Vényköteles gyógyszerek listája


Márkameggy # 2008.04.11. 05:58

Kösz, megtaláltam:

http://www.weborvos.hu/…6/eupont.doc

Ezzel csak annyi a baj, hogy nem teljes. Támogatott gyógyszerek vénykötelesek is egyben. De vannak vénykötelesek, amelyek nem támogatottak egyáltalán.

Végülis nem fontos, mert csak elvi szintem voltam rá kíváncsi, nem konkrét ügyhöz kellett. Nincs is értelme róla komplett listát tartani, meg kell nézni ezek szerint a gyógszerek engedélyeit, minden gyógyszernél külön-külön.


Carnivorous Vulgaris

monalisa1 # 2008.04.10. 15:10

Az alábbi honlapot valamiért nem jelenteti meg, nem baj. Írd be a Googli keresőben a "gyógyszerlista" szót, és a megjelenő találatok közt a második mindjárt adja az aktuális teljes gyógyszerlistát.

monalisa1 # 2008.04.10. 15:06
monalisa1 # 2008.04.10. 15:05
monalisa1 # 2008.04.10. 14:57

A kérdezett első mondatodra: akár a háziorvos akár bármelyik patika sz.gépében benne van az éppen aktuális teljes gyógyszerlista, kérdezd, hogy ők honnan töltik le.

Márkameggy # 2008.04.10. 11:28

Kösz szépen. Gondolhattam volna erre. Olyan triviális.


Carnivorous Vulgaris

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.10. 11:02

Az engedélyező hatóság a forgalmazási engedélyben határozza meg, hogy egy gyógyszer kiadható-e orvosi rendelvény (vény) nélkül. Amelynél ezt nem engedélyezik, az értelemszerűen mind vényköteles.

Márkameggy # 2008.04.10. 10:18

Honnan lehet a teljes listát megtudni. Egyáltalán ki jogosult megállapítani melyik gyógyszer vényköteles?

A Gyftvt. (2006. évi XCVIII. törvény) és kapcsolódó joganyagokban nem találtam a választ. Említi ugyan a vény nélkül kapható gyógyszerek kategóriáját, de nem derül ki sehonnan, hogy milyen eljárásban minősül egy gyógyszer vénykötelesnek.


Carnivorous Vulgaris