telefon tartozás help!


senki82 # 2011.06.22. 06:48

Érdeklődnék,h egy ismerősöm kint ausztriában 8 éve három mobil szolgáltatonál is vett előfizetéses telefont amit a mai napig nem fizetett.most viszont ki szeretne menni dolgozni ahhoz viszont kint bankszámlát kell nyitnia ahová utalni tudják a pénzt.kérdésem elévültek már ezek a követelések?vagy még nem?esetleg,ha kimegy dolgozni ezért nem kerülhet-e bajba börtön,ilyesmi?Köszönöm Senki 82

végrehajtó1 # 2011.06.22. 07:21

Elvileg elévült.Börtön nem jár érte:)

Dr.Attika # 2011.06.22. 09:43

A magyar jog szerint elévült. Itt viszont az osztrák jogot kell alkalmazni. Aszerint is elévült? Börtönbe tényleg nemkerülhet. Nincs már adósok börtöne a sógoroknál sem.

senki82 # 2011.06.23. 14:12

akkor ezek szerint,ha kimegy dolgozni nem lesz problémája,nyugodtan nyithat bankszámlát?

Atis77 # 2011.10.18. 09:17

Sziasztok

Nem tudja valaki hogy a telefonos ügyfélszolgálati hívásokat meddig őrzik meg? Mert per készül, és jó lenne ha meglennének a felvételek.

Előre is köszi.

Üdv

Atis77 # 2011.10.18. 09:17

T-home a szolgáltató.

Dr.Attika # 2011.10.18. 10:51

A bankszámla nyitásnak meg végképp nincs köze az itteni elitélésnek.

Németkata # 2011.10.21. 10:06

Sziasztok!

Egy hasonló kérdésem lenne, mint itt mindenkinek. 2011 januárjában Németországban vettem az egyik telefonszolgáltatónál mobil internetet, melyet miután hazajöttem Magyarországra már nem fizettem kb három hónap hátralék maradt. Most küldtek számlát fizessem be.Ha nem fizetem ez a büntetés elévül vagy csinálhatnak velem valamit, ha ki akarok menni Németországba még, akkor lesznek ezekböl hátrányaim vagy esetleg csak annyi, hogy ennél a telefontársaságnál feket listára kerülök. Ettöl még bankszámlát tudok nyitni nem? Válaszotokat elöre is köszi

hévike # 2011.11.02. 13:54

hy!

A végrehajtó felszólitott 2005-ös tartozásom 160.000ft fizessem meg 6-dik éve semmmi nyoma nem vot , hogy én tartozom a szerződésem 2000-ben született az akkori westelnél. Segítene nekem valaki, hogy most mi a teendőm. beleolvastam a fórumba , de némelyik olyan régi bejegyzés, hogy nem tudom érvényese még.

végrehajtó1 # 2011.11.02. 14:15

Érvényes.

hévike # 2011.11.02. 14:39

a vágrehajtó levél:felhívás tartozás kiegyenlitésre! Mi a teendőm pontossan segitene valaki!

hévike # 2011.11.03. 18:38

Mivel,hogy fizetési felszólítást kaptam a végrehajtótól, igy azt szeretném kérdezni, elég egyenlőre az, hogy nem ismerem el a tartozást 5év után és hivatkozom a hírközlési törvényre.... a végrehajtó fele, vagy egyből végrehajtási kifogást nyújtsak be ebben kérnék egy kis segítséget.

vykkl # 2011.11.04. 18:42

Sziasztok!
Hasonló problémával fordulok hozzátok. Egyetemista vagyok, 24 éves és nincs jövedelmem, szociális ösztöndíjat kapok, illetve diákhitelem van.
Van egy telefonszámla tartozásom, (amit bizonyos okok miatt nem tudtam fizetni, ezt most nem részletezném) és lejártak a határidők, küldték az első felszólítást, hogy fizessek, különben jogi eljárás indul. majd küldtek még egyet, amiben írták, hogy 8 napon belül fizessek. A következőt állt benne: "... Felhívjuk a figyelmét, hogy a végrehajtónak jogában áll az a Ön munkabérét és/vagy, bármilyen ingó vagy ingatlan vagyonát a közhiteles nyilvántartásokban, illetve a helyszíni eljárás során - akár kényszerintézkedések alkalmazásával - lefoglalni és értékesíteni a követelés eredményes behajtása érdekében. Tájékoztatjuk, hogy a jogi eljárás folyamán felmerülő költségeket a felperes/végrehajtást kérő előlegezi, azonban ezeket Ön, mint adós viseli. Az eljárás folyamán felmerülő egyéb költségekkel, valamint kamatokkal, a jelenlegi fennálló tartozása nagymértékben megnőhet. ...
....Ha a tartozását nem áll módjában egy összegben rendezni, úgy Társaságunk lehetőséget biztosít Önnek, hogy a fenti tartozás összegét részletekben fizesse ki."... Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a számlámról levehetnek az ösztöndíjból illetve a diákhitelből? Illetve milyen dolgaimat vehetik el? Mit tudok tenni, hogy ne vegyenek el semmit?
Nagyon sürgős lenne!
Köszönöm szépen a válaszokat!

T. Jenny # 2011.11.16. 10:03

Sziasztok!
a pannonnál csináltam egy nagy összegű tartozást 2009 júliusáig.Nemrég megkaptam a végrehajtási lapot,amin az áll,hogy 2010.04.07.-én jogerőre emelkedett.
Nem rég jött is a végrehajtó,de a papíron már a duplája állt,annak amit nekem meg kellett volna fizetnem.Nagyon rendes volt.Megkérdezte mióta lakom itt (2 éve).
Kinek a nevén van az ingatlan (a párom nevén van),Az én nevemen nincs semmi.Nem követelőzött,aláíratta velem a szükséges papírokat,ráírta hogy semmilyen ingó és ingatlannal nem rendelkezem,nem végrehajtható.Átadta a végrehajtási lapot és elment.
Úgy tudom hogy innentől kezdve az elévülési idő 5 év.

Kérdésem az lenne,hogy megnyugodhatok-e és nem fognak többet keresni?Zaklatni?

T. Jenny # 2011.11.16. 10:05

A válaszokat előre is köszönöm.

pazs # 2011.11.16. 10:06

Ha van egy kis eszük, évente egyszer "zaklatnak" ugyanilyen formában és akkor nem évül el.

vykki: hogy ne vegyenek el semmit, ki kell fizetni a tartozást. A számládat inkasszózhatják és ingó vagyonodat is végrehajthatják.

T. Jenny # 2011.11.16. 10:14

De ha én nem veszek át semmilyen ajánlott levelet 5 éven keresztül,akkor nagy valószínűséggel szerencsém lesz és elévül.Ezt meg lehet csinálni?

pazs # 2011.11.16. 10:38

Ha nem veszel át semmilyen ajánlott levelet öt éven keresztül, azzal pontosan azt éred el, hogy nem évül el: nekik ugyanis az elévülés ellen pontosan csak azt kell bizonyítaniuk, hogy értesítettek (és ezzel megszakították az elévülést), az ajánlott levélnél az viszonylag könnyű a cetli felmutatásával.

TTima # 2011.11.16. 11:36

Segítsetek!
2006ban vásárolt telefonom után most kéne kötbért fizetnem! Ennek nincsen elévülési ideje??

ObudaFan # 2011.11.16. 12:00

1 év az elévülési idő, de természetesen az meg is szakadhat, nyugodhat is, és hát nem a telefon vásárlásától számít, hanem a kötbér esedékességétől, arról meg nem írtál semmit.

kisvirág81 # 2011.11.22. 19:23

Sziasztok!
olvasgattam a fórumot,de nem teljesen értem.
A férjemnek még 2005-ben volt egy be nem fizetett számlája.Azóta többször is megkeresték ezzel kapcsolatban.2 éve elkezdte törleszteni,ha jól emlékszem 4 hónapon keresztül,de aztán romlott az anyagi helyzetünk,s nem tudtuk tovább fizetni.
Azóta folyamatosan kapja a leveleket a tartozás rendezéséről.Múlt pénteken felhívták telefonon,hogy fizesse be a teljes tartozást 95000 forint körüli az összeg.Akkor azt mondták neki a telefonba,ha a felét befizeti,akkor csak a maradék összegről lesz végrehajtás.Kért részlet fizetési lehetőséget de nem kapott.De nem tudtuk befizetni.
Elévülés ebben az esetben lehetséges?
Mire számíthatunk?
Lefoghatják a fizetéséből,vagy a házra terhelik?

Előre is köszönöm a segítséget!

gabor8 # 2011.11.30. 11:27

Tisztelt Válaszadó!

Kaptam egy levelet a T-mobile tól ,hogy kötbér tartozásom van 3 és fél évvel ezelőttről.

2008 ban valóban volt kb 7000 ft tartozásom de méltányossági ajánlatból nem kellet kifizetnem a kötbért így csak 21 000Ft kértek tölem amit be is fizettem.

2011 októberben vettem előfizetéssel telefont ,novemberben pedig kaptam ezt a felszólító levelet,hogy 90000Ft kötbér tartozásom még fent áll és 8 napon belül fizessem be.

Úgy tudom ha tartozásom lenne akkor nem is kötöttek volna velem új előfizetési szerződést.

Ebben az esetben jogosan követelik a kötbért?

Válaszát előre is köszönöm:
H Gábor

végrehajtó1 # 2011.11.30. 11:45

Ennyi idő után ,már nem jogos.

kaméleon # 2011.11.30. 13:16

Kedves végrehajtó1, miért is?

ObudaFan # 2011.11.30. 14:17

Egy év az elévülési ideje az ilyen jellegű tartozásoknak. Azt viszont nem tudjuk a leírásból, hogy vajon nem szakadt-e meg az elévülés.
Látni kellene az összes iratot.