banki tartozás


drbjozsef # 2018.09.13. 18:42

Elképesztő hogy ezt idehányja így valaki egy gmailos email címmel. Ha erre jelentkezik valaki, az már mindennek az alja, meg is érdemli, amit kap...

drbjozsef # 2018.09.05. 13:10

Sanya,

igen, követelhetik, a tartozást is örököltétek, de csak az örökölt vagyon erejéig (főszabályként annak tárgyaival) kell helyt állnotok. Magyarul, ha örököltetek vagyont is (ingatlan, pénz, bármi, ami a hagyatéki végzésben szerepel), akkor legfeljebb azt (vagy annak értékét) követelheti a jogosult, többet nem. A saját vagyonotokkal nem feleltek az örökölt tartozásokért.

FSanya76 # 2018.09.05. 11:25

Szép napot mindenkinek!
Szeretnék segítséget illetve tanácsot kérni.
Édesapám 2012 ben elhunyt, volt a nevén hitel és az lenne a kérdésem hogy ez valóban örökölhető e illetve édesanyámon vagy rajtam követelhetik e.
Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

érdekelne # 2018.09.05. 06:48

Köszönöm a válaszokat! Igen, ide nem gépeltem be mindent pontosan. A lényeg a lényeg, hogy fizetnem kell továbbra is.

Dr.Attika # 2018.09.04. 05:42

Lehet, hogy benne van a kérdező magánlevelében amit neked küldött, de a fórumos kérdésében ez nincs benne.

Sherlock # 2018.09.02. 19:22

Igen, H-EN-I-442/2018. a száma. Ez benne van a kérdező levelében is. A GVH ügyszáma pedig B/506-6/2018.

Dr.Attika # 2018.09.02. 15:42

Aztán látsz-e ilyen engedélyt a Felügyeleti határozatok között? Mert én nem.

Sherlock # 2018.09.02. 10:34

Attika válasza téves, ráadásul káros is hogy ilyen hülyeségre biztatja az adóst.
Bár szerződésátruházás, nem kell hozzá az adós hozzájárulása. A hozzájárulást az MNB állomány-átruházásra vonatkozó engedélye pótolja a Hpt. 17. § szerint.

Dr.Attika # 2018.09.02. 05:19

De hagytak. Ha nem járul hozzá a hitele marad az AEGOn- nál. Most van a kérdező igazi alkupozícióban. Tegyen ellenajánlatot. Pl. csak a tőke 1/3-át fizeti ki.

gerbera317 # 2018.09.01. 11:16

Akkor az. De a kérdezőnek nem hagytak túl sok a választást. És a helyében én nem is akarnék válogatni.

Dr.Attika # 2018.09.01. 04:42

Szerződés átruházása az biztos. Ha a szerződésben maradó megtagadja az átruházást akkor az érvényesen nem jöhet létre.

oligaliga # 2018.08.31. 13:50

A leírtak alapján ez nem engedményezés, hanem szerződésátruházás.

gerbera317 # 2018.08.31. 13:44

Fogalmazzunk úgy, hogy engedményezés esetén senki nem kíváncsi sem véleményedre, sem a beleegyezésedre. A Ptk. sem ír elő ilyesmit. Köteles vagy tűrni az engedményezést, vagy ha nem akarod, akkor most egyben kifizetheted a tartozásodat. Punktum.

érdekelne # 2018.08.31. 13:28

Igen, ha nem reagálok, akkor hozzájárulok. Ha reagálok, hogy nem akarok kapcsolatban lenni a Raiffeisennel, akkor előbb-utóbb -> ingatlan árverezés, végrehajtó stb..

Szerintem teljesen mindegy mit csinálok, továbbra is fizetni kell, csak mostnem ide, hanem oda.

gerbera317 # 2018.08.31. 11:37

Szerintem ha nem reagál, az hallgatólagos hozzájárulás.

oligaliga # 2018.08.31. 09:53

érdekelne

Ez a Ptk. szerinti szerződésátruházásnak tűnik. A kilépő fél előre értesít, hogy át akarja ruházni egy másik személyre a szerződésben betöltött pozícióját, amihez előzetesen hozzájárulhatsz. Az átruházás akkor lesz hatályos, ha a bank értesít arról, hogy megtörtént.

Emberi nyelven: A bank előre értesít, hogy át fogja adni a szerződésedet másnak. Hozzájárulsz. Az átadás alapján akkor kell az új banknak fizetned, ha megkaptad az értesítést, hogy az új bank átvette a szerződésedet (ebben majd leírják, hogy hova kell fizetni). Ha nem járulsz hozzá, akkor nem adhatják át a szerződésedet, de akkor előfordulhat, hogy ki kell fizetned mindent, ami még hátravan (erről szólhat az egyösszegű, kamatmentes fizetési lehetőség a tőkére).

Szerintem azzal jársz jól, ha a levélre válaszolva hozzájárulsz a szerződés átruházásához.

érdekelne # 2018.08.31. 09:27

Köszönöm Grave7!

Tárgya:Előzetes értesítés szerződésállomány átruházásáról

Jogutódlásnak is tekinthetjük?

Grave7 # 2018.08.31. 09:20

@érdekelne: Ha szerződés szerint, rendesen fizeted, akkor nem mondhatnak fel.
Lehet, hogy itt nem is felmondásról van szó, hanem egy engedményezési értesítőt kaptál? A továbbiakból nagyon így tűnik.
Ha a kondíciók ugyanazok, akkor semmi hátrány nem ér, a szimpátia meg ne befolyásolja a pénztárcádat - ugyanis végrehajtás lesz idővel, ha nem fizetsz tovább.

érdekelne # 2018.08.31. 08:35

Tisztelt Mindenki!

AEGON-nál felvett jelzálog hitelem van, rendesen fizetek, semmi probléma. A minap kaptam egy levelet, melyben felmondják a szerződésem, mivel a kivonulnak a hitelezésből és megvette a jól fizető részt a Raiffeisen Bank. Tehát a továbbiakban a Raiffeisennek tartozom. A kondíció ugyanazok maradnak. Annyi kedvezményt kapnék, hogy a díjmentesen kifizethetem a fennálló tőketartozást 90 napon belül.

Ennyire egyértelművé teszik számomra, ha felmondják a szerződést, hogy a továbbiakban kinek fizessek?
Ha nekem nem szimpatikus A Raiffeisen Bank?
Megtagadhatom a fizetést?

Köszönöm!

Grave7 # 2018.08.27. 18:08

Elő kellene írni ilyen esetben az adós elővásárlási jogát. Ilyen jogszabály csak valamelyik év május havának 40. napján fog megszületni.
Mindkét mondattal egyetértek.

TMOBIL # 2018.08.27. 13:00

Köszönöm a választ!
/ a volt dev.hiteleket forintosították, azért fogalmaztam igy/

Dr.Attika # 2018.08.27. 12:40

Tisztelt TMOBIL!
Egyezségi kísérlet történt, de ilyen egyezség megkötéséről nincs tudomásom. Tudni kell, hogy a bankoknak jobban megéri csomagban a "névérték" alatt , 8-10 %-ért eladni a követelést a követeléskezelők részére. Ezzel az egész követelést le tudják írni hitelezési veszteségként ezzel csökkentve a társasági adóalapot. valamint menetsülnek a prúdenciális befizetések alól. A közreműködő banki ügyintéző meg köt egy háttér megállapodást a követeléskezelővel, hogy a vásárlási ár és a ténylegesen beszedett összeg után jutalékot kap zsebbe. Lehetne ezen segíteni jogalkotással. Elő kellene írni ilyen esetben az adós elővásárlási jogát. Ilyen jogszabály csak valamelyik év május havának 40. napján fog megszületni.

drbjozsef # 2018.08.27. 12:20

Ha csak volt adós, akkor miről ülne le tárgyalni?

Egyébként igen, persze. Nem is ritka. De a kimenetele igen sok mindentől függ.

TMOBIL # 2018.08.27. 12:02

Tisztelt Fórum!
Érdeklődni szeretnék, hogy van-e arra lehetőség,tapasztalat, hogy a volt dev.hitel adós leül a bankkal tárgyalni,és egyezség születik a tartozás csökkentésében.
Köszönettel:

nonolet # 2018.04.29. 05:04

Vadsuhanc

"felmondhatja-e nyolc nap után."

FEL.

"Az a kérdés felmondottnak számít-e nyolc nap után, ha nem fizetek."

NEM.