Ajándék adó


kormos # 2006.03.16. 12:52

Kedves Bubó - Köszönöm a segítséget.
Esetleg megtudnád mondani, hogy az szja bevallásba szerepeltetni kell-e, s ha igen akkor melyik részbe , és hogy ezt terheli-e valamilyen adó.
Köszönöm
Üdvözlettel kormos k

Bubó # 2006.03.15. 12:29

Pénz ajándékozása az Itv. 11. §-a szerint nem illetékköteles.

kormos # 2006.03.15. 07:59

Tisztelt Szakértők!
Szülő által a gyermekének lakás vásárlásra, vagy egyéb célra adott pénzjuttatása ajándékozásnak minősül-e , és ha igen milyen adó, ill. illeték fizetési kötelezettség terheli az ajándékozottat.
Hallottam olyant, hogy a 200 eFt értékhatárig bármennyiszer lehet adni, de az azt meghaladó összeg illeték köteles. Utmutatót jogszabályt nem találtam rá.
Az szja bevallásban kell-e szerepelteni ezeket az eseteket.
Egy esetleges APEH ellenörzés végett kérdezem, mivel nem szeretnénk, hogy ebből adódóan későbbiekben kellemetlenségek származzanak.
Aki ebben segíteni tudna, azt nagyon megköszönöm.
Üdvözlettel kormos k

Bubó # 2006.03.12. 18:05

Nem.

wildorf # 2006.03.12. 13:59

Szevasztok!
2 éve anyai águ nagyapám meghalt , ingatlanját 3 gyermeke (köztük édesanyám 1/3 részben) örökölte. Az örökösödési adót megfizetése után a testvérek eladták az ingatlant, édesanyám leadózta az őrá eső rész (nem tudom pontosan 20 vagy 25%-al) leadózta. Édesanyámnak madadt adózást követően 1.600.000 Ft-ja , melyet szétosztott két nagykoru (saját jövedelemmel is rendelkező) gyermekei (testvérem és jómagam) között . testvérem édesanyámmal közös háztartásban, én viszont másik városban élek. Az a kérdésem, hogy az édesanyánktól kapott összeg nekünk is adóköteles e?
köszi

pálkatapéter # 2006.02.22. 07:52

Tisztelt hozzáértők!

Külterületi termőföldet ajándékoztam édestestvéremnek. Az APEH szja csomagban talált tájékoztatója szerint, az ajándék is az értékesítéssel hasonlóan adózik. Nem értem teljesen. Ebből az ajándékozásból nem származott jövedelem. Mi után kell akkor adót fizetni? Kérlek világosítsatok meg.