tartós kiküldetés


csabesz # 2006.02.21. 09:34

Engem okotoberben kuldtek ki nemetorszagba, azota a beremet nemetorszagban berszamfejtik. Hogy lehet ez hogy meg nem voltam 183 napot kulfoldon es megis itt nemeto.-ban adozok?

Rexor # 2005.12.09. 07:50

Csak akkor kell No-ban adóznod, ha már több mint 183 napja tartózkodsz ott. Egyébként a teljes jövedelmed után Magyarországon adózol. Ha túlléped ezt az időtartamot, akkor kell No-ban is adóznod, amivel csökkentheted a teljes jövedelmedre jutó adót majd. A német szabályokat nem tudom, de nem hiszem hogy lenne korlát arra, meddig kapsz jövedelmet külföldről.

K_Peti # 2005.12.08. 17:00

IT. Program-fejleszto lennek. De nem ertem mi koze van ennek az adozashoz?

kispali2 # 2005.12.08. 15:30

Ha szabad, megkérdhetem a foglalkozást? az érintett szakterületet?

K_Peti # 2005.12.08. 14:21

Magyar munkavállaló tartósan külföldi kiküldetése, hogy megy adózás szempontjából?
A cégnek van egy külföldi telephelye, ami EUR-ban fizet. Egy kis osszeget Ft-ban az itthoni ceg is fizet. Az adozas ilyenkor hogy megy? Azt mondjak, hogy az EUR-os reszert kulfoldon adozok, idehaza csak a Ft-s resz lesz adoztatva. Viszont az adosav meghatarozasanal figyelembe veszik a kinti jovedelmemet. Ez igy rendben van?
Meddig kell a nemet telephelynek a fizetesemet utalnia? Nemetorszagban van erre vonatkozolag rendelkezes?