banki tartozás


Grave7 # 2018.04.27. 20:27

Szerintem is ez még csak az ígéret, nem maga a felmondás. De olvasd el a szerződésed és az ászf-et, mit mondanak a felmondás formájáról.

Vadsuhanc # 2018.04.27. 19:38

Nem az a kérdés, hogy felmondhatja-e nyolc nap után. Az a kérdés felmondottnak számít-e nyolc nap után, ha nem fizetek.

drbjozsef # 2018.04.27. 18:05

Persze hogy neki van igaza. Ha nem fizetsz, fel fogja mondani a szerződést. Én is azt tenném.

Vadsuhanc # 2018.04.27. 14:34

Magam ellen beszélek, de valahogy a banknak van igaza....

nonolet # 2018.04.26. 20:23

Vadsuhnac

Mi nem érthető ezen?!

"A határidő elmulasztása esetén!!!! Bankunk felmondja a szerződést "

Vadsuhanc # 2018.04.26. 17:55

Tisztelt KBS!

Erre is gondoltam. Most magam ellen beszélek, de nekem ez a megfogalmazás úgy tűnik arról szól, hogy:

A szerződést felmondom, amely akkor hatályosul, ha nyolc napon belül nem fizeti ki a tartozást.

Nem tudom, hogyan lehet ebbe " belekötni ".

gerbera317 # 2018.04.26. 17:48

Ez továbbra is nyelvi kérdés, nem jogi.

gerbera317 # 2018.04.26. 17:48

"Ha nem adsz pénzt, pofán váglak" vs. "Ha nem adsz pénzt, érezd magad pofán vágva". Szerinted a kettő ugyanaz?

Vadsuhanc # 2018.04.26. 17:42

Kedves oligaliga!

Nincs ott a „különben” szócska. Sajnos kaptam már pár ilyen felszólítást mindenhol ott volt, hogy " felmondhatja " itt kategorikusan úgy írja, hogy ha letelik a fizetési határidő „...A határidő elmulasztása esetén Bankunk felmondja a szerződést..".

Kedves egyötvenes68!

Egy rövid indokolást köszönettel vennék.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.26. 17:34

Jelöletlen jövő idő.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.04.26. 17:16

Vadsuhanc, tömören szívsz ha nem fizetsz. Bank kontra vadsuhanc, sztem vesztésre állsz. 8 napod van és egy nappal sem több, tehát fizess!

oligaliga # 2018.04.26. 17:10

Vaduhanc

Ilyenkor mindig oda kell olvasni a „különben” szócskát: fizess 8 napon belül, különben felmondom a szerződést.

Vadsuhanc # 2018.04.26. 15:57

Nem tudom. Nekem kijelentő módnak tűnik és nem feltételesnek.

gerbera317 # 2018.04.26. 14:50

Nyelvtani értelmezéssel. Hogyan másképp?

Vadsuhanc # 2018.04.26. 13:36

De hogyan tudom megcáfolni a Bank azon állítását, hogy ez felmondásnak minősül?

A szerződésben semmi nem utal milyen módon kell felmondani a szerződést. Ő pedig leírja, hogy ha nyolc napon belül nem fizetek akkor vegyem úgy, hogy fel van mondva a szerződés.

Pontosan az a zavaró, hogy nem a felmondhatja szavat használja, hanem nyolc nap haladékot ad szerinte a fizetésre a felmondás hatályosulása előtt. A fizetési határidő letelte után érvénybe lép a felmondás.

drbjozsef # 2018.04.26. 10:17

De ez még mindig csak ígéret. Be kell váltani.

gerbera317 # 2018.04.26. 10:01

Azért, mert nem csak emlékeztet a jogkövetkezményre, hanem konkrétan meg is ígéri.

Vadsuhanc # 2018.04.26. 09:08

Én is erre hajlok, de az zavar, hogy nem azt írja, hogy felmondhatja, hanem a kézhezvétel eltelt nyolc nap után - nem teljesítés esetén - felmondja.

gerbera317 # 2018.04.26. 08:52

Szerintem ez nem felmondó nyilatkozat, hanem felmondás kilátásba helyezése. A felmondást külön meg kell ejteni.

Vadsuhanc # 2018.04.26. 08:21

Tisztelt Fórumozók !

Az alábbiakban kérném a megtisztelő véleményeteket. A bank a levelében a következőket közölte:

.." Felszólítjuk, hogy tartozását levelünk kézhezvételét követően nyolc napon belül fizesse meg Bankunk részére. A határidő elmulasztása esetén Bankunk felmondja a szerződést és követelését bírósági úton haladéktalanul érvényesíti...”"

Ilyen megfogalmazás mellett szükséges-e a banknak külön felmondó levelet küldenie vagy a nem teljesítés esetén a határidő elmulasztására tekintettel a felmondás érvénybe lép-e nyolc nap után?

Köszönöm az esetleges válaszokat.

drbjozsef # 2018.04.26. 07:46

Felvenni?
Nem hozom nyilvánosságra. Ezen kívűl, bár kétségtelenül ütközik személyiségi jogokkal, ha a felvétel célja és felhasználása indokolt, akkor megfelelő fórumon felhasználható, és ha nem visszaélésszerű a felhasználása, akkor (adott esetben) még személyiségi jogsértés sem valósul meg.
Szerintem ártani nem árt.

nonolet # 2018.04.26. 07:21

Ez így mintha törvénytelen módszer lenne...

drbjozsef # 2018.04.26. 06:07

valitivadar,

kérni mindent lehet, talán még teljesítik is, de hát ki tudja.
A biztos az, hogy ha berakod a felső zsebedbe szépen a felvételre állított mobilt. Vagy kirakhatod magad elé is, nem kell tudnia arról senkinek, hogy rögzíted a beszélgetést.
Biztos, ami biztos.
Én fel szoktam venni a sima ügyintézést is a bankban, az upcnél, meg az ilyen szolgáltatóknál, ki tudja, mit kavargatnak össze, legyen meg nekem is, mi történt pontosan.

nonolet # 2018.04.25. 17:17

Rossz a taktika...

Eleve NEM a fiókkal kell/célszerű bajlódni!
(ott csak a sokadik vonalbeli senkikkel tudsz beszélni)

Hanem a központnak címzett tértivevényes levélben
írásban kell feltenni a kérdést
és
arra írásban kapod a választ is...

Lassúbb, de biztos és félreértés mentes megoldás.

valitivadar # 2018.04.25. 16:16

Tisztelt Fórumozók!
Általunk jogtalannak tartott banki hitel felmondása miatt holnapi napon újból felkeressük a fiókot, mert korábbi alkalommal nem tudtak tájékoztatást adni, ígéretük szerint telefonon keresni fognak kb. 2 napon belül, de ez nem történt meg. Az lenne a kérdésem,hogy a fiókvezetőtől kérhetjük-e,hogy ottjártunkról és az általuk adott tájékoztatásról jegyzőkönyv készüljön? Válaszukat előre is köszönöm!