Külföldi termék magyar aukciós oldalakon


garyballdy # 2013.01.15. 15:14

Jogérvényesítés?
Polgári per 120E ft. értékért?
Lenne ennek értelme?

wers # 2013.01.15. 13:54

Te ott érvényesíted a károdat, akivel szerződtél, akitől rendeltél. Az már más kérdés, hogy ki szállította, vagy ki gyártotta. Ez nem csak a Vaterás ügyletre vonatkozik.

garyballdy # 2013.01.15. 13:50

Magyar eladó, német szálító és kínai bóvli.

A vaterán vettem egy üvegházat, amelyet egy stuttgarti cég szálított. Az üvegházról hamarosan kiderűlt, hogy nem nyújtja az igérteket. Az polikarbonát ablakai a szél hatására és a hó súlya alatt is kiesnek. A kínai portéka nem érett meg a piacra. Akitől vettem az egy éves garanciát ígért, a német cég viszont kérdésemre azt válaszolta, hogy nincs rá garancia.
Kérdésem:

  • Lehet az EU-n belűl szavatosság nélkül eladni valamit?
  • Ha a magyar (viszont)eladó egy éves garanciát ígért a vaterán, akkor jogilag ehhez köteleznie kell e magát?

Köszönöm a segítséget.

wers # 2013.01.15. 13:36

gyanítom nem volt türelme kivárni, hátha válaszol valaki

garyballdy # 2013.01.15. 13:28

Látom senki sem válaszolt. Nem vagyok jogász, de gyakran adok-veszek az ebay-en és a vateran is.
Szerintem semmi akadálya annak, hogy kínád és eladd a portékádat a nemzetközi licites portálokon. Az ebay-en pl. rengeteg a kinai eladó.

fantin35 (törölt felhasználó) # 2012.10.09. 13:58

Megtehetem-e, hogy Ukrajnából regisztrálva ( Vaterára, Meskára) magánszemélyként eladásra kínálom az általam készített kézműves termékeket Magyarországon?