Piaci gázár


drbjozsef # 2023.08.30. 12:26

Nagy segítség ez a magyar családoknak!

viragka # 2023.08.28. 04:41

@ Szomorú örökös, sima trollkodás, amit ebben a témában eddig írtál
@ Zoltanuss a te megnyilvánulásod meg, fölösleges személyeskedés, vajon mi a célod vele?
Egyértelmű a cikkben jelzett jelenség jogi szempontból nincs renben, de ha erre nincs, aki jogi segtséget tudna adni, akkor ez megy

efi99 # 2023.08.27. 14:40

És milyen nagy szájuk volt az átalányosoknak tavaly ilyenkor. Ők átlag alatt fogyasztanak, nem fognak szarakodni a havi diktálássál, nem figyelik, hogy hol tartanak, alatta fognak fizetni és ez így is marad az örökkévalóságig. Én meg milyen hülye vagyok, hogy havonta diktálok, tisztában vagyok vele, hogy hol tartok és pontosan annyit fizetek, amennyit fogyasztok és persze nem is ért meglepetés.
És nincs itt semmilyen informatikai hiba. Egyesek nem ott tartottak a jelleggörbén tél végén, ahol az átlag szerint "kellett volna", hanem előrébb voltak. Nem vették figyelembe, hogy nem fűthet mindenki pontosan ugyanolyan görbe szerint, az csak egy átlaggörbe, és pechjük volt, mert nekik a csúcsidőszak után olvasták le, utána hiába fogyasztanak már az idealizált átlaggörbe alatt augusztusig. Ezért aztán a rendszer úgy számolta, hogy 1 év alatt is többet használnak majd el, vagyis megemelte a keretet és abba már került piaci ár is.
A hülye itt nem a programozó volt, hanem, aki kitalálta ezt az egész katyvaszt és jó szokása szerint 1 héttel előtte hirdette ki.
Kíváncsi leszek, mi lesz a következő csontváz. Szerintem az, hogy az országos átlagfogyasztás csökkent az elmúlt évben, így aki azt hiszi, hogy még mindig alatta van azok egy része mostantól már nem.

Szomorú örökös # 2023.08.27. 06:36

Majordomus

Itt az a legnagyobb gond, hogy a kérdező még nagyobb költségekbe akarja magát beleverni.
Neki nem elég, hogy magas a gázár és még így is bele kell nyúlni a zsebébe, ha ki akarja fizetni.

Majordomus # 2023.08.26. 19:20

alkalmazandó okosságok:

szél ellen nem lehet....
.
az erősebb kutya
b.......allag el a csonttal.....

drbjozsef # 2023.08.26. 14:21

OFF
Nem azonos buborékban vagyunk, és a politikai előéletedet tekintve nekem ezzel nincs semmi bajom.
Már írtam : szerintem sajnos még szerény és visszafogott vagyok ezen a téren, de magától értetődő, hogy ebben nem érthetünk egyet.

Zoltanuss # 2023.08.26. 13:08

Hamar el fogsz hervadni ha így folytatod virágka!!

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.26. 12:50

OFF
Doktor, bizonyos témáknál egyszerűen elborulsz. Nagyon érdekes jelenség.
ON

drbjozsef # 2023.08.26. 12:42

Majd pont egy 24.hu cikk alapján fognak vizsgálódni?

Miért kellene az alapján?
Szerencsére tudjuk, hogy több tucat ha nem száz részszámlát küldtek ki az átlagfogyasztás 2x, 3x, 10x-esével. Önmagában ez megérne egy vizsgálódást. De hát egy állami cégnél minek...

Szomorú örökös # 2023.08.26. 10:56

viragka

Majd pont egy 24.hu cikk alapján fognak vizsgálódni?
Ezt te sem gondolhatod komolyan!

drbjozsef # 2023.08.26. 10:37

viragka,

Igen.
De nem a júzernek, az legfeljebb panaszt tehet, és a szabályzat szerint kivizsgálák. Ha az eredmény nem felel meg neki, fordulhat a fogyasztóvédelemhez.

Ezt a gazdasági versenyhivatalnak kellene vizsgálnia, hogy a cég mulasztott-e a rendszere kialakításában, és mennyire felelős ezért. Mondanám, hogy kiszabhatnának egy vaskos bírságot, de hát ez egy állami cég, a Lőrinc egyik zsebéből a másikba kerülne a pénz.

viragka # 2023.08.26. 08:55

kedves szakértők!
még mindig gáz ...
ebben az esetben : https://24.hu/…rekcio-kell/
van-e bármilyen jogi lehetőség a felelősségre vonásra?

viragka # 2023.08.20. 20:15

miért is?

Majordomus # 2023.08.20. 19:38

Valóban. A butaságba, és a semmi ragozásába bele lehet fáradni.

De adok egy tippet: fordulj a strasbourgi nemzetközi bírósághoz az állampolgári jogok megsértése miatt!

viragka # 2023.08.20. 19:26

köszönöm. azért, mintha kissé fásult lenne a szakértő csapat...

Majordomus # 2023.08.20. 19:20

Elnézzük csak legyen vége.....

viragka # 2023.08.20. 15:25

én kérek elnézést a cinikus válaszokért és a fölösleges tornáztatásért.

Szomorú örökös # 2023.08.20. 12:20

viragka

azt hittem itt lehet jogi tanácsot kérni

Értelmes jogi ügyekben igen, de ez nem épp az, amit te szeretnél. És még mindig nem érted, fogod fel.

viragka # 2023.08.20. 09:43

@Kovács_Béla_Sándor, azt hittem itt lehet jogi tanácsot kérni.
úgy gondolom ez a piaci gázár rendeleti szabályozása, olyan ügy, ami tömegeket érint és károsít meg, pártoktól függetlenül. biztos van számtalan másik ügy is, ami még igazságtalanabb, még bicskanyitogatóbb, tehetlenséget okozó stb.
attól én még nem általában szeretnék tenni valamit, hanem konkrétan, és ha van jogi lehetőség kormányrendelet ellen bírósághoz fordulni, mégha reménytelen is a per kimenetele, szeretném megtenni. ehhez kértem segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.20. 06:04

Hogy mi kell hozzá? A jogi tudás, sőt az egészséges jogérzék teljes hiánya.

Szomorú örökös # 2023.08.20. 05:38

viragka

Ha mondjuk csoportos peres eljárásban fordulnának a gázfogyasztók tömegei a bírósághoz, ahhoz mi kell?

Engedd már el ezt a sztorit. Mi kellene még ahhoz, hogy megértsd, nincs esélyed? :-O
Tök feleslegesen rugózol rajta és tornáztatsz itt mindenkit.

viragka # 2023.08.19. 21:48

Ha mondjuk csoportos peres eljárásban fordulnának a gázfogyasztók tömegei a bírósághoz, ahhoz mi kell?

Majordomus # 2023.08.19. 19:34

Csak a kormány készítí a pajzsot is a saját részére.

Ők törvénynek hívják.

Szomorú örökös # 2023.08.19. 07:36

viragka

Kell, hogy legyen rés a pajzson...

De nincs.

viragka # 2023.08.19. 06:50

@Majordomus mióta lszavazásra jogosult vagyok elmegyek, rajtam nem múlik
@drbjozsef a személyre szabott jogalkotás sem újdonság. Kell, hogy legyen rés a pajzson...