Adósság behajtása


kuzmastabi # 2009.09.18. 16:55

Sziasztok!3,5éve vettünk egy lakást jelzáloghitelre amin a kiegészitő fedezet édesanyám lakása.Feleségem az adóstárs,a lakás is kettőnk nevén van.Van egy kertünk ami kb:120ezret ér.Nem terheli semmi,ez is kettőnk nevén van.Időközben vettem fel személyi kölcsönöket,6 bankbol,bankonként 800ezertől 1,2millióig.Az összes szem.kölcsön az én nevemen van.Mostanában úgy jött ki,hogy bebuktam az összes hitelem,kivéve a lakást.Azt fizetjük rendesen.A többi bank fenyegetőzik.Mit tehetnek meg azok a bankok akiknek tartozom?Elvihetik a lakásom ugy is,hogy nem jelzáloghitelt vettem fel?Esetleg még édesanyám lakását is?Ingóságaimból miket vihet?Létezik,hogy személyi kölcsönök miatt a lakás is vesszen,főleg úgy,hogy jelzálog terheli?Fizetésemből már két bank tilt,ha mindegyik tiltana nem jutna bankonként 10ezer.A 30ezres törlesztők helyett.Az mennyire véd meg,hogy a lakás fele az asszony nevén van? Válaszotok előre is köszi!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.14. 09:20

Elvileg az adós lakóhelyén minden (egyébjént nem mentesülő) ingóság foglalható lenne, amelyről nem tudják igazolni, hogy másnak a tulajdona. A gyakorlatban azonban a végrehajtók nem kedvelik az ingóságokkal járó macerát. (A gépjárműveket kivéve.)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.14. 09:17

*

csures # 2009.09.14. 09:13

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni a következőben:
a "kedves"hugom 5 év alatt összeszedett kb 2 milliós tartózást különböző bankoktól /személyi kölcsön,"okos" kártya stb/ a behajtó céget válaszra sem méltatta,már a biróságról jött ki levél amit édesanyám véletlenül talált meg a cuccai között.
Az még hab a tortán,hogy hugomnak munkahelye jelenleg nincs,sokat nem tartozkodik otthon.Anyám a tulajdonos de hugom még be van a lakásba jelentve.
Mivel nem tudják levonni a béréből a tartozást a lakásból elvihetnek értékeket ami nem az ő tulajdonát képezik?Ilyenkor mi az eljárás?
Előre is köszi a választ.
Üdv.:Kati

ObudaFan # 2009.09.13. 10:27

Feljelentést tehetsz tartás elmulasztása miatt.

Cary # 2009.09.13. 09:02

T. Jogi Fórum!

Kislányom 5 éves. Egyedül nevelem. 2007. október 16-ig édesapjának meg kellett volna fizetnie 795.000,– forint elmaradt gyermektartásdíjat, amit a Legfelsőbb Bíróság is helyben hagyott. A havonta megítélt gyermektartás díjat (35.000,–) úgy-ahogy fizeti, hogy véletlenül se tudjam megkérni az Államtól a megelőlegezést. 10–15 ezer forintokat fizetget. A végrehajtás nem járt eredménnyel. Mit tudok ebben az esetben tenni, mert már fennáll a veszélye, hogy kikapcsolják a villanyunkat, gázunkat. A hitelre vásárolt mosógépet pedig szintén veszély fenyegeti. Az édesapa vállalkozó, természetesen átíratott mindent más nevére.
Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy valaki él, mint Marci Hevesen mi pedig lassan otthon nélkül maradunk.

Kérem segítségüket, hogy tudnám behajtatni kislányom jogos pénzét.

Segítségüket előre is köszönöm:

Cary

kadaj01 # 2009.09.13. 08:08

Avaelon, a két testvérnek fele-fele arányban kellene fizetni a rezsit a hagyatéki tárgyalásig, és valószínűleg az után is. Az, hogy ők nem tudnak megegyezni a hagyatéki előtt, valamit, hogy ki van oda bejelentve, az senkit sem érdekel.

Medoff # 2009.09.13. 00:42

bocs az elözö üzenetemben elirás történt, nem 500ftról van szó hanem 500.000 ftról és én ennyiért szivesen "izmozok"

Avaelon # 2009.09.09. 17:32

Tisztelt jogi ügyekben jártas emberek!

Szíves segítségüket kérném a nagypapám novemberben, nagymamám pedig márciusban elhunyt.
A közös tulajdonukban lévő ingatlanra tartozás halmozódott fel, több okból kifolyólag.
Édesapám és testvére nem tudnak megegyezni, és a hagyatéki tárgyalás is elég messze van.

Az lenne a kérdésem, hogy az ingatlanba állandó címen az édesapám testvére van bejelentkezve, és állandóan be is jár a házba, de a jelenleg érkező számlákat és fizetési meghagyásokat, nem hajlandó fizetni, törleszteni.

Ilyenkor mi a teendő, egyáltalán kit terhel a felhalmozott adósság, és lehet-e tenni valamit a hagyatéki eljárás kezdetéig.

Gyors válaszukat előre is köszönöm.
Tisztelettel: Avaelon

Egyjogász # 2009.09.05. 17:47

Hát 500Ft-ért nem nagyon izmoznék, egy fmh. minimális illetéke is 3000Ft.

Medoff # 2009.09.05. 17:26

jó napot
Abban szereték tanácsot kérni hogy hogyan tudnám behajtani attól a válalkozótól a pénzem akinél dolgoztam és most is dolgozok... kb 500ftról lenne szó, ami felhalmozódott a munkáltatómnál. Jelenleg van munkaszerzödésem, de sztem valamit eléggé ravaszan csinál mert átvételi bizonylatot a fizetésröl még soha nem iratott alá velem... Szerintem ismeri a kiskapukat hogy hogyan érje el azt hogy ha fel is jelentem ne tudjam bizonyitani olyan egyszerüen hogy mennyivel tartozik. A céges ügyeit ugy oldja meg, hogy a munkásai nevére nyit céget.. Létezik olyan hogy nem a cég adós hanem ö mint magányszemély, és valami jogszabály arra hogy fizetésre kényszeritsék ( nem csak nekem tartozik)? HA valaki tud segiten az legyen szives irjon a medoff@postafiok.hu email cimre... és estleg bövebben mesélek az esetröl... elöre is köszönöm..
Budapest....

moncsa8005 # 2009.08.30. 14:01

Üdvözlök Mindenkit.

A következőben szeretném a segítségeteket kérni.
Volt a Budapest banknál egy áruvásárlási kártyám amin a kamatokkal együtt kB 270,000 Ft tartozás halmozódott fel (hitel keret 240,000) ezt sajnos nem fizettem vissza.
tegnap kaptam a munkáltatómtól egy levelet melyben közlik hogy a bank a fizetésem 33% letiltatja.
Ezt megteheti?
Már mint úgy értem hogy ennyi összeg után ilyen mértékben.
Havonta ez nekem kb 45-50 e ft-ba fog kerülni.
Nem kellet volna erről a szándékukról értesíteni?
Lehet e tenni ez ellen valamit hogy ne ilyen mértékű legyen a levonás?

Köszönöm segítségeteket Moncsi

Petya73 # 2009.08.30. 13:18

Tisztelt forumozok!!
Egy kérdésem lenne önökhöz.
Aktiv bárlistás vagyok 1 héten belül 800 000 forintra lenne szükségem. A bankok nem álnak szoba velem,barátok rokonok nem segítenek,de a pénz jövöhét péntekre kéne. Tudna valaki segíteni hogy a pénzt hogyan szerezzem meg,esetleg ha valaki tudna kölcsön adni. Aki kölcsön adna természetesen a megeggyezés szerint visszafizetném. Válaszokat a fusti2006@t-online.hu E-mail cimre kérném

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.30. 09:04

Ingatlant, ingóságot foglalni a bérből való letiltás mellett, helyett is lehet.

TT68 # 2009.08.30. 05:20

Azért kérdés, mert úgy tudom, hogy a kezes sajnos minden vagyonával felel, és attól tartok, hogy nehogy rám küldjék a végrehajtót, mivel a béremből nem fog menni a levonás. Vagy ez csak akkor van, ha az adóson egyáltalán nem tudják behajtani? És amíg az adósnak van miből tiltani addig nem fenyeget engem ilyesmi?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.29. 18:00

Akkor nem tudnak vonni a bérdből. Ez miért kérdés?

TT68 # 2009.08.29. 17:33

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogyha kezes vagyok és jelenleg tőlem is és az adóstól is vonják a tartozást, mi van akkor, ha az én fizetésem megszűnik, fizetés nélküli szabadság miatt?

Feri29 # 2009.08.28. 17:25

Igen, csak blöfföltek, a behajtó cég semmit sem tehet.

Liliom9 # 2009.08.28. 16:25

Nagyon köszönöm még egyszer.
Ezek szerint a behajtó cég -kihasználva a tudatlanságom - csak fenyegetett azzal, hogy jövőhéten lefoglalják az ingóságaink és mégis van ennek valami törvényes kerete.
Kicsit megnyugodtam és visszakaptam a reményt, hogy sikerül megoldást találni.
További szép napot!
Liliom9

Feri29 # 2009.08.28. 16:15

Az előbb nem pontosan fogalmaztam, ugyanis a hivatalos elnevezés szerint ellentmondással kell élni a fizetési meghagyás ellen, és nem pedig ellenvetéssel.

Feri29 # 2009.08.28. 16:12

Bírósági végrehajtó járhat el csak az ügyetekben, mint KBS is írta, a behajtó cég semmi más jogosultsággal nem rendelkezik, mint maga a hitelező.

Ha a banki kölcsönszerződés közjegyzői okiratba lett foglalva, akkor az azonnal végrehajtható, vagyis nem kell a bíróságra vinni az ügyet, de végrehajtást ez esetben is csak a bírósági végrehajtó végezheti. Ha nincs közjegyzői okirat, akkor a hitelezőnek a bíróság elé kell vinni az ügyet.

A UPC tartozás esetében valószínűleg fizetési meghagyás kibocsátását kérik majd a bíróságtól. Ha ez megjön és ellenvetéssel élsz, akkor perré alakul az ügy, ha nem, akkor az is végrehajthatóvá válik.

Liliom9 # 2009.08.28. 15:58

Köszönöm az előző hozzászólást.

Akkor végül is ki az, aki jogosan eljárhat ez ügyben?
Konkrétan hozzánk kijöhet és mondjuk lefoglalhat valamit hivatalosan valamilyen jogi személy?
Lehet, hogy butákat kérdezek, de
laikusan én úgy gondoltam, hogy lennie kellene valami bírósági eljárásnak, ahol talán még sanszunk lenne egy kis haladékot kérni időben, vagy részletekben való fizetést, valamit...
Rosszul gondolom?
Ez csak így működik, hogy felszólító levél után jön a behajtás?
Tud valaki esetleg bővebben erről nekem felvilágosítást adni?
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 16:40

A "behajtó cég" aztán végképp semmit nem vihet el, be sem kell engedned őket, szóba sem kell állnod velük. Ettől persze, nem vagy beljebb, a tartozásod fennmarad, sőt a kamatokkal még nő is.

Liliom9 # 2009.08.27. 16:31

Üdvözletem!

Nem akarom nagyon hosszúra nyújtani a levelem így csak nagy vonalakban írnám le, hogy többfelé is van tartozásunk jelenleg.
Sosem voltunk eleresztve anyagilag - 16 évig albérletben éltünk ebből 12 évig egyedül neveltem a gyermekem -de soha nem voltunk ennyire padlón mint most.
A lavinát az indította el, hogy Gyes után munkanélkülivé váltam, majd belementem egy olyan munkaviszonyba kétségbeesésemben, amit vállalkozói minősítésben lehetett csak végezni.
Életem legrosszabb döntése volt és nyomorba sodort minket. Most megint munka nélkül vagyok.
Ezalatt az időszak alatt több tartozást is sikerült összeszednünk és a már meglévő hiteltörlesztésünket is nagyon nehezen - a megfelelő étkezés rovására - fizetjük.
Egy középiskolás és egy óvodás gyermekről próbálunk gondoskodni egy fizetésből.
Hiába tettünk meg minden tőlünk telhetőt(tanulok, képzem magam, naponta kopogtatok munkáért) .
Már teljesen kétségbe vagyok esve, mert semmi kiutat nem látok.
A helyzet a következő.
Banki és UPC adósságunk van, amit átadtak egy adósságrendező cégnek.
Velük letárgyaltuk, hogy részletekben fizetjük meg a tartozást (mellékesen megjegyzem, hogy a UPC kb. a dupláját kéri annak, ami a valós tartozás).
Fizettük is ezidáig,
mert ebben a hónapban már nem tudtuk.Nem volt miből.
Még a hónap közepén jártunk mikor már jött a telefon, hogy ha hónap végéig nem fizetünk, akkor átadják a behajtóknak az ügyet.
Azóta ezt megerősítették kétszer is telefonon.
Sajnos nem tudunk fizetni,
de ami jobban aggaszt két gyermekkel, enni sem.
Leülni nem lehet, pedig mindent megtennék, hogy a családomat ne ilyen helyzetben lássam, mint amilyenben most van.

Kérdésem a következő:

*Ha kijön a behajtó, mit tehet velünk?
Az APEH-végrehajtó azt mondta, hogy a mindennapos használati cikkeket, amik nem haladják meg a 100ezer forintot nem vihetik el.
*De ezt vajon így gondolja a behajtó cég is?
*Van erre valami törvény?
*Védi legalább a gyermekeimet annyira valamilyen törvény, hogy nem vihetik el alóla a matracot, amin alszik, vagy a ruháit?

Várom egy hozzáértő ember válaszát:
Egy kétségbe esett családanya

monalisa1 # 2009.07.21. 17:44

Az "adósok börtöne" rég nem létezik már, tehát a tartozás miatt nem fognak becsukni.

Ha lesz munkád elkezded a törlesztést fizetni - mást nem tudsz tenni, de ők sem. (Legfeljebb néhány hónap kamat hozzáadódik még...)

Mielőtt elkezdesz fizetni kérj részletes elszámolást, hogy mennyi a tőketartozás és mennyi a kamat, valamint a járulékos költségek - hogy tisztán lássad a dolgot.

Külön írom: a nemfizetés okán az összes mobiltársaságnál automatikusan feketelistára kerültél, azaz sem másik új előfizetéses sem kártyás telefont nem fogsz tudni venni legalább 5 évig. (Használtkereskedőnél kp.-ért nincs korlátozás.)

"Lisa"
laikus hozzászóló