Gyermektartás díj nem fizetése


Vica2012 # 2012.03.27. 19:40

Üdv Mindenkinek!
Gyerektartással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. 2012 január 1-től a rokkant nyugdíjat átnevezték rehabilitációs ellátásnak, ebből viszont a gyerektartás ne vonják, nem lehet levonni. Felhívtam a volt férjemet, februárban megküldte a januárra esedékes pénzt, de azóta semmi. Úgy tudom 6 hónapra visszamenőleg lehet követelni az elmaradt gyerektartást, ebből az időből nem szeretnék kifutni,két gyermeket nevelek, szükségünk van, vagyis lenne erre a pénzre. Azt hallottam bankkártyáról is le lehet tiltatni, szeretném tudni tényleg így van-e? Van egy közös lakásunk ami jelenleg eladó, úgy tudom rá lehet terheltetni a lakásra is. Igaz ebből csak akkor látunk pénzt, ha a lakást sikerül eladni.
Szeretném kérdezni, hogy jól tudom-e mindazt amit leírtam, milyen lehetőségeim vannak, hogy megkapjam a gyerektartás?
Köszönet a segítségért!

pancsikaaa # 2012.03.19. 09:30

Üdv Mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem.Gyermekem édesapja jó ideje nem fizet tartásdíjat.Majdnem egy évvel ezelőtt mentem el a bíróságra emiatt.Végrehajtóhoz került az ügy,és most majdnem egy év után még arra várok,hogy a végrehajtó küldje a levelet,hogy nem tudtak behajtani rajta semmit.A problémám az,hogy a gyermekem apja külföldön él,valószínű fekete munkából ott is.A végrehajtó a Magyarországi bejelentett lakcímén keresték,ahol egyértelműen nincs semmije.Spanyolországban,Ibizán él amennyire tudom. Biztos vagyok benne,hogy dolgozik,vagy van jövedelme,csak épp fizetni nem akar.Mit tehetnék?Ha a rendőrségen is feljelentem,akkor esetleg köröztetnék külföldön is?Hazatoloncolnák,és leültetnék vele vagy mi történne?Köszönöm.

pazs # 2012.02.29. 08:43

dorina001: kérj letiltást és/vagy kérj végrehajtást.
Aliby: ha te vagy az apa, követelhet tőled gyerektartást az előzményektől függetlenül és igen, akár bíróságon is.

Aliby # 2012.02.29. 07:06

Egy kérdésem lenne.

MI van akkor ha a volt párom terhes lett és megbeszéltük h elveteti még a pénzt is odaadtam rá de ő nem ment és nem intézte el.
És most zaklat h írjak alá apaságit meg h fizessem a gyerektartást. meg ilyent mondott h az ő teste majd eldönti ő, de mivel én nem akartam, és ő még is megtartotta így kötelezhet gyermektartásra??
és már odáig elfajult a dolog h ha nem írom alá az apaságit akkor bíróságra viszi a témát.

dorina001 # 2012.02.27. 16:06

Tanácsot szeretnék kérni,2007-ben elváltam,nagy nehezen tudott az
ügyvéd 25000 Ft gyermektartásdíjat kipréselni a nemzetközi sofőrként
dolgozó apukából.12 év házasság után tudom ,hogy havi 3-4 százezer a
nettó jövedelme.
Minden hó 10.-e lenne az utalás de ezt még soha nem tartotta be.25-.e
előtt nem hajlandó fizetni.Kiadta havi 50.000Ft ért a lakását és abból
sem hajlandó időben a végzésnek megfelelően fizetni.Minden hónapban
könyörögnöm kell.Nagyon megalázó.Ebben a hónapban már nem is utalt,azt
mondta nincs a számláján pénz,nem fog utalni.

Hová forduljak,elegem van a megaláztatásból.Miért kell könyörögni egy
anyának azért amit a bíróság megítélt??
???


Család

exbekeveredett # 2012.01.18. 12:30

Tisztelt Fórum!Segítségre lenne szükségem.Élettársam 2006-ban vált el.A megállapított gyerm.tart.díjat ezután foghíjasan fizetgette, ami miatt az exe végrehajtási eljárást indított ellene.2006 októberében munkaviszonyt létesített,így 2006 novembertől a foly.gyerm. tart. díj a mai napig minden hónapban rendezve lett.Az elmaradásokat a végrehajtó letiltotta a fizetésekből a foly.gyerm.tart. díjon felül.A végr.hajt. eljárás 2008-ban végetért,az ex elismerte,hogy a 2006-os tartozásokat megkapta.Párom munkaviszonya 2010.05.31-én megszűnt.Az ex 2010 december 1-jén újabb végrehajtást indított,mondván hogy amit 2010 júniusban kapott gyerm.tart.(az utolsó a volt munkáltatótól)az májusra esedékes,mert ő így számolta 2006 óta,így júniusra nem kapott semmit(az ez utáni kifizetéseket elismerte)Kérdésem:jogosan követelheti-e az egy havi gyerm.tart.díjat,ha bebizonyítom(folyik a per)hogy az 2006 októberben keletkezett és felmutatom a nyilatkozatát,amelyben elismeri a végrehajtónak,hogy a 2006évi tartozásokat megkapta?Arra fog hivatkozni,hogy ő akkor rosszul számolt.

C a s a b l a n c a # 2012.01.18. 10:34

Nem is neked írtam...

Gabicsek # 2012.01.18. 10:15

Ezt az asszonynak kéne mondani:) Én csak a lehetőséget írtam, hogy mi várható.

C a s a b l a n c a # 2012.01.18. 06:16

Én a rendőrségi feljelentést nem ajánlom, mert abból úgy sem lesz pénze a jogosultnak. Legfeljebb a maradék széklábat is kirúgja a nyomorult alól...

Gabicsek # 2012.01.17. 20:49

Ha feljelent, elindítják ellened a büntetőeljárást. Igyekezz megfizetni az elmaradt gyermektartás-díjat minél előbb.

kismaszat # 2012.01.17. 14:51

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egy olyan kérdésem lenne hogy el vagyok maradva két havi tartásdíjjal.Ha feljelent a rendőrségen mire számíthatok?Míg nem volt munkahelyem akkor is megkapta a teljes összeget.Ha jól emlékszem a bíróság úgy ítélte meg hogy ha nem rendelkezem bejelentett munkahelyjel akkor is minimum 5000-ft-ot kell fizetnem de ekkor is megkapta a teljes összeget!

Kedvességét előre is köszönöm!

pazs # 2011.10.20. 15:53

Nem, nincs, hacsak te nem gyakorlod a szülői felügyeleti jogot megállapodás vagy bírói ítélet alapján.

Cans1 # 2011.10.20. 15:42

Kedves Fórumozók!

Az egyik barátom nevében, E/1-ben írok:

Van egy 6 éves törvénytelen gyermekem, akire korábban teljes jogú apai elfogadó nyilatkozatot tettem. A tartásdíjat rendszeresen fizetem, de az anyuka inkább cigit és alkoholt vesz a pénzen, mintsem hogy a gyermekre költse.

Arra van lehetőség, hogy "lemondjak" a gyermekről és a tartását más módon intézzem? 18 éves koráig játszanom kell ezt a csiki-csuki játékot azzal a némberrel, vagy van kiút a mókuskerékből?

Ki tud valamit javasolni nekem?

Üdv,
B.G.

végrehajtó1 # 2011.09.10. 14:31

oké.Azt hittem te találod ki ezeket.:)

végrehajtó1 # 2011.09.10. 13:49

mama11111 nép ügyvédje lettél?

végrehajtó1 # 2011.08.22. 17:23

Igen.A kettőnek semmi köze egymáshoz.

Pl: Az apa nem azért kap láthatást a gyereknél mert fizet gyerektartást.Hanem azért mert a gyerek fejlődéséhez szükséges a másik szülő is:)

Edit86 # 2011.08.22. 14:58

Szia!És ha lemondok a gyermektartásról akkor is láthatja a nagyszűlő?

Tisztelettel:Edit86

végrehajtó1 # 2011.08.22. 13:44

Edit86
Ez nem a kislány akaratán múlik.Mert ha minden úgy működne ebben a világban ahogy a kislányok akarják akkor ....

Jobb ha beszélsz vele mert ha a bíróság dönt és nem adod oda a gyereket sokba kerülhet neked.

Edit86 # 2011.08.22. 13:40

Köszönöm szépen a gyors válaszát.De ha a kislány nem szeretné látni a nagyszűlőket akkor kényszerinteni nem lehet.És ők minden áron azt szeretnék,hogy a kislány minden második hét végét náluk töltse.De ha a kislány hétvégén ott lenne akkor már az édesapja is látná,mert akkor elhívnák magukhoz,és gyermektartást nem fizet.De tudni kell,hogy 220km van a nagyszűlők és a kislány közt.És arra nem kötelezhet senki,hogy én vigyem nekik el.

Tisztelettel:Edit86

Gabicsek # 2011.08.22. 13:34

kislány36!
Ha férjhez mész, akkor is ugyanúgy kell kapnod a gyerektartást, elvégre nem az új férjed a gyerekeid apja, az igazi apának kell hozzájárulnia a tartáshoz, függetlenül attól, hogy egyedül vagy, vagy sem.

Sherlock # 2011.08.22. 12:34

Kedves Edit86,

az elmaradt tartásdíjat bíróságon lehet követelni, de csak fél évre visszamenőleg - menj be a bíróságra beadni a keresetet.

A nagyszülők nem vehetik el, de joguk van látni.

Edit86 # 2011.08.22. 12:12

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Azzal a kérdéssel fordulók önhöz,hogy nekem van egy kislányom,és mi elhagytuk az édesapját,de a bíróságon én beadtam a gyermektartási kérelmemet amit én meg is kaptam.Havi 10.000 forintot kértem töle.De ő ezt az összeget 2009.januárja ótta nem fizeti,a mai napig,de a kislányt sem keresi.Viszont az apai nagyszülök bírósággal fenyegetnek,hogy ők láthassák a kislányt,de tudni kell azt,hogy a kislány nem igazán kiváncsi rájuk.Kérdésem az,hogy én hogyan tudom az elmaradt gyermek tartást behajtani,és hogy az apai nagyszűlők elvehetik-e tölem a kislányt?

Tisztelettel:Edit86

kicsilány36 # 2011.07.22. 09:58

Tisztelt Ügyvéd Úr!
2004-ben váltam el,Van két fiam 14 és 12 éves.A volt férjem rendesen fizeti a gyerektartást mert a fizetéséből vonják le.Mind a ketten új életet kezdtünk,én oly annyira,hogy az esküvőt tervezzük.Kérdésem Önhöz,hogy ha újra férjhez megyek akkor a gyerektartást ugyan úgy kapom az előző házasságomból született két fiamra?Vagy az új házasságommal megszűnik az ex férjem pénzbeli kötelezettsége?

Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel:

kicsilány36

végrehajtó1 # 2011.06.23. 12:22

Ha van erről jogerős ítéleted akkor kérd a Közvetlen bírósági felhívást.

Valamint ad be a gyerektari felemelése iránti keresetet.

kati37 # 2011.06.23. 11:12

Tisztelt Ügyvéd Úr és Frigyesné!

Nekem a problémám szinte szóról-szóra megegyezik az előttem szóló Frigyesné-ével. Válás 2005-ben, a Bíróság megállapított 11,000 Ft-ot, amit az elején fizetett, majd megemelte (megbeszéltük hogy kevés az összeg) 20.000 Ft-ra 2008-tól. Szóbeli megbeszélés volt, írásba nem foglaltuk továbbá nem kértem letiltást a béréből, mert hozta kb 3 havonta egyben. 2009 márciusában kaptam utoljára gyerektartást, azóta semmi. Telefonon néha felhívom, megígéri visszahív és persze dehogy hív. Most megszűnt a munkahelyem, jelenleg másik után kutatok, és várnám visszamenőleg a gyerektartást. A gyereket fel se hívja, szülinapkor se és karácsonykor se. Semmi jele, hogy érdeklődne, mi van a fiával. Vidéki Bíróságon váltunk el, oda kell mennem először?

Kérdésem nekem is az lenne:
A gyermektartás összege a végzés szerinti 11000Forint amit követelhetek?
Mi az első lépés,hova kell fordulnom panaszommal?

Köszönöm előre is segítő válaszát! KK