Adósság behajtása


Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.14. 09:17

*

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.14. 09:20

Elvileg az adós lakóhelyén minden (egyébjént nem mentesülő) ingóság foglalható lenne, amelyről nem tudják igazolni, hogy másnak a tulajdona. A gyakorlatban azonban a végrehajtók nem kedvelik az ingóságokkal járó macerát. (A gépjárműveket kivéve.)

kuzmastabi # 2009.09.18. 16:55

Sziasztok!3,5éve vettünk egy lakást jelzáloghitelre amin a kiegészitő fedezet édesanyám lakása.Feleségem az adóstárs,a lakás is kettőnk nevén van.Van egy kertünk ami kb:120ezret ér.Nem terheli semmi,ez is kettőnk nevén van.Időközben vettem fel személyi kölcsönöket,6 bankbol,bankonként 800ezertől 1,2millióig.Az összes szem.kölcsön az én nevemen van.Mostanában úgy jött ki,hogy bebuktam az összes hitelem,kivéve a lakást.Azt fizetjük rendesen.A többi bank fenyegetőzik.Mit tehetnek meg azok a bankok akiknek tartozom?Elvihetik a lakásom ugy is,hogy nem jelzáloghitelt vettem fel?Esetleg még édesanyám lakását is?Ingóságaimból miket vihet?Létezik,hogy személyi kölcsönök miatt a lakás is vesszen,főleg úgy,hogy jelzálog terheli?Fizetésemből már két bank tilt,ha mindegyik tiltana nem jutna bankonként 10ezer.A 30ezres törlesztők helyett.Az mennyire véd meg,hogy a lakás fele az asszony nevén van? Válaszotok előre is köszi!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.18. 21:06

Létezik,hogy személyi kölcsönök miatt a lakás is vesszen,főleg úgy,hogy jelzálog terheli?
Igen.

escargot # 2009.09.18. 21:16

az a sok bank, mind adott neked hitelt? :-o

Egyjogász # 2009.09.19. 03:56

Ez valóban érdekes, hitelfelvételnél külön nyilatkozni kell, hogy van-e más hiteltartozás.

Ha már 4-5 banknál van, és így nincs semmi fedezet, nem nagyon szoktak adni új hitelt.

Ezek vagy valami jótékonysági bankok lehettek, vagy esetleg az új hitel felvételénél elfelejtettél szólni a régi hitelekről?

kuzmastabi # 2009.09.19. 09:24

Nem vallottam be,hogy más banknál is van hitelem!Az sem véd valamennyire,hogy a feleségem nevén van fele lakás?Ha elárverezik a lakást akkor a bank elviszi a pénzt amelyik a lakáshitelt adta!A többi banknak nam marad semmi.Lessz értelme árverezni?Azok a bankok akik a személyi kölcsönt adták nem jutnak a pénzükhöz,meg nekem se lesz lakásom!?

monalisa1 # 2009.09.19. 20:10

Az egy dolog, hogy te és a feleséged mehettek "a" hid alá lakni, de sajnos édesanyád lakása is "oda" az árvereztetése miatt. Ezen túlmenően nagy valószínűséggel életed végéig fizetheted a tartozásokat, vagyis a mindenkori jövedelem (= kereset és a majdani nyugdíj) 50%-ig letiltásba kerülsz egálig.

Lehet hogy büntetőeljárást is kezdeményeznek a bankok ellened.

Külön írva: sok ember van akinek csak bérelt lakásra telik, de emiatt nem csínál magának anyagi/jogi krakkot.

"Lisa"
laikus hozzászóló

helyszínelő # 2009.09.20. 09:50

Szép napot fórumozók!
A minap egy ismerősöm keresett meg az alábbi kérdéssel.
Röviden arról van szó, hogy az egész családjával külföldre aka menni. Jó magyar meber módjára a lakáson és az autón is hitel van. Ők mindent itt hagynának és nem is akarnak egyhamar visszajönni. A kérdések: - Várható-e büntető eljárás ellenük a banki tartozás miatt ( a fedezetet ugye itthon haggyák) - A férje nyugdíjából mennyit fognak levonni a bankok. - Kell-e valamilyen bejelentést tenni az önkormányzatnál, vagy a hatóság előtt, hogy elhaggyák az országot.- Eu. országba való elköltözés esetén az ottani hatóságok megkereshetik-e őket. Magyarul kimenekülnek az adósság elől, mert nem tudják fizetni.


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

escargot # 2009.09.20. 09:55

kint kapnak fizetést majd...fizessék abból....

monalisa1 # 2009.09.20. 11:34

Legjobb lenne sk. eladni a lakást és az autót, mert mindenik vételára magasabb lesz mint amennyit a bank egy kényszerértékesítéskor kap, és a tartozás ezen utóbbi esetben nemigen fog számottevően csökkenni. (Természetesen úgy kell az eladást lebonyolítani, hogy a vevő a banknak fizet majd., a befolyó pénzből számítják ki a még visszamaradó tartozást.)

Én úgy tudom nincs bejelentési kötelezettség., az átkosban sem úgy "disszidáltak" az emberek, hogy ezt előre tudatták a hatósággal...

A lakás közüzemi mérőóráit/számláját javasolt rendezni, mert a vevő az esetleges tartozást valószínűleg nem vállalja fel.

A NYUFIG felé javasolt az új lakcím közlése, illetve ha a nyugdíj eddig is valamelyik külföldi nagybank itthon leánybankjának fiókjánál vezetett lakossági folyószámlára volt utaltatva, akkor a pénzhez/nyugdíjhoz a bankkártyával odakint is gond nélkül hozzá lehet férni.

Kívánom, hogy további életük elképzelése valósuljon meg. (Nyugaton sok nyugdíjas költözik másik országba.)

"Lisa"
laikus hozzászóló

laci5 # 2009.11.29. 01:13

Üdvözlök mindenkit!
Következö a kérdésem.: Jelenleg 2 bank felé van kb.: 1,2 M Ft tartozásom, amit nem tudtam/tudok fizetni. Ha továbbra sem találok megoldást és birósági ügy lesz belőle mit tudok ill. Ők mit tudnak tenni? Semmilyen ingatlannal vagy értékesebb ingóságal nem rendelkezem, aminek a foglalásával akár csak részben is csökkenthető lenne a tartozás.
Előfordulhat, hogy börtönben kell leülnöm a banki tartozásomat és a bírosági eljárás költségeit?
Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv.: Laci

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.11.29. 07:46

Nem, börtön az biztos nem. Jövedelmed nincs, amiből tilthatnak?

Az adósság az van, azt igyekeznek behajtani, akár évtizedek múlva is. Nem szűnik meg, hacsak a jogosult le nem mond róla.

nandy # 2009.11.29. 08:51

Gondoltál arra, mi lesz a kezessel?

laci5 # 2009.11.30. 11:13

Tudom, hogy az adóság nem évül el, nem is akarom kijátszani a bankokat. Néhány hete van megint folyamatos munkám, de csak minimál bérre vagyok bejelentve. A bankokon kívűl más felé is van tartozásom, most azt rendezem, mert az a sürgőssebb, csak utána tudom fizetni a bankokat. Aztért kérdeztem a börtönt, mert egy ismerősőmnek a közelmúltban kellett "leülnie" a ki-nem fizetett szabálysértési büntetését, és mint laikus gondoltam, hogy pénztartozás ez is, az is.

nandy # 2009.11.30. 11:19

Ez teljesen más... nem fogsz börtönbe kerülni. De arra számíts, hogy előbb-utóbb a minimálbéres jövedelmedből is letiltanak majd (ha megtudják).

Frixike # 2009.11.30. 11:53

Kedves fórumozók!

Párom 5 évvel ezelőtt megterhelt egy hitelkártyát 200.000 ft-ra. Mivel részben még suliba járt nem tudta törleszteni.
Azóta ez elfelejtődött...
Esküvő és lakásvásárlás előtt állunk igy derült ki,hogy ez a tartozás akadályozza meg a hitelfelvételt.
Kérdésem lenne,hogy ha nem kereste sem a bank,sem behajtó cég,akkor lehetséges,hogy elévült a tartozás? Amennyiben ez nem történt meg,számíthatunk arra hogy nem a felvett összeget kell visszafizetni? (Gondolok itt kamatra stb.)

Frixike # 2009.11.30. 11:53

Kedves fórumozók!

Párom 5 évvel ezelőtt megterhelt egy hitelkártyát 200.000 ft-ra. Mivel részben még suliba járt nem tudta törleszteni.
Azóta ez elfelejtődött...
Esküvő és lakásvásárlás előtt állunk igy derült ki,hogy ez a tartozás akadályozza meg a hitelfelvételt.
Kérdésem lenne,hogy ha nem kereste sem a bank,sem behajtó cég,akkor lehetséges,hogy elévült a tartozás? Amennyiben ez nem történt meg,számíthatunk arra hogy nem a felvett összeget kell visszafizetni? (Gondolok itt kamatra stb.)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.11.30. 12:49

:) Mindegy, hogy elévült-e, vagy sem, tiltó listán vagytok. Ameddig nem fizetitek vissza, addig nem kaptok hitelt.
Hogy mennyit kell visszafizetnetek, a banktól kérdezd.

kadaj01 # 2009.11.30. 13:02

Hóhó! Hitelkártyánál nem feltétlen kötelesek értesíteni, sőt! Abból a 200e tartozásból valószínűleg már milliós adósság van. Mellesleg, ilyenkor lehet látni, hogy az országban mennyi pénzügyi analfabéta van. Tipikus "elfelejtődött" gondolkozás.

vanda24 # 2009.11.30. 13:39

Sziasztok!

következő kérdésben szeretnék tanácsot kérni:

500.000 ft. hitelkártya tartozás esetén (CITI bank), munkanélküliként, de ingatlan vagyonnal elképzelhető ,hogy nekimegy a bank az ingatlannak.
Az ingatlan egyébként egy családi ház, amely közös tulajdonú testvérek és szülő között.
jövedelem jelenleg nincs, jelentős ingó vagyon sem.

már fenyegetőzik a bank a behajtási osztállyal, annyit még tud tenni a delikvens ,hogy havonta családi segítséggel 10-20 ezer forintot fizetget. persze most már a teljes összeget egyben követeli a bank.

előre is köszönöm

Frixike # 2009.11.30. 13:50

Kadaj kedves:-) benned ismét nem csalódtam. Minek szólsz a dolgokhoz ha nem tudod a normális hangvételt tartani? Rajtad kívül mindenki kúltúráltan tud beszélni. Ha ennyire megkeseredett vagy akkor inkább egy gumiszobát ajánlanék,nem pedig egy nyílt fórumot. Az emberek többsége nem azért jön ide kérdezni,hogy 'leugassák'.

Nandy neked köszönöm a választ. Iszonyúan meglepődtem amikor megtudtam a tartozását.

Nita13 # 2009.11.30. 20:40

A következő probléma megoldásához szeretném kérni a segítségeteket.
Öcsém 1 éve kölcsön kért ismerősétől 500 000 Ft-ot.Az ismerős adott neki,de erről semmilyen írásos megállapodás nem született,1 tanú volt a pénzátadásnál.Miután átadta a pénzt,mondta,hogy adja csekkeket is,mert ő személyi hitelt vett fel a testvéremnek 500 000 ft+100 000 ft ügyintézési díj,amit később megérdeklődtünk a banknál és kiderült,hogy ez a díj 30 000 ft és természetesen plusz kamatok.Mire visszafizeti majd hogy nem dupláját kell visszafizetni.Testvérem haviszinten fzeti a megállapodottak szerinti 20 000 ft-ot,néha ő adta fel a csekket.Kérdésem az lenne,hogy véleményetek szerint hogyan lehetne megoldani,hogy csak a ténylegesen kölcsönkapott pént az 500 000 ft-ot kelljen visszafizetni.Most már tudjuk,hogy miért nem ragaszkodott a papírformához,de ez neki már mint a kölcsönadónak miért volt jó,hisz az ő nevén van a hitel ez felfoghatatlan.Testvérem kész lenne akár havonta dupláját is fizetni,de nem akarja a kamatokat felvállalni,a hiteladó perrel fenyeget ez miatt,mert az öcsém mondta neki,hogy 500 000 ft-ot fizeti vissza,illetve kifizeti azt a 30 000 ft ügyintézési díjat.
Segítségeteket köszönöm szépen

monalisa1 # 2009.11.30. 21:31

A 30 eFt ügyintézési díjon felül bizony 15-30% hitelkamat is van minden személyi kölcsönnél - banktól függően. És EZT IS meg kell fizetni, nem alku tárgya.

A tesód barátja nagy bajban lenne ha a testvéred hónapról hónapra nem fizetné a csekket, hosszú pereskedés lenne a dologból.

A kölcsönfelvevő részéről HIBA volt papír nélkül továbbadni a felvett összeget, bár az egy tanú is csak több a semminél.

Olyan van, hogy gyorsitott visszafizetéssel a hitel kamata is előbb letelik, ezt a barát nem tagahatja meg.

A barát a hitelszerződéssel a kezében a banktól kérhet számítást, hogy havi kétszeres befizetés esetén mikorra jár le a kölcsön összege - és azt átadja a testvérednek. (Lehet kérni a bankot, hogy a továbbaikban havi dupla összegről küldje az aktuális csekket.)

Külön írom: ha egy adós rendben teljesít, sőt gyorsított ütemben akar teljesíteni, akkor nincs joglalp bírósághoz menni.

Amúgy mire letelik a 500 eFt hitel a kamattal együtt ca. 800 eFt-ot fizet meg!...

"Mona"
laikus hozzászóló

laci5 # 2009.11.30. 23:20

Immaculata és nandy.
Köszönöm a válaszokat!
Üdv.: laci5