Németországi iGazságszolgáltatás …


Dr.Attika # 2007.06.23. 19:53

Kedves "kerezsike"!
Nem jól tetszik érteni, sőt Hans sem jól tudja.
Németországban nincs német nagykövetség. Értesíteni ilyen esetben nem a letartóztatott állampolgársága szerinti nagykövetséget, hanem a konzulátusát értesítik. Nagykövetség és konzulátus között van különbség. A konzulátus hivatott a "bajba jutott" állampolgárok védelmére. ( konzúli védelem)

kerezsike # 2007.06.20. 21:55

Kedves Hans!

Ezt nem tudom jól értem e?

Idézem:
„…illetve mivel külföldi,
az illetékes nagykövetséget informálni.”

A gyermekem magyar állampolgár.

1. Ezek szerint, akkor amikor a rendőrség letartóztatta, akkor azonnal értesíteniük kellett volna a német nagykövetséget?

2. Azok után a német nagykövetségnek pedig értesítenie kellett volna a magyar nagykövetséget?

Várom válaszát.
Erzsébet

hans # 2007.06.19. 13:12

Tisztelt hölgyem, uram
németországban i mindenkit megillet a véllelmezés joga.
aki a német törvények szerint előzetesbe kerül, mint itt is a német állam köteles a védelméröl gondoskodni, illetve mivel külföldi az illetékes nagykövetséget informálni.
a fogva tartott miután tolmács által kihírdetve joga van azonnal ügyvédhez fordulni illetve telefonálni.
sok magyar állampolgáron segitetten akkor anno
magyar ügyvéd a jogszabályok szerint nem lehet illetékes, sőt a tartományi törvények szerint egy bajor ügyívéd Baden-Würtembergben nem is praktizálhat
mindez viszont nem jelent semmit, tény az hogy minden gyanusítottnak miután elötte kihirdették joga van az ügyvédi jelenléthez
ha nem tudja fizetni kirendelt ügyvéd védi

üdv

hans

kerezsike # 2007.06.06. 12:52

Gratulálok a fórum létrehozóinak, és köszönet mindazoknak, akik tanácsaikkal segítik a jogban járatlanokat!

Dr.Attika # 2007.05.28. 17:41
kerezsike # 2007.05.28. 17:35

Dr. Attika!

Nagyon szépen köszönöm a segítségét! Önnek köszönhetően egy nap leforgása alatt többet tudtam meg, mint 8 hónap alatt a fizetett ügyvédektől.
Lenne még néhány kérdésem, de azokkal már nem terhelem.
Üdvözlettel és köszönettel:
Erzsébet

Dr.Attika # 2007.05.28. 17:13

Kedves Erzsike!
Tőlem megkapott minden "muníciót" ahhoz, hogy segítsen a lányán.
Tegye!

kerezsike # 2007.05.28. 10:44

Kedves Dr. Attika!

Lányom, két diplomás, több nyelven beszél. Levélben írta, hogy gyakran kellett a meghallgatásokon javítani a tolmácsok fordításait. Szinte minden alkalommal más volt a tolmács, – szerintem – ez is egyiktényezője, a 8 hónapja tartó fogvatartásának.

Õ, köteles e aláírni a jegyzőkönyvet, ha nincs meggyőződve annak hitelességéről?
Mit lehet tenni annak érdekében, hogy a jegyzőkönyvek hitelesen tartalmazzák az elhangzottakat?

Ne haragudjon, hogy folyamatosan kérdezek, de tudom, hogy a lányom ártatlan, és szeretném ha már itthon lenne.
Neki a börtönben nincsenek jogai, ő egy "bűnözö"!

kerezsike # 2007.05.28. 10:38

Elolvastam az egyezményt. Úgy tűnik, hogy 5 hónapos késéssel, kezdik komolyan venni a megbízatásukat:(

bootmaker # 2007.05.28. 09:32

Üdv
Ez is valami olyan minőségű, sebességű ügyintézés lesz mint az az ominózus ffié, aki 3 hónapot ült csehországban vagy hol?
Addig nem csináltak semmi, mig az a sokatt szidott Juszt be nem vitte a TV -be , rá pár napra szabad lett.......

B

Dr.Attika # 2007.05.28. 07:10

Kedves Erzsébet!
A jogszabály: 1963. évi Bécsi Egyezmény ( kihirdetve magyarországon az 1987. évi 13. tvr-el) Ez a német jogban is ugyanilyen tartalommal szerepel, mert Németország is részese az egyezménynek.
A lánya esetében a konzuli védelem többek között abból is áll, hogy a fogadó állam ( itt Németország) hatóságai kötelesek késedelem nélkül értesíteni a konzuli képviseletet a küldő állam állampolgárainak letartóztatásáról, a konzuli tisztviselőnek joga van( magyar oldalról kötelessége) e személyekkel érintkezésbe lépnie, érdekükben fellépni, kivéve, ha ezt kifejezetten ellenzik.

kerezsike # 2007.05.27. 21:56

Dr. Attika!

Köszönöm válaszait. Nagyon sokat segített.

Most, hogy elolvastam: 2/1995. (III. 24.) KüM rendelet a tiszteletbeli konzulok küldéséről és fogadásáról, szóló rendeletet még tragikusabbnak ítélem meg az elmúlt 8 hónapot.

Eddig is éreztem, hogy valami nincs rendben, és ezért egy személyt hibáztattam. Most látom, hogy sorozatos felelőtlenség, nemtörődömség, pénzhiány - és még sorolhatnám… – miatt húzódik lányom fogvatartása.

Mielőtt bármilyen hivatalos lépést tennék, szeretném megismerni az idevonatkozó „…Magyar állampolgár letartóztatásakor hivatalból értesítik a konzult…” jogszabályt.

Ebben is kérem, a segítségét.
Köszönettel:
Erzsébet

kerezsike # 2007.05.27. 18:05

Menjek be? Mit érek el vele?

Megmagyarázzák, hogy mit miért tettek, vagy mit miért nem?

A Konzulnak valószínű, hogy konkrét feladata van, de jelen esetben csak egy telefonszám megadására futotta.

A tiszteletbeli konzulnak, csak köszönettel tartozom, hogy bejár a lányomhoz, és tartja benne a lelket.

Esetünkben nemcsak a konzulátusról van szó, hanem magáról az eljárás menetéről, és a jelenlegi képtelen helyzetről.

Németországban megtehetik, hogy egy EU-s tagállam állampolgárát feltételezésen alapuló indokkal, 8 hónapig, és még ki tudja meddig, fogvatartsák?

Dr.Attika # 2007.05.27. 17:27

A konzulátusnak nem ez a feladata, hogy újságot vigyen. A konzulnak nagyon konkrét feladata van az ügyben. Javaslom, hogy menjen be a külügyminisztériumba és követelje meg a törvényes, szakszerű intézkedést.

kerezsike # 2007.05.27. 17:24

Magyar konzulátus? Semmit sem lépett:(

Nem is tudtam, hogy őket hívatalból értesítik.

Tehetetlenségemben, én kerestem meg a németországi konzulátust, ott megadták a tiszteletbeli alkonzul elérhetőségét. (Kb. 2 hónapja.)

Õ, azonnal megkereste a börtönben lévő, lányomat. Vitt neki magyar nyelvű újságokat, könyveket.

Azóta is kéthetente - telefonon - hírt ad a történésekről. Mindezt nem hivatalosan.

Dr.Attika # 2007.05.27. 16:57

Egyet nem olvastam, hogy a magyar konzulátus mit lépett? Magyar állampolgár letartóztatásakor hivatalból értesítik a konzult. Ön kérdezte már őket, hogy mit tettek?

kerezsike # 2007.05.27. 13:02

Lányom 8 hónapja van letartóztatva Németországban, - az ügyvédek szerint – „…félreértésből adódóan.”

Az ottani hatóságok, a mai napig nem közölték, - velem az anyjával - a letartóztatás tényét.
Az iratbetekintést is, több hét elteltével engedélyezték az ügyvédeknek. (Ottani ügyvédi iroda)
Ez idő alatt egyetlen egyszer sem kaptam beszélőt, sőt egy telefont sem.

Levelet is csak 5 hónap eltelte után írhatott, ekkor tudtam meg a címét. Azonnal elküldtem neki a Magyar Helsinki Bizottság 2005-os anyagát, hogy legalább tisztában legyen a fogvatartás szabályaival + néhány EU-s jogszabályt.
Gondolom, miután a börtönben elolvasták a levelem, és a küldött dokumentumokat, ezután már „meglátogatta” egy szociális munkás (mi így nevezzük) .

Az ottani ügyész, feltételezés – gyanúsított - alapján, nem engedi a szabad lábon védekezést.
Ügyvédi tényállás:” … összefoglaltam a tényállást kimutatva, hogy büncselekmény gyanuja nem foroghat fenn.”

És még sorolhatnám, hogy egy EU-s tagállamban, hogyan sértik meg az emberi jogokat.

Kérdezem: Innen Magyarországról, mit tudok tenni, hogy szabadon védekezhessen, és bebizonyíthassa a saját igazát?

Előre is köszönöm a segítséget.
Erzsi