Milyen bevétel?


obsitos # 2005.11.08. 08:39

Így "látatlanban" nemigen hiszek az egészben..., ettől függetlenül kívánom, hogy elképzelésed valósuljon meg.

Az állami szerencsejéték nyereménynél 25% szja a levonás.

Sücy # 2005.11.07. 18:18

Amennyiben mindenki "rendelkezik" a saját befizetett összegével - illetve az abból keletkezett játékpénzével -, illetve előre lefektetett szabályok szerint kerülnek belőle levonások (mintha pl. adót fizetne, de azért nem, mert kiveszi a pénzét, ott csak tranzakció-költség kerülne levonásra), akkor ez nem játszadozás, hiszen garantáljuk, hogy a pénzét bármikor kiveheti.
A Baumag-téma egy kicsit más tészta... Ott befektetők voltak, és üzletrészt vásároltak, aztán ki akarták venni - megrendült bizalom miatt - azt a pénzt, ami ott volt az épülő, vagy már kész, de eladatlan épületekben az üzletrész "lejárata" előtt.
Itt is játszhat kicsiben, és ha ügyes (nem szerencsést írtam, mert nem szerencse kérdése!), akkor jövedelemhez juthat. Na ennek a jövedelemnek az adójogi vonzata érdekel engem.

obsitos # 2005.11.07. 18:10

Más pénzével való játszadozást a törvény tiltja - ezt miért olyan nehéz érteni?!

Ott van pl. a BAUMAG Holding Rt., nagyban ment a "játék" mások pénzével, és most ezrek futnak a kis vagyonkájuk után.
A végén meg majd némelyeknek lesz csüccs...

Ugyanakkor legális a tözsde, akár kicsiben is játszhat, aki akar, és ha szerencsés nyerhet is.

Sücy # 2005.11.07. 17:21

A nullán állást is bevállalnám, mert lennének reklámbevételek...
De köszi, felhívom őket, bár nem értem, hogy miért gondolod, hogy ez tényleg szerencsejáték.

ildikó31 # 2005.11.07. 14:14

Kedves Sücy!

Tényleg nem árultál el sokmindent a játékról, de nekem mégis csak az a meggyőződésem, hogy ez szerencsejáték. Neked valahogy garantálni kell a saját nyereségességedet, ebből az következik, hogy tuti, hogy a játékosok nem szerezhetnek több virtuális pénzt, mint amennyit beváltottak, de szerintem még ennyit sem, mert akkor te a nullán állnál. Ezt pedig valamilyen módon biztosítanod kell saját magadnak.
Ha nekünk itt a fórumon nem hiszel, hívd fel a területileg illetékes Szerencsejáték Felügyeletet.


ildiko31

Sücy # 2005.11.07. 14:07

Magáról a játékról nem szeretnék többet mondani, mindenesetre nincs benne véletlenszám-generátor, de legalábbis nem képezi túlnyomó részét a játéknak.

lewho # 2005.11.07. 13:59

Hi!

hát ilyet mondani, hogy egy szerepjáték nem függ a véletlentől.....

gondolom, lesz benne valami ami helyettesíti a kockát, pl. egy random-szám generátor...ami erősen véletlen tényező:))

Sücy # 2005.11.07. 13:50

MEgnéztem... A játék nem függ a véletlentől, amennyiben a játékostól független más játékosok szándékos cselekedeteit nem nevezzük véletlennek. Ha pedig nem nevezzük, akkor nem tartozik a dolog a szerencsejáték kérdéskörébe. De akkor ismét fennáll a kérdés: hova?

Sücy # 2005.11.07. 13:03

Kedves Ildikó!
Még nem néztem meg, de egy kicsit féltem ettől a választól. Bár kicsit rosszul fogalmaztam meg. A játékpénzt ugyanis valójában nem nyerik, hanem szerzik a játék során. (gyakorlatilag egy virtuális világban egy szerepjátékról van szó.) Ez viszont már nem meríti ki a szerencsejáték fogalmát - szerintem. De azért megnézem hamarosan...
Sücy

ildikó31 # 2005.11.07. 12:04

Kedves Sücy!

Nézd meg, vagyis olvasd el az 1991. évi 34. törvényt a szerencsejáték szervezéséről!
Ebben megtalálod a válaszokat.
Nagyon sok feltételnek meg kell felelned.


ildiko31

Sücy # 2005.11.07. 10:46

Nem illegálisban gondolkodom, és nem piramisjátékban.
Valós pénzt fizetnek be, amelyért játszhatnak, és amely kerettel játszhatnak, és ha a játék során játékpénzt nyernek, azt valós pénzre válthatják, ugyanolyan "árfolyamon", mint amilyennel játékpénzre váltották.
Tényleg lenne mögötte egy játék, a piramisnak más a lényege, ott az x lépcsővel feletted lévőnek küldesz pénzt.

obsitos # 2005.11.06. 14:50

..."melynek lényege (...) valós pénzt fizetnek be...".

Hová (?), a te bankszámládra???

Nem valamiféle piramisjátékra gondolsz?!

Sücy # 2005.11.06. 13:56

Sziasztok!
Egy internetes játékot szeretnék indítani, melynek a lényeges eleme, hogy a játékosok valós pénzt fizetnek be, ezért pedig (egy kötött "árfolyamon") virtuális pénzzel gazdálkodhatnak. A játék folyamán szerezhetnek illetve "veszíthetnek" - de nem lophatnak el - ilyen virtuális pénzt. A virtuális pénzt pedig azon a bizonyos "kötött árfolyamon" pedig bármikor visszaválthatják valós pénzre.
Természetesen ezzel a húzással jövedelemhez juthatnak. A kérdésem az, hogy ezt milyen adózási és egyéb dolgok terhelhetik, ki, kinek és hogyan (mennyit) vallja ezt be, fizesse be az ehhez köthető közterheket, egyáltalán mik ezek? Nekem kell-e valamilyen adóigazolást, vagy bármit kiállítanom?
Vagy pedig annyi vele a "macera", hogy ne is gondolkodjam ilyenekben?