BAR lista


drbjozsef # 2020.03.18. 05:56

Mondjuk ez akkor igaz, ha a "mulasztás kezdete" évében, tehát 2010-ben meg is történt az adatátadás, és bekerültél a rendszerbe. A "referenciaadat átadádásának" időpontja kellene. Ha az esetleg valamiért 2011-re csúszott, akkor jövő év végén jár le a 10 év.

De ha úgyse fogadják el a pénzed, akkor nem tudsz mit tenni. Töröltetni akkor sem tudod előbb, mert az adatátadás feltételei akkor fennálltak (mulasztás). A rendszer pedig ezt mutatja, a mulasztókat.

tatabike (törölt felhasználó) # 2020.03.25. 10:13

Szia József újra,

beszéltem az Intrummal a fenti ügyben, és azt írták, 2023ig leszek a KHR-en, mivel ők 2018ban zárták le az ügyet, és adták át az adatokat a BISZ-nek. A Provident meg 2009ben zárta le, azóta vagyok KHR-es. Ez így frankó, 14 évig leszek fent, mire lejár. Biztos normális ez?

tatabike (törölt felhasználó) # 2020.03.25. 10:20

Kötés dátuma: 2009.03.06
Státusz: Megszűnt
Szerződés típus: Személyi hitel
Szerződés altípus: Nincs altípus
Lejárat dátuma: 2009.12.22
Szerződés összege: 150 000 HUF
Megszűnés dátuma: 2018.01.08
Tőketartozás/hónap: 0 HUF / 2018-01
Átruházott szerződés?: Igen
Törlesztés gyakoriság: Egyösszegű törlesztés Törlesztés kezdete -
Törlesztés módja: Azonnali követelés,
törlesztési ütemezés
nélkül

Ezek az adatok.

tatabike (törölt felhasználó) # 2020.03.25. 10:22

A Provident is felrakott 2009ben, de azt már törölték. Csak ez van a KHRben, amit bemássoltam.

drbjozsef # 2020.03.25. 10:31

tatabike,

Ez így frankó, 14 évig leszek fent, mire lejár. Biztos normális ez?

Igen. Frankó. Sőt, ha nem "megszűnt" lenne a státusz, akkor 19 évet is fent lehetnél, hiszen a 10 év csak 2018-ban, az adat átadásakor indulna.

Még egyszer : a KHR lista a rossz adósokat tartalmazza. Hitelt vettél fel, nem fizetted, banki szempontból rossz adós vagy. Ennyi. Nem kötelező bárkinek hitelt adniuk, más joghátrányod nincs a KHR listából.

Lehetne élete végéig is a rossz adós ezen a listán.

tatabike (törölt felhasználó) # 2020.03.25. 12:11

Azt értem, de bárkit kérdeztem, mindenki 5 évet mondott, nem 10-et. Ha kifizetem 1 év, ha nem, 5 év. Meg azt írta az Intrum, hogy ne problémázzak, hiszen nem a negatív listán vagyok. Ezt nem értem. Akkor miért végződik egy random online hiteligénylés az OTP-nél, hogy "negatív KHR-lista adatok miatt nem engedélyezik". Amúgy nekem az a bajom, hogy egyetlen hitel miatt miért lehetséges az, hogy két cég is feltehet vele a KHR-re. Pláne úgy, hogy most derült ki, a behajtásért indított pert az Intrum azért bukta el, mert határidőre nem tudta az iratpótlásokat bemutatni, amit a bíróság kért tőlük. Nem is volt elévülés. Erre bosszúból visszatettek a KHR-re.
Amúgy azóta van hitelem, nem vagyok rossz adós 5 éve, túlfizetésben vagyok ráadásul. Ezt vackot is kifizettem volna, de nem hagyják. Amúgy 2009-ben sem csak rajtam múlt, hogy bebuktam, vastagon benne volt a Provident, perre is vihettem volna. De nem ez a lényeg, késő bánat, eb gondolat.

tatabike (törölt felhasználó) # 2020.03.25. 12:48

"Lehetne élete végéig is a rossz adós ezen a listán"

Ez komoly? Egy botlás miatt? Te ennyire utálod az embereket? Vagy ennyire a pénz neked az Isten? Vagy mi bajod van? Szánalmas. Na, ide se jövök többet, az tuti. Kösz mindent, de ez már hányinger. Volt szerencsém. Törölhetitek a kommentjeimet.

tatabike (törölt felhasználó) # 2020.03.25. 12:57

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Plusz József szerint az lenne a normális, ha valaki egy elszúrt 150ezres hiteltartozás miatt élete végéig rossz adósként szerepelne a KHR-listán. Gratulálunk József, és köszönjük.

drbjozsef # 2020.03.25. 17:13

Istenem, mit nem ért egy ember a "lehetne" szó jelentésén?

Mondtam én, hogy ezt szeretném? Akinek a zérushoz konvergál a szövegértése, az minek kérdezősködik egyáltalán?

(Egyébként azt is rosszul olvastad. Teljes tartozás kifizetése késedelem után 1év, részleges kifizetése 5 év, egyáltalán nem kifizetése 10 év. Szívesen.)

Vattus # 2020.05.04. 09:56

Sziasztok..

Az alábbi problémával kapcsolatosan szeretném a segítségeteket kérni.
Annó 2005ben lett az OTP nél égy amex blue hitelkártyám
Amit egy ideig tuttam fizetni majd nem....
Felkerültem akkor még a BÁR listára vele később KHR re.
300000ft hitel közel 2.000.000 Millóra rúgott az évek alatt, pontos összeget nem tudom ma kértem le a bankoktól a KHRt. Azóta soha nem próbálta a faktoring behjtani, időről időre küldütt egy levelet hogy mennyi az aktuális tartozásom de jogi útra nem került.
A kérdésem hogy elévülhetett e már a 2005 tartozás? Ha igen akkor még miért vagyok fent a KHR listán?
Ha nem évült el akkor annak mi az oka?
Köszönöm a segítségeteket!

drbjozsef # 2020.05.04. 10:25

Vattus,

Az elévülésnek és a KHR nyilvántartásnak a világon semmilyen köze nincs egymáshoz.

A KHR listán a pénzügyi szervezetek nyilvántartják a rossz adósokat, hogy más se adjon neki hitelt. Ennyi. Ha elévült, ha nem, a KHR törvényben megszabott ideig fent tarthatnak a listán (ez extrém esetben 10 évnél több is lehet a referencia adat átadásától függően)

Elévülhetett, nem tudhatjuk. Te sem. Ha volt elévülést megszakító cselekmény, akkor nem évült el.

De ha netán mégis, annak a KHR listához nincs köze.

Vattus # 2020.05.04. 10:32

drbjozsef

Köszönöm a válaszod!

Nem vagyok tisztában a jelentésekkel. Mit jelent az hogy referencia adat átadás?
És melyek az elévülés megszakító cselekmények?
Honnan tudhatom, hogy elévült? Honnan kell informálódni ezügyben?
Köszönöm a segítséget!

drbjozsef # 2020.05.04. 11:12

Vattus,

Ha lekérted a KHR adataidat, azon rajta lesz. Az a dátum, amikor a jogosult "feltesz" a listára. Onnantól számítódnak a határidők a törlésre.

Ez a tartozás a 2005-ös indulás miatt a régi Ptk. hatálya alá tartozik, megszakítja a fizetési felszólítás is ha nem indítottak végrehajtást, de vita esetén ezt a jogosultnak kell bizonyítania (leginkább csak a tértis levelek számítanak, a sima levél nem).

Honnan? Sehonnan. A dátumokból és a küldött levelekből legfeljebb a jogosult tudhatja, hogy képes-e igazolni az elévülés megszakadását. Ezt nem fogja elárulni neked. Inkább küld fizetési meghagyást, aminek ha nem mondasz ellent időben, akkor jogerőssé válik, és nem is számít már, hogy elévült-e a követelés : végrehajthatóvá válik.

Te csak sejtheted : ha jó címed volt bejelentve a banknál, nem költöztél közben, átvetted az ajánlott leveleidet, és tőlük nem kaptál ilyet, akkor jó esély van rá, hogy elévült. De biztosra nem mehetsz, csak bíróságon, ott ha hivatkozol rá, a jogosultnak kell bizonyítania, hogy megszakította.

mokus123 # 2020.05.07. 10:04

Kedves Hozzáértők!
Volt vőmnek volt 1 frankos kölcsöne, amiben, adóstársak vagyunk én és fiam is. Ez a hitel bedőlt, és átkerült az OTP faktoringhoz. Már az én ingatlanomat akarták árverezni, mert az lett leterhelve emiatt a hitel miatt, amikor kénytelen voltam én megállapodást kötni a faktoringgal. Ez 2013.-ban volt és azóta én fizetem a havi törlesztéseket. Elmaradásom nincs. A végrehajtónak is fizetem a díjat, ugyan a végrehajtás szünetel.
Az lenne a kérdésem, hogy mivel új megállapodás született, én is és a fiam is bár listások vagyunk, vagy az új megállapodás miatt már töröltek bennünket. Elmennék a bankba megkérdezni, de a korom miatt most nem nagyon merek. Hátha tudja valaki hogy van ez.
Köszönöm szépen a választ!

drbjozsef # 2020.05.07. 10:11

mokus123,

A legegyszerűbb postán kikérni a BISZ Zrt.-től az ún. "Saját Hiteljelentés"-eteket. Ez ingyenes.

Kérelem formanyomtatvány letölthető innen :

https://bisz.hu/dokumentumtar/

mokus123 # 2020.05.07. 10:22

Köszöm szépen!

Ronaldo71 # 2020.05.16. 19:42

Tisztelt hozzáértők!

Felkerültem a KHR listára Provident tartozás miatt,abban szeretném a segítségeteket kérni,hogyha kifizetem egyösszegben a Provident tartozást és passzív khr-es leszek,melyik bankok adnak hitelt?
Jelen pillanatban megszűnt a munkahelyem,de ingatlan fedezetet tudok adni biztosítékként-ebben a felállásban kapok-e hitelt?Vagy mindenképp kell munkahely?Illetve a Providenttől újra igényelhetek-e hitelt?
Előre is köszönöm a segítseget.
Osztrák vagy más külföldi hitel szóba jöhet?

Szomorú örökös # 2020.05.17. 05:58

Ronaldo71

hogyha kifizetem egyösszegben a Provident tartozást és passzív khr-es leszek,melyik bankok adnak hitelt?

Szerintem az a bank nem létezik, amelyik passzív KHR esetén hitelezzen.
Nem véletlen kerültél rá arra a listára.

Jelen pillanatban megszűnt a munkahelyem,de ingatlan fedezetet tudok adni biztosítékként-ebben a felállásban kapok-e hitelt?

A biztos jövedelem mindig lényeges feltétele a hiteleknek.
Csakis ingatlan fedezetre egyetlen bank sem fog adni szerintem.

Illetve a Providenttől újra igényelhetek-e hitelt?

Igényelni igényelhetsz, de hogy nem kapsz, azt már most borítékolom. Még a passzív KHR letelte után se nagyon leszel már náluk megbízható adós. Az én kedves rokonom is így járt egy másik bankkal. Ő is tartozott nekik, KHR listára tették, majd mikor a rendezést követően letelt az egy év, megpróbált hitelt intézni és találtak olyan kibúvót, ami alapján elhajtották. Megjegyzem, csak az okot keresték, simán találnak ilyet nálad is, amit egyébként figyelembe se vennének nagy valószínűséggel.

Osztrák vagy más külföldi hitel szóba jöhet?

A KHR „tagságodat” tudtommal külföldön is látják.

drbjozsef # 2020.05.17. 06:42

Ronaldo71,

Ezek nem jogi kérdések.

Kaphatsz hitelt. Nem tiltja semmi. De nem nagyon fogsz, banktól, pénzügyi szervezettől legalábbis.

Szomorú örökös # 2020.05.17. 06:57

Kaphatsz hitelt. Nem tiltja semmi. De nem nagyon fogsz, banktól, pénzügyi szervezettől legalábbis.

Magánszemélytől esetleg...kérdés, hogy ezek után ki lenne az, aki adna? :-O

Kissagi82 # 2020.06.24. 18:36

Az után érdeklődnék hogy a vetem fel anyámnak 2005 ben 50000 Ft hitelt se nem tudta vissza fizetni mind ki derült úgy 2 éve mikor haza jöttem ami 3 millió Ft lett! Érdeklődnék ennek van el évelűles e!! Vagy ez hogy működik? Valaki tud segíteni hogy mit csináljak!

drbjozsef # 2020.06.24. 19:09

Kissagi82,

Van elévülése, 5 év. De hogy ez a követelés elévült, azt nem tudhatjuk, hiszen nem tudjuk megszakadt-e az elévülés (amikor mindig újraindul az 5 év).

Azért 15 év alatt erre jó esélyed van. Ha ez egy 30+ százalékos késedelmi kamatos kölcsön, akkor simán lehet több most a tartozás, mint 3 millió forint.

S. Ági # 2020.06.28. 06:25

Kedves Jelenlévők,

KHR ügyekben jártas jogi képviselőt keresek, esetleg tudna valaki ajánlani? Budapesten vagy környékén, helyileg a XI. kerületben vagyok, de távolabbra is megyek a jó ügyvédért :)

gtctomi # 2020.07.15. 07:07

Tisztelt Szakértők!
Kérdésem, hogy az alábbi esetben mikor kerülök le a KHR negatív listáról:
Felvett devizahitelemet 2015-ben felmondták, mely 2018-ban perré alakult. Jelen állás szerint a II.fokú bíróság az I.fokú bíróságnak visszaadta az ügyet újratárgyalásra, az árfolyamkockázat tájékoztatásának hiánya miatt. Amennyiben megállapítja a bíróság a tisztességtelenséget, a Konzultációs Testület 2019. június 19-ei ülése szerint kell elszámoljunk egymással. E szerint kevesebb a fennálló tartozásom, melyet teljesítenék is.
Mivel megállapítják a szerződés érvénytelenséget, és pernyertes is leszek, a tartozásomat is rendezem, ebben hogyan várható a KHR negatív listáról való lekerülés?
Mihamarabbi válaszukat előre is köszönöm!
Üdv: Tamás

drbjozsef # 2020.07.15. 10:41

gtctomi,

Ez elég speciális eset, nem tudom mi a gyakorlat.

Ha bíróság mondja ki a fizetendő összeget, akkor az nyilván nem megállapodásnak számít a bankkal, hiába fizetsz kevesebbet, mint amennyit eredetileg követelt a bank.

Ha ezt az összeget teljes egészében kifizeted, akkor a "passzív"-nak nevezett plusz egy év után kellene törölniük szerintem.