Adotartozas, vegrehajtas menete ?


Eaglet # 2007.02.18. 12:18

Ha nincs alkalmazottad akkor lehet papiralapon, viszont ha egyszer leadod elektronikusan utána nincs megállás csak azon lehet.

denever # 2007.02.18. 11:04

Hú, Ne nézzetek "hüly....",nem az én gépemnél vagyok! Boccsi.

denever # 2007.02.18. 10:59

Szeretném kérdezni tőletek,hogy másodállásu egy.vállalkozónak ha van
regisztrált ügyfél kapuja, akkor csak azon
lehetett volna bevallását beküldeni? Az illető
levélben küldte be.A hati. meg lejárt! Most
mi a teendő? Visszadobják?Köszönöm ha
válaszoltok.denevér.

denever # 2007.02.18. 10:59

Szeretném kérdezni tőletek,hogy másodállásu egy.vállalkozónak ha van
regisztrált ügyfél kapuja, akkor csak azon
lehetett volna bevallását beküldeni? Az illető
levélben küldte be.A hati. meg lejárt! Most
mi a teendő? Visszadobják?Köszönöm ha
válaszoltok.denevér.

denever # 2007.02.18. 10:59

Szeretném kérdezni tőletek,hogy másodállásu egy.vállalkozónak ha van
regisztrált ügyfél kapuja, akkor csak azon
lehetett volna bevallását beküldeni? Az illető
levélben küldte be.A hati. meg lejárt! Most
mi a teendő? Visszadobják?Köszönöm ha
válaszoltok.denevér.

Eaglet # 2007.02.17. 11:55

Kedves Avita ! A büntetőjogi topikban sem jön válasz. Holnap bemegyek a bíróságra és kérek mindenről másolatot, aztán majd meglátom. Hátha mégis válaszol valaki a büntetőjogi topicban. Vagy nem értik a helyzetet vagy esélytelennek tartanak valamiért.

Eaglet # 2007.02.16. 10:23

Na nemsokára kerékbe törnek... Én is írtam egy csomó dolgot, de elszállt. Megjött a vádirat, de így ahogy le van írva ez hamis vád, de legalábbis téves. Légyszíves drukkolj ! Üdv. Eaglet

Avita # 2007.02.08. 12:09

Sajnos fogalmam sincs... az apeknál vagyok ugyan, de büntifeljelentések nyomon követésével nem foglalkozunk.
Ha gondolod, meg tudok kérdezni ismerősöket, de szerintem a büntetőjog topicban előbb kapsz választ.

Eaglet # 2007.02.07. 15:04

Kedves Avita ! Azzal, hogy a Szabolcs utca hatásköréből átraktak a Markóba mennyi idő alatt itélnek vagy nem itélnek el? Tehát nem a XIII. hanem a VI. kerületi nyugati postán történt a dolog.

Eaglet # 2007.01.03. 11:59

Kedves Avita ! Köszönöm szépen a sok segítséget. Ha a panaszbejelentések nyilvántartásához hozzájutnék állitom, hogy tudnám borítani a bilit, viszont ehhez nem fogok hozzáférni. Nyomaszt viszont ez a kirendelt ügyvéd mert neki tökmindegy mit fog mondani az Ügyész. Nekem mindenképpen kell beszélnem vagy elég ha az Ügyvéd beszél. Vagy elég ha én beszélek?
Ez a megróvás a "fehér lapomra" azért felkerül így onnan az sohasem lesz törölve. Tehát ha valami problémás dologba beleszaladok akkor ezt a megróvást bármikor előszedhetik, hogy már volt valamilyen zűrős ügyem...

Avita # 2007.01.03. 11:37

Hosszú választ írtam, de már megint elszállt...

Kedves Eaglet,
a megrovás annyi, hogy az ügyész azt mondja: ejnye, vagyis nem leszel tőle büntetett előéletű.

Ha van időd és energiád, akár boríthatod is a bilit, tényleg botrány, hogy a posta mit enged meg magának. Nálunk pl. eddig az volt a legenyhébb, hogy ha nem jattoltál a kézbesítőnek, legközelebb nem hagyott értesítést a tártivevényes küldeményről...

Eaglet # 2006.12.29. 08:01

BUÉK mindenkinek !

( látom jővőre kalitkában végzem ..)

Eaglet # 2006.12.19. 08:38

Kedves Avita ! Mint kivülálló mit tanácsolsz hagyjam a csudába az egészet - mit nekem egy megróvás - vagy próbáljam kiborítani a bilit a postai ajánlott küldemények nyomonkövetése kutatásokkal ? Vagy várjam meg mit olvasnak a fejemre és még utána is lesz időm - vagy akkor már késő ? - az ellenérvéket összeszedni ?

Eaglet # 2006.12.15. 18:46

Magyar Országgyűlés
Emberi jogi, kisebbségi
és vallásügyi bizottsága
H/3662 -ből idézek:

"A bizottság a postai érkeztető bélyegzőn (keletbélyegző lenyomaton) szereplő február 17-i dátumok miatt javasolta a fenti öt szervezet kizárását. Posta hiba miatt az ajánlott levelek feladására szolgáló feladóvényekén szereplő keletbélyegző, illetve a keletbélyegző lenyomaton szereplő dátumok, illetve a küldemények továbbításának időpontja nem egyezett meg."

Ha ilyeneket találok, ezek is jók lesznek ?
Egész diploma munkát fogok összeállítani.

Eaglet # 2006.12.14. 20:58

Bocsánat, tul sok köszönetre sikerült :))

Eaglet # 2006.12.14. 20:57

Nagyon szépen köszönöm! Nem igazán érek rá ezzel foglalkozni, de most beleásom magamat. Ez egy érdekes story lesz !
Ezt a kötelezően kirendelt ügyvédet nem lehet visszahívni, mert szegény amúgy is unja meg beteg is?
Neki vágnék ügyvéd nélkül. Azonnal tudom kontrázni, hogy nem igaz amit leírnak, mivel a ragszám a saját igazolásuk alapján is 2005 évben forgalomban volt. Csak szépen nyugodtan össze kell sepregetnem azt a sok szabálytalanságot amit észleltem. Pl: tintával írják rá a ragszámot a feladóvevényre.
Ha mégis elbukom az ügyet mennyibe fog kerülni nekem a kirendelt ügyvéd "eltartása" ?

Eaglet # 2006.12.14. 20:57

Nagyon szépen köszönöm! Nem igazán érek rá ezzel foglalkozni, de most beleásom magamat. Ez egy érdekes story lesz !
Ezt a kötelezően kirendelt ügyvédet nem lehet visszahívni, mert szegény amúgy is unja meg beteg is?
Neki vágnék ügyvéd nélkül. Azonnal tudom kontrázni, hogy nem igaz amit leírnak, mivel a ragszám a saját igazolásuk alapján is 2005 évben forgalomban volt. Csak szépen nyugodtan össze kell sepregetnem azt a sok szabálytalanságot amit észleltem. Pl: tintával írják rá a ragszámot a feladóvevényre.
Ha mégis elbukom az ügyet mennyibe fog kerülni nekem a kirendelt ügyvéd "eltartása" ?

Eaglet # 2006.12.14. 20:57

Nagyon szépen köszönöm! Nem igazán érek rá ezzel foglalkozni, de most beleásom magamat. Ez egy érdekes story lesz !
Ezt a kötelezően kirendelt ügyvédet nem lehet visszahívni, mert szegény amúgy is unja meg beteg is?
Neki vágnék ügyvéd nélkül. Azonnal tudom kontrázni, hogy nem igaz amit leírnak, mivel a ragszám a saját igazolásuk alapján is 2005 évben forgalomban volt. Csak szépen nyugodtan össze kell sepregetnem azt a sok szabálytalanságot amit észleltem. Pl: tintával írják rá a ragszámot a feladóvevényre.
Ha mégis elbukom az ügyet mennyibe fog kerülni nekem a kirendelt ügyvéd "eltartása" ?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.14. 17:29

Talán ha ki tudnád mutatni, hogy a posta nyilvántartási rendszere megbízhatatlan, igenis lehetséges, hogy egyes ragszámokat nem regisztrálnak, másokat meg kétszer osztanak ki.
Ha biztos vagy a dolgodban, akkor kérheted a nyilvántartás rendszer felelősének, a ragszámok kiosztójának tanúként történő meghallgatását; szakértői vizsgálatot a rendszer működésére és megbízhatatlanságára nézve... Utóbbi költségeit neked kell megelőlegezned.

Eaglet # 2006.12.14. 14:31

Akkor ez mattnak tünik? Ilyenkor a kirendelt védő gondolom csak nézni fogja, hogy szépen "elvérzek" a csatában.
Milyen legális lehetőségeim vannak a döntő bizonyiték megingatására, vagy hajoljak meg az Apeh és Posta tekintélye előtt ?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.14. 13:57

Annak bizonyítására, hogy az általad bemutatott okirat (a feladóvevény) hamisított ez a bizonyíték megfelelőnek látszik.

Eaglet # 2006.12.14. 12:26

2005.október 20-án nyilvántartásuk szerint ilyen ragszámu küldemény nem lett felvéve.
Utána amit kavartak egy teljes téves dolog mind az Apeh mind a Posta részéről.
Kérdés, hogy ez elég-e a vádhoz ?Végülis lehet igy gondolkodni. Kérdés, hogy elég-e ennyi a jogban ?

Avita # 2006.12.14. 11:18

Szia, beteg voltam.
A posta korábban nem azt mondta, hogy nem tud nyilatkozni, mert a 2004-es évre vonatkozó nyilvántartásai már nincsenek meg? Ez kezd naggyon érdekes lenni...

Eaglet # 2006.12.14. 09:45

Avita szabin vagy ? Esetleg rosszul áll a szénám ? Egy bizonyitékuk van, hogy a posta azon a napon ilyen ragszámu levelet nem továbbított. Ez elég, hogy "karóba húzzanak " ?

Eaglet # 2006.11.30. 15:24

Na jött újabb papír.Az V-XIII. kerületből áttették ügyemet a Markó utcába, mert a nyugati postánál követtem el a büncselekményt. A vád le lett tisztitva, nem emlitik, hogy az Apeh részére más irat érkezett, arról sem beszélnek, hogy a posta téveset írt, hanem :

"Az Apeh-hoz ezzel a feladási dátummal és ragszámmal küldemény nem érkezett, a Magyar Postán ilyen ragszámon, ezen a napon nem került feladásra küldemény.
A leírt tényállás alapján a nyomozó hatóság X,Y-al ( ez én vagyok ) a Btk. 276. §-ba ütköző magánokrat (igy írták)-hamisitás vétségének megalapozott gyanúját közölte.

Ebből következik szerintük: én vagyok a hunyó, bizonyitott az okirathamisításom.
Na most gyanakszom, hogy a kirendelt védővel ( akinek tökmindegy mi lesz ) elbukom ezt az ügyet.