Szocpol-lakás


Zoltán György # 2004.05.17. 08:51

Államkincstár!!!
Nem mindegy!

Kago (törölt felhasználó) # 2004.05.17. 08:40

Nagyítóval vizsgáltam át a lakástámogatásokról szóló kormányrendeletet, de én sem találtam benne egyértelmű választ arra, hogy lakásvásárlás alatt a lakás tulajdoni hányad vásárlást is érteni kell-e. Kérdéseddel a Kincstári Vagyoni Igazgatóság Kirendeltségét keresd meg - akár telefonon - ott minden bizonnyal kielégítő választ fognak adni.

Asus # 2004.05.04. 20:03

Az ok megy az anya nevére a lakás,de megkaphatjuk mi ebben a konstrukcióban a szocpolt?

Anya 5 millió-val kapna fél tulajdonjogot
Mi a szocpollal a másik felét?

De ha az ő nevén lenne az egész az sem baj,de a szocpolt igénybe vehetnénk?

Zoltán György # 2004.05.04. 19:52

Ne haragudj, de a köztisztviselők csak saját részre és névre vásárolhatnak kedvezménnyel lakást!

Nem kivitelezhető! (OTP.HU)

Remélem, hogy tévedek!!!!!!!!!!!!!!!!

Asus # 2004.05.04. 19:41

Lassú a felfogásom,de megkérdezem mégegyszer ,mert egyszerűen nem értem!!!

Anya vesz fel 5 millió ft köztisztviselői hitelt,én és a férjem a majdani megszületendő 2 gyeremk után 2 millió ft szocpolra vagyun jogosultak.
Tehát 7 millió ft már adnának egy szerény lakást.Ez így megoldható??????

Zoltán György # 2004.05.04. 19:27

Nem! Pont ezt írtam, hogy Õ nem vehet fel szoc-polt!

Ha te veszel lakást, felvehetsz (HÁZAS VAGY EGYÁLTALÁN?) szoc-polt.
Neki pedig 100%-os állami garanciája van.

Ezért javasoltam, hogy mindenképpen az Õ nevére vegyetek lakást, mert ez az egyszerűbb!

Ha pedig mindenképpen saját nevedre veszel lakást, akkor pedig lehet adóstárs, mint közeli hozzátartozó!

Asus # 2004.05.04. 17:17

Mit jelent,hogy ő lesz az adóstárs?
Szóval.ha anya megveszi a lakást a saját nevére abba beszámítható a mi szocpolunk?

Zoltán György # 2004.05.04. 14:00

Te felveheted a szoc-polt, és édesanyád, mint közeli hozzátartozó lehet az adóstárs.
Hogy ilyen esetben figyelembe veszik-e hogy köztisztviselő, azt nem tudom, de nem mérvadó!
Õ viszont nem vehet fel szoc-polt.
Inkább csak az Õ nevére vegyetek lakást, amit te törlesztesz!
Ismeretségemben többen is alkalmazzák!

Asus # 2004.05.04. 11:54

Fogós a kérdés?

Asus # 2004.04.29. 17:08

Megoldható-e a következő konstrukció?

Jelenleg nincs gyermekünk,akkor kaphatunk e szocpolt,a jövőben tervezett gyermekekre?
Lakásvásárlásra hitelt venne fel(köztiszviselőit )az édseanyám(mivel ő köztisztviselő).
Szóval a kettő így összekombinálható-e?
Várom a segítségeteket!