leszázalékolás


Boldogtalan # 2013.11.20. 10:41

Madonna! Én 2013.08.22.-én voltam a bizottság előtt, mai napig nincs határozat, u.úgy ellátás nélkül vagyok mert a munkahely is megszűnt.Most már heti rendszerességgel hívom az ügyintézőt,területileg illetékes kirendeltséget megtalálod a http://nrszh.kormany.hu/ - Rehabilitációs Szakigazgatási szervek - címek, ügyfélfogadás alatt. Felhívod név, TAJ szám ellenében elárulják az ügyintéző nevét aki foglalkozik az üggyel, Őt kell keresni. Remélem tudtam segíteni.

madonna # 2013.11.20. 16:17

Boldogtalan! Köszönöm a válaszod,nem nagyon vidított fel,a vizsgálatra való behívásnak is vannak jogi szabályai,2 hó írtam is a megfelelő kormányhivatalba és
azt a választ kaptam,hogy a felmerült kellemetlenségekért szíves elnézését kérjük,puff 8hó.
Személyesen nem akarok bemenni mert annak nem jó következményei lennének.

WWallace # 2013.11.21. 20:38

Matob, teljesen mindegy, mert a rehabilitációs járadék lejárta előtt úgysem kaphattad volna a rokkantsági ellátást.

rozsika101 # 2014.01.05. 19:08

Kedves Fórumozok.60 éves nő vagyok.Több betegségem van,,magas vérnyomás,nyaki háti reumatikus betegségek,/nyak hát merevsége/,rekeszizomsérv,és most kiujult a depresszios betegségem,ami alvászavart okoz.Az idegeim rosszakVan-e reményem arra ha meginditanám a leszázalékolást leszázalékoljanak.40 év szolgálati időm van,a nök 40 éves nyugdijbavonulási lehetőségével nem tudok elmenni nyugdijba,mert a 40 évból,13 évet voltam ápolási dijjon a fogyatékos gyermekemmel.A 13 évből 10 évet számitanak bele a nök 40 éves nyugdijazásához.Ezért 63.5 éve koromig kellene dolgoznom.Van munkahelyem,de nemtudom tudok-e addig dolgozni.Válaszotokat várom szerintetek ven-értelme foglalkoznom a leszázalékolással.Rozsika 101

rozsika101 # 2014.01.05. 19:09

Kedves Fórumozok.60 éves nő vagyok.Több betegségem van,,magas vérnyomás,nyaki háti reumatikus betegségek,/nyak hát merevsége/,rekeszizomsérv,és most kiujult a depresszios betegségem,ami alvászavart okoz.Az idegeim rosszakVan-e reményem arra ha meginditanám a leszázalékolást leszázalékoljanak.40 év szolgálati időm van,a nök 40 éves nyugdijbavonulási lehetőségével nem tudok elmenni nyugdijba,mert a 40 évból,13 évet voltam ápolási dijjon a fogyatékos gyermekemmel.A 13 évből 10 évet számitanak bele a nök 40 éves nyugdijazásához.Ezért 63.5 éve koromig kellene dolgoznom.Van munkahelyem,de nemtudom tudok-e addig dolgozni.Válaszotokat várom szerintetek ven-értelme foglalkoznom a leszázalékolással.Rozsika 101

WWallace # 2014.01.05. 19:27

Rozsika101,

be kell adni egy kérelmet a rehabilitációs szakigazgatási szervhez, és majd az orvosi bizottság a komplex minősítés során megállapítja az egészségi állapotát. Ilyen kérdésre nem fog tudni itt senki válaszolni; meg kell magát vizsgáltatnia.

rozsika101 # 2014.01.05. 21:06

Kedves Wwallace Igen tudom hogy vizsgálat kell ,mert már megpróbáltam nyugdijaztatni magam 2004-ben.akkor nem sikerült,meg letettem róla,mert lett jó állásom.Akkor 52 éve voltam,és majdnem sikerült, de csak az 50 %.lett volna.Azóta eltelt 8 év és beszigoritottak.Ilyen esetben mikor valaki közel van anyugdijkorhatárhoz könyebben leszázalékolnak-e valakit?Érdemes-e energiát forditani rá.mert végül is van állásom,csak szeretnék elmenni nyugdijba,és lett most ez a kiujult betegségem és a munka elégé nehezemre esik,mert váltómüszak,és az alvászavarom lehet ettöl ujjult ki.Válaszát előre is köszönöm Rózsika 101

WWallace # 2014.01.05. 22:04

Rozsika101,

értem a problémát, de nem fogunk tudni rá választ adni. Nem vagyunk orvosok, de még ha lennének is itt; ők sem tudnának erre így választ adni. Amit mondani lehet az újabb információk alapján, hogy az a korábbi 50%-os mkcs. esetleg közel lehet egy mostani 60%-os egészségi állapothoz; úgyhogy lehet rá esély, hogy kapjon ellátást. De megismétlem, el kell indítani az eljárást, és majd kiderül. Sok energiaráfordítással azért nem jár; egyszer be kell adni a kérelmet, és aztán majd egyszer el kell menni vizsgálatra. Utána már kiderül, hogy jogosult lehet-e vagy sem.

Azért azt érdemes figyelembe venni, hogy az ellátások összege általában alatta marad annak, mint ami 2012. előtt megállapítható volt (nem tudom, mennyi jelenleg a munkabére). Illetve azt is, hogy ez nem nyugdíj - mint azt sokan elfelejtik.

Icus26 # 2014.02.03. 14:30

Kedves fórumozok felvilágosítást szeretnék kérni hogy Apósom leszázalékoltatását vagy a rokantsági nyugdíjat indítsam el. Melyikkel járnánk jobban??? És pluszba minden segítséget elfogadok hiszen nem értek hozzá egyáltalán, tanácstalan vagyok merre induljak.
Elörre is köszönöm!

saci62 # 2014.02.04. 14:02

Tisztelt fórum!"013.02.11-től vagyok táppénzen ami most 02.08-án le is jár!1-éve vagyok beteg közben 2013.09.11-én le százalékoltak!Most hogy közel az idő mert lejárt az 1-év beteg állomány kötelezhetnek felmondási idő ledolgozásával vagy ez evidens hogy nem mert leszázalékoltak?A kérdésem még hogy erre az 1-évre járt e szabadság?Félek hogy a cég ahol dolgoztam be akar majd csapni erről híresek!Sajnos!Gyors válaszát előre is köszönöm!Tisztelettel Nagy Sarolta!

WWallace # 2014.02.04. 18:01

Leszázalékoltatás: ilyen "ellátás" soha nem létezett. Rokkantsági nyugdíj: ilyen ellátást pedig 2012.01.01-jétől nem lehet megállapítani. 2012-ben a rokkantsági ellátórendszer gyökeresen átalakult!

Jelenleg a 2011. évi CXCI. törvény szabályozza a szóba jövő ellátásokat: ez az orvosi bizottság komplex véleményétől függően rokkantsági vagy rehabilitációs ellátás lehet. A kérelmet a lakóhely szerint illetékes rehabilitációs szakigazgatási szervnél lehet benyújtani. Ott adnak további felvilágosítást a csatolandó dokumentumokról és az eljárás menetéről.

donpepe9 # 2014.02.06. 10:33

Üdv 1 hónappal ezelőtt megkaptam az orvosszakértői véleményt ami alapján 80%-ban egészségkárosodott vagyok de mivel ezt az önkormányzat kérte a nyugdíjbiztosító ezt nem fogadta el hanem úv vizygálatot kért már azon is túl vagyok de az eredményét nem tudom ha így marad az ellátásomat mi alapján és hogyan számolják ki??

WWallace # 2014.02.06. 20:35

Donpepe9,

kimaradt a kérdésből, hogy milyen ellátás igényléséről van szó. :) Mivel a nyugdíjbiztosítási igazgatóságok hatáskörében a baleseti járadék és a rokkantsági járadék maradt 2012.01.01-jétől, az egészségkárosodása mértékére tekintettel feltételezem, hogy rokkantsági járadékot igényelt.

Amennyiben így van, 80%-os egészségkárosodással erre az ellátásra jogosult lehet. A mértéke pedig fix összeg: 33.300 Ft.

ZÖLDJANIKA # 2014.02.09. 11:44

RASMANOS!
Tökéletesen igazad van, felháborító, bicskanyitigató, amit ez a rezsim tesz a megvéltozott munkaképességű, rokkant emberekkel.
Ők, Orbánék pediga pecsenyéjüket sütögetik e szegény emberek kárán!Ezer hektár számra bérlik 1 ft-ért az állami földeket, melyeket nem tudod meg, mert titkosította a mocsok férgek.
jelen esetben csak azt lehet hallani, hogy emelik a pedagógusok pénzét! De azt nem veszi figyelembe, ezek a pedagógusok, a mi munkánkból mehettek tanulni!Én 61 éves vagyok, a rokk. ellátásomat 1 orvosi vozsgával elvették, 1 fillért nem kapok, még az eg. járulékot is fizetnem kell, hogy orvosim legyen. Egész életemben keményen dolgoztam, nem voltam soha, semmilyen segélyen, és ezt adta Orbán rezsim.
Most hová forduljak?Mi lesz velem még 2 évig, míg a nyugdíjamat adják, ha ...mert már az sem biztos, hogy lesz 2 év múlva, mert kell a lóvé a sportcsarnokokra, meg a saját csókosaiknak.
Miért nem támogatja, azokat, akik pld. egész életében keményen melózott? Nem lébicolt, különböző segélyeken élt stb.Kiváncsi lennék, ezek a hasonlóan járt emberek, Orbánra szavznak? Sírba tesznek bennünket!!!!Ébredjünk!!!

házimanó # 2014.02.25. 12:36

Tisztelt Fórumzók! Tegnap kaptam meg a határozatot, 53 % eg.károsodás,C2 kategória, rokkantsági ellátás: 59.985 Ft.
Ez valami 2012-es minimálbér korrigált összegének 60 %-a. Ebben a kategóriában úgy szól az ellátás meghatározása, hogy a minimálbér 60 %-a, legkevesebb 45%, maximum 150 %. Kérdésem, mi alapján kaptam a 60 %-ot, és mért nem többet, a jogszabály sehol nem tartalmaz olyat, ami ezt megindokolná. A 53 %-ot elfogadom, de magasabb ellátást szeretnék, fellebbezhetek-e?
2 éve, az új rendszer bevezetésével elvesztettem a 140 ezer Ft-os rehabos járadékomat, azóta 30ezer Ft-os ellátáson tengődök, 7 műtét után, 3 következő műtét előtt. 15 éves korom óta dolgoztam 30 évet, 2006-ig, és minden fillér után fizettem amit kellett. 8 éve vagyok leszázalékolva, most állapotrosszabbodás miatt kaptam ezt a határozatot. Egy ismerősöm 50 %-os károsodásra kapott 147 ezer Ft ellátást, vagyis 150%-ot, igaz ő 2012-ben lett leszázalékolva, nem az előző rendszerben. Úgy gondolom, jogos lenne hogy én is többet kapjak.
Köszönöm, ha valaki tud tanácsot adni. Üdv. Házimanó

PaliczEdina # 2014.03.02. 14:01

Segítséget szeretnék kérni. 27 éves Nyíregyházi, leszázalékolt lány vagyok. 10 éve le vagyok százalékolva, de ddig sehonnan semmi pénzt nem kaptunk, se én, se édesanyám, pedig a szüleim tartanak el, mert nem tudok dolgozni. 40 %-ban vagyok egészséges, 60%-ban vagyok beteg. Iskolapadból kerültem a műtőbe, agydaganattal műtöttek. Azóta itt több problémám van, hormonális, és vízháztartási gondok, és teljes látótér kiesés. Több helyre adtunk már be kérelmet, megigényeltük a fogyatékosságit is, mert a szememre meg kellene kapjak. De semmit nem kapok. Voltunk a jegyzőnél, önkormányzatnál, mindenhol, és mindenhonnan elutasítottak, mert a szüleimmel élek, és nekik van házuk meg kocsijuk. De nekem ehhez semmi közöm, örülhetek hogy megengedik hogy náluk éljek. Eltartani magam nem tudom, nagyon sok gyógyszer szedek, amit fizetni kell. De ha ők nem segítenének meghalnék, mert a gyógyszert se tudnám magamnak megvenni. 3 év munkaviszony kell ahhoz hogy kapjak valamit, de az sose lesz meg. Mit tudnék tenni, hogy kapjak valahonnan pénzt?? Tényleg szükségem lenne rá, mert a semmiből nem lehet megélni. Kérem szépen, aki tud segítsen, adjanak tanácsot.
Tisztelettel: Palicz Edina


PaliczEdina

házimanó # 2014.03.04. 13:18

Edina!
Írtam az e-mail címedre egy javaslatot, ott nézd meg

Sok sikert és gyógyulást kívánok!!!!

PaliczEdina # 2014.03.04. 20:29

Köszönöm mindkettőtöknek, már írtam neki, remélem fog tudni segíteni. Mégegyszer köszönöm


PaliczEdina

BJúlia # 2014.04.27. 13:21

Rasmanov, kérlek,
NE írd ki teljes nevem, magán mobil számom, mert nem etikus, erkölcsileg kiadni másnak személyes elérhetőségeit, jogilag is kifogásolható,
lehet, akaratlan tetted, de ne tedd)
max. keresztnevem, vagy inkább weblap címem

http://www.versenykepesseg.eu/
Nem véletlenül mások is ennyit írnak!!

Ha mégis rossz indulat vezetett, az is a te döntésed, lelked is rajta.
OK?

Házimanó
készséggel átvizsgálom határozatod, ha email elküldöd és megtisztelsz, az alapján ismerni fogom a tényeket (pl. volt-e előtte ellátásod, milyen ellátásod volt, stb.)és akkor annak ismeretében meg tudom állapítani, jogszerűen állapították-e meg az összeget, ill. az indoklás és maga a határozatban írtak jogszerűek-e vagy sem, mit lehet tenni,stb.
Elmondásod alapján csak találgatni lehet.

donpepe,
kérem ha megtisztelsz te is határozatoddal, amiből kiderül kitől, milyen célból kérted, mit szerettél volna kérni, mi a helyzeted, mire lehetsz jogosult, mert így nálad is csak találgatni lehet, de a tények ismeretében pontos tájékoztatást adhatok, és megoldási lehetőségeket, ügyintézési módot, a megfelelőt,....

majmi # 2014.04.27. 14:11

A kérdésem a következő, van orvosszakértői vélemény. par. skr. enyhe válltozatát állapította meg, 51%-os mkcs.-sel. Erre semmi ellátás nincs, mert a ledolgozott hónapok hiányoznak. Lesz biósági tárgzalás a gondnokság alá vételről. Most / 6 hónapja elmúlt / résmunkaidőben dolgozik. A gondnokság alá vétel miatt a munkaviszony megszűnik, vagy milyen határozat variációra lehet számítani ? Miben és hogyan korlátozhatják a beteget, miben maradhat saját maga döntőképes ? Féő, hogy a nehezen megszerzett kicsike kis munkáját elveszíti ???

Gőz # 2014.05.02. 05:52

Jónapot! Segítségek szeretnék kérni nagyon fontos! Az a lényeg, hogy még 5 évvel ezelőtt (20éves koromba) kijött egy autoimmun betegség, amivel műtöttek 2szer stb. és én árvaellátást kaptam 16éves koromtól... aztán most 25éves elmúltam tavaly szeptemberbe és megszüntették de megigényeltem megváltozott munkaképességű tanulóként (nappalitagozatos tanuló vagyok) és küldtem is volt 2011es szakorvosi papírom hogy 40%os egészségkárosodásom van, azt írták vissza hogy joguk van felülvizsgálatot kérni most márciusig vártam rá hogy sorra kerüljek, 51%ot kaptam, és most kaptam papírt hogy visszautasítják a kérelmem, mert „az Ön egészségi állapotának mértéke 49% , megváltozott munkaképességű, de ez az állapota az árvaellátásra való jogosultság megszünését, a 25. életéve betöltését követő időponttól véleményezhető, ezért a rendelkező részben foglaltak szerint kellett határozni.” Én nem tudom mihez kezdhetnék, eddig kölcsönökből éltem mivel biztos voltam benne hogy megkapom visszamenőleg onnantól hogy igényeltem és húzták az ügyet. fellebezni szeretnék, mert szerintem ez amit leírtak igazságtalan és helytelen, hiszen hivatalos papírjaim vannak róla hogy a 25.életévem előtt is fennált ez az állapot. De most mit írjak bele és mit küldjek be? Vagy lehet ezzel mást is kezdeni? Előre is köszönöm a választ.

kicsy1975 # 2015.01.03. 20:46

Üdvözlöm!

Én 39-éves vagyok és azzal a kérdéssel fordulok Önhöz.hogy volt már három műtétem,műtötték a lábamat mind kettőt mert csontkinövés volt rajta,utána meg műtötték az ujjamat pattanó ujj miatt,ami azóta sem működik tökéletesen,és most pedig történt egy otthoni balesetem elvágtam az ujjamat asztali körfűrésszel,mindent szét roncsolt benne amit csak lehetett,meg műtötték de még a fém benne van.Azonkívül állandó izom és ízületi problémákkal küszködöm.Az lenne a kérdésem, hogy ezekkel a problémákkal mennyi az esély rá hogy leszázalékolnak?

Köszönettel: Berta Tünde
tundeberta75@freemail.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.04. 08:39

Ez sokkal inkább szakkérdés, mint jogi.

Róza56 # 2015.01.07. 10:54

Tisztelt Fórumozók!

A problémámhoz kérnék tanácsot, segítséget.
2005-ben az akkori 50%-os mkcs-emet a "tisztelt bizottság" 40%-ra ítélte. Ebbe nem törődtem bele és fellebbeztem. Igazságügyi orvosszakértői vélemény alapján a BÍRÓSÁG véglegesítette számomra az 50%-os leszázalékolást. Eddig semmi probléma nem volt ezzel kapcsolatban.
Az elmúlt évben a férjem halála után a két lányom részére kértem az árvasági ellátást, amit meg is kaptunk. Viszont a "tisztelt bizottság" visszarendelt engem felülvizsgálatra. A vizsgálatuk eredményeként csak 25%-os mkcs-t véleményeztek, és elvették a járandóságomat.
Kérdésem: jogosan járt-e el a "tisztelt bizottság", hogy egy bírósági végzést csak így felülbírál?
Mit tehetek, hogy bizonyítsam az igazam, betegségeim?
Köszönettel: Róza

melinda1963 # 2015.02.05. 09:42

Tisztelt válaszoló
Kérdésem az,hogy 88-ban megállapítottak elsőfokú orvosi bizottság 40 % rokkantságot. Nem fellebbeztem meg. Azóta az egészségi állapotom megromlott. A kérdésem,hogy ha most elmegyek leszázalékolásra figyelembe veszik a 40%-ot vagy elveszik? Válaszukat előre is köszönöm.