Büntetési tétel változások?


Nick Name # 2004.05.19. 17:25

Elvileg igen, mert az említett "enyhítő szakasszal" 2 évig lehet lemenni, a 2 éves büntetés pedig már felfüggeszthető.

Gyakorlatilag szinte kizárt.


Nick Name

Mr Ness # 2004.05.19. 08:38

Olvastam a Demokratában egy cikket erről. Ez áll benne többek közt:

"A feltételes szabadon bocsátáshoz hasonlóan ezentúl a felfüggesztett szabadságvesztés lehetőségét is megadják annak, aki háromévi vagy ennél súlyosabb szabadságveszéssel büntetendő bűncselekményt üzletszerűen vagy bűnszövetségben követett el"

Valamint:
87. § (1) A büntetési tételnél alacsonyabb főbüntetés szabható ki, ha annak legkisebb mértéke a 83. § rendelkezéseire figyelemmel túl szigorú..

(aztán felsorolja az adott büntetési tételnél a minimumot)

.....
b, ötévi szabadságvesztés, ehelyett legkevesebb kétévi szabadségvesztést
.....

Konkrétan az érdekelne, hogy egy csoportos rablásban részt vevő, fiatalt kort csak pár hónappal elhagyott, felnőtt korú 3. rendű vádlott kaphat-e felfüggesztett börtönbüntetést elvileg?
A bűncselekmény 2003. januárjában történt.

Nick Name # 2004.05.17. 17:30

A mostani kormány igen sok enyhítést csinált, de az nem a büntetési tételekre vonatkozott és már 2003. március 1.-e óta hatályos.


Nick Name

Mr Ness # 2004.05.17. 17:10

Hallottam róla, hogy mostanság megváltozik több bűncselekmény büntetési tételének alsó határa, sőt lehet, hogy ez már meg is történt. Nem vagyok ilyen téren járatos, de érdekelne... Ti mit tudtok erről? Állítólag a mostani kormány több enyhítést is csinál(t).