkaviszonya, így el is mehet nyugdíjba.
Szerintetek most menjen el nyilatkozni a magánnyugdíjpénztárához, hogy maradni szeretne, és akkor egyösszegben fel tudja majd venni a befizetett pénzét? Lesz egyáltalán a pénztárnak még arra kerete, hogy kifizesse őt? Vagy először az államnak fogja átutalni a pénztár az átlépők összegét, aztán ha marad még pénzük, akkor anyukámnak is fizetnek?
Vagy kerüljön át automatikusan az állami kasszába, és akkor onnan tutira megkapja majd a pénzét?
Ember nincs, aki a nyugdíjfolyósítóban ezt meg tudná mondani. A pénztárnál meg természetesen azt mondják, maradjon, de nekik nem annyira hiszek.
Arra gondoltam, jó lenne kérni a pénztártól egy nyilatkozatot, hogy ha marad, akkor fizetnek, de erre már nagyon rövid az idő.
Remélem csak nekünk ilyen bonyolult ez a kérdés, és közületek tud valaki tanácsot adni.
Előre is nagyon köszönöm!

Lyonee # 2010.09.17. 19:35

"Az egyösszegű nyugdíjszolgáltatás csak akkor adómentes, ha a szolgáltatást igénybe vevő magánszemély folyamatos tagdíjfizetés esetén legalább három éves tagsági viszonnyal rendelkezik. "
Az én pénztáramnál az igény beérkezésétől számítva kb. 3 hét múlva utalják.
Régebben csak egy részét, -a nagyobb részét-, a befektetések felszabadítása miatt. De lehet, hogy ma már a teljes összeget.
Egyszerűbb lenne, ha a pénztáradnál érdeklődnél, akár telefonos ügyfélszolgálaton keresztül.

bigdady # 2010.09.17. 18:48

Sziasztok!
Nyugdij határozattal a kézben lehet egyből adómentesen felvenni a nyugdijpénztári megtakaritást?

bigdady # 2010.09.16. 18:44

Nandy?

bigdady # 2010.09.13. 18:50

nandy? pls

bigdady # 2010.09.11. 08:20

vki?

bigdady # 2010.09.10. 15:20

Sziasztok!

Ha valaki novben tölti a 60 évet és a határozatot megkapja pl decemberben akkor azonnal kiveheti az önkéntes nyugdíjpénztárból a pénzét ingyenesen?
köszi

ysti # 2010.08.31. 02:30

nandy !

Köszönöm segítségedet !

nandy # 2010.08.30. 21:10

1997. évi LXXXII. törvény
3. § (1) Törvény alapján az a természetes személy válik pénztártaggá, aki Magyarországon első ízben létesít nyugdíjbiztosítási jogviszonyt, és ebben az időpontban még nem töltötte be a 35. életévét (a továbbiakban: pályakezdő).25

ysti # 2010.08.30. 14:51

Tisztelt Fórumozók !

Még mindig várom, a hozzáértők válaszát.

ysti # 2010.08.30. 05:16

Tisztelt Fórumozók !

Előző kérdésem még mindig aktuális és sajnos sürgős is.
Kérem Önöket, hogy véleményezzék.

ysti # 2010.08.29. 18:23

Tisztelt Fórumozók !

39 éves vagyok, régebben voltam az Önkéntes Kieg Nyugd
Péz-tag, de letelt a 10 év s felvettem az egészet,
mert üzemi baleset ért (40%-os egészség-károsodás) s 4 évig munkanélküli lettem s valamiből kikelet
fizetnem a rezsimet.

Most 39 évesen sikerül újra elhelyezkednem, mert
munkaképesség-csökkentett embereket toboroztak.

Köteles vagyok Magánnyugdíj Pénztári tagnak
lennem!
Mert a cég beakar léptetni, mivel azt mondják,
hogy kötelező!

OXI2009 # 2009.10.10. 12:48

Pénztárügyekben is sok az infó - egy helyen !
Nézd meg a nyugdíjpénztárak összehasonlítását.
Megtalálod a
Pénztárválasztó - OPV - Online Pénztár Választó honlapon: http://www.penztarvalaszto.eu .

A honlapon további segítséget is kérhetsz és kapsz is, ha kell.
A honlapra nem kell regisztrálni sem...
A honlapon van

  • Magánnyugdíjpénztár
  • Önkéntes nyugdíjpénztár
  • Egészségpénztár
  • Önsegélyző pénztár is.

Nézd meg a pénztárak összehasonlítása menüpontját !
Beszéljük meg !

Proxi # 2009.01.23. 18:33

Üdvözletem Tisztelt Fórumozók!

1996-tól tagja vagyok egy Önkéntes nyugdíjpénztárnak. /Allianz Hungária/ Viszont 2-3 éve nincsen rendszeres, havi befizetésem.

A bank minden évben küld egyenleget.

A kérdésem az lenne, hogy mivel már 10 év letelt, hozzájuthatok e a bent lévő összeghez.

Sajnos az interneten máshol választ erre nem kaptam és egyéb, tőlem független okokból nem áll módomban tájékozódni!

Hozzászólásokat előre is köszönöm: Proxi

hunfrakk # 2009.01.21. 08:27

???
melyik a "legjobb" egészségpénztár?

hunfrakk # 2009.01.13. 18:04

Tervezem, hogy közeljövőben belépek az egyik önkéntes nyugdíjpénztárba, illetve egészségpénztári számlát is nyitok.

Ti melyik pénzintézetnél vagytok?
Melyiket ajánljátok?

(mielőtt önállóan is kielemezném őket magamnak a honlapokról)

Nekem a kötelező magánnyugdíjpénztári tagságom az OTP-nél van, azon belül is (sajnos) a növekedési portfólióban. Nem imádom az OTP-t...