Lakásbiztosítás felmondása


tudatosbiztositás.hu # 2016.11.26. 09:36

A biztosítási szerződés, ha a felek másként nem állapodnak meg,határozatlan tartamú, viszont rögtön utána mindig feltüntetik, hogy a biztosítási időszak egy év...

Ez mindig így volt egyébként 50 éve és most is ez a szabály.

Azt gondolom, hogy érthető ez a szabály, hisz ha bárki bármikor gondolna egyet és felmondhatná, akkor nem lehetne tervezni a díjbevételekkel, és a díjakat és másképp kellene kalkulálni.

tudatosbiztositás.hu # 2016.11.26. 09:36

A biztosítási szerződés, ha a felek másként nem állapodnak meg,határozatlan tartamú, viszont rögtön utána mindig feltüntetik, hogy a biztosítási időszak egy év...

Ez mindig így volt egyébként 50 éve és most is ez a szabály.

Azt gondolom, hogy érthető ez a szabály, hisz ha bárki bármikor gondolna egyet és felmondhatná, akkor nem lehetne tervezni a díjbevételekkel, és a díjakat és másképp kellene kalkulálni.

Tamcsi250 # 2016.11.23. 18:03

Tisztelt Fórumozók!

3 évvel ezelőtt kötöttem egy unit linked biztosítást az allianznál( allianz életprogram a neve), amely 10 évre szól, azonban 3 év elteltével megszüntethető.Így nyilván kevesebb pénz jön ki belőle, mintha megvárnám a 10 évet, de sok helyen olvastam, hogy nem érdemes. Én sem ragaszkodok hozzá, viszont minél kevesebbet szeretnék bukni rajta. Érdekelne, van-e ezzel kapcsolatban tapasztalat, illetve, van-e mód arra, hogy ki tudjam számolni megéri-e tovább fizetni és aztán felmondani, vagy jobban járok ha minél hamarabb megszüntetem?

Tyaviatti # 2016.02.13. 10:34

Köszönöm a hozzászólást!

Csak lásd, hogy értem leírom.
Tegyük fel, amennyiben az én határozatlan időtartamú biztosítási szerződésem fordulónapja mondjuk 2016 márc. 01. akkor a felmondási igényemnek a biztosítónál kell lenni, iktatva 2016. jan. 30-ig.
Amennyiben ez nem történik meg, és itt a csavar szerintem, 2017 márc. 01-ig nincs lehetőségem a biztosítás felmondására. Ezért kérdezem én, hogy hol itt a határozatlan idejű szerződés, hiszen a fel nem mondással újra elkötelezem magam akaratlanul a biztosítónál újabb egy évre.

ObudaFan # 2016.02.13. 10:13

A határozott időre, de legfeljebb három évre kötött szerződést meg nem is lehet felmondani, hacsak a szerződés így nem rendelkezik.
Viszont a leírtak alapján neked minden bizonnyal határozatlan időre kötött szerződésed van, bárhogy próbálod félreértelmezni.

Tyaviatti # 2016.02.13. 09:57

Tisztelt Fórumozók!

Véleményeket kérek, vitassuk meg.

Ez olyan eset amikor a törvény felülírja a józan észt.

A határozatlan időre kötött szerződést a felek írásban, a biztosítási időszak végére....felmondhatják.

Egy mondat, egy ellentmondás.

A határozatlan időnek, józan ésszel gondolva, bármikor vége lehet, amikor mondjuk én szeretném.
Véleményem szerint esetünkben határozott időszakról beszélünk, ami egy biztosítási időszak, esetünkben egy év. Egy év szerintem igencsak behatárolható (határozott)időszak. A fentiek tükrében, egy biztosítás határozott idejűnek tűnik.

ObudaFan # 2016.02.12. 21:20

Milyen jogszabály vonatkozik erre, hol keressem?

Ptk. 6:466. § [Rendes felmondás]

(1) A határozatlan időre kötött szerződést a felek írásban, a biztosítási időszak végére, harmincnapos felmondási idővel felmondhatják.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.12. 20:19

Csodák nincsenek.

Tyaviatti # 2016.02.12. 20:01

Valami építőbb tanácsra lenne szükségem, én most szeretném felmondani! Milyen esetlegesen felmerülő költséggel számolhatok?

Tyaviatti # 2016.02.12. 19:57

Milyen jogszabály vonatkozik erre, hol keressem?

Sherlock # 2016.02.12. 19:50

Nincs hatékonyabb, ez 100%-ban működik.

Tyaviatti # 2016.02.12. 19:41

Kösz Sherlock, sokat segítettél! Esetleg valami hatékonyabb megoldás!

Sherlock # 2016.02.12. 19:28

Van lehetőséged: időben fel kell mondanod.

Tyaviatti # 2016.02.12. 18:27

Tisztelt Ügyvéd Urak és Hölgyek!
Kérem adjanak tanácsot, a lakásbiztosítást nem sikerült felmondanom az évforduló előtt 30 nappal, csak 17-tel. A biztosító természetesen nem fogadta el. Az a probléma, hogy a biztosítóval egyáltalán nem vagyok elégedett, 5 év alatt két káreseményem volt és egyikre sem fizetett, ezért szeretnék másik biztosítóval szerződni. Nem hiszem el, hogy nincs lehetőségem megszabadulni bámikor egy olyan biztosítótól amelyiknek a szolgáltatásával nem vagyok elégedett de a díjjait folyamatosan emelgeti.
Tisztelettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.03. 10:25

Nem ismerjük a szerződésedet. Eltérő megállapodás hiányában a vagyonbiztosítást tényleg csak évfordulóra lehet felmondani.

kovacsbandi # 2015.03.03. 09:34

Októberben nyomtatványukat kitöltve a GG biztosító fiókjában személyesen felmondtam a lakásbiztosítási szerződést anyagi okokra hivatkozva.
Három hónap felmondást kötött ki a biztosító. Egy hét múlva meg is jött a három csekk, amit befizettem.
Minap jött egy levél, hogy csak évfordulókor szüntethetem meg a lakásbiztosítást, vagy ha eladom a házat.
Helyesen járt el a biztosító?

ius latratus # 2012.12.08. 13:36

Jó.
Akkor költözzön el. (...)
Nekem kettő biztosítóval éppen ellenkező tapasztalataim voltak.
Velem is megpróbálkozott a Generali, nem akarta, hogy megszűnjön, aztán csak megszűnt.
Az inflációkövetést meg nem vitatom, én arról írtam, mi lehet, ha nem fogadja el. Igaz az is, ha a szerződésben már előre kikötötték, akkor el kell fogadja.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.08. 12:23

Díjnemfizetés miatt megszűnik.
Csak ha a biztosító is úgy akarja. És nem szokta úgy akarni. A díj inflációkövetését meg valószínűleg már a szerződésben elfogadta.

ius latratus # 2012.12.08. 12:16

Ja, s nem vagy köteles elfogadni a mátrixaik által számított emelt díjat, csak abban az esetben lehetséges, hogy -éppen a kevesebb havi befizetés miatt-alulbiztosított lesz az ingatlan.(autó, nagymami, dísznövény stb.)

ius latratus # 2012.12.08. 12:14

János

Alább a biztosítási1X1, itt meg a biztosítókkalúgybánunkahogyanőkvelünk2X2.

Tehát: ha meguntad a biztosításod, kezdd el nem fizetni. (magyar nyelv: elégtelen)
Ebben az esetben nincs szó évfordulóról, miegymásról. Díjnemfizetés miatt megszűnik.
Pont.
Nem, nem követelhetik a díjat, mert nincs szolgáltatás. Minden ezzel ellenkező hír, amit a nevenincs biztosítók ügynökeitől hallasz: megtévesztés.
Magam így jártam el. Aggályos? Lehet.
Jogilag már nem...

Biztosítási1x1 # 2012.12.08. 05:55

Mikor megkötötted a biztosításodat nem olvastad el a biztosítási szerződés feltételeit?


biztositasi1x1.hu

Biztosítási1x1 # 2012.12.08. 05:45

# János227!

Igen! A lakásbiztosítás a biztosítási évfordulóra mondható fel a 30 napos felmondási határidő betartásával.


biztositasi1x1.hu

János227 # 2012.12.06. 21:17

Igaz az, hogy egy lakasbiztositas csak legkesobb az évforduló elott 30 nappal mondhato fel? Eleg nonszensznek tunik, hogy mikozben a dijat havonta fizetem, egy ilyen mesterseges datumhoz kelljen igazodni, ez egyedul a biztositonak elonyos.
A masik problemam, hogy minden evben egyoldaluan novelik a biztositasi dijat, es errol szinten az evfordulo kornyeken tajekoztatnak, akkor, amikor mar a 30 napos felmondasi hataridon belulre kerultem, igy ha az o allaspontjukat fogadom el, koteles vagyok belenyugodni barmilyen dijemelesbe, es fizetni legalabb a kovetkezo evforduloig. Milyen lehetosegeim vannak hogy megszabaduljak a biztositastol?