Szoc.pol támogatás


Csika # 2009.05.25. 09:05

Üdv! A bank, ha elutasítja egy igénylő szocpol kérelmét, meg lehet-e tudni, hogy milyen jogcímen teszi ezt?

sziszi77 # 2009.04.22. 11:42

szia.Nem.csakis akkor ha hozzáépítesz egy helységet pluszba,mert bővitésre adják,de csakis a felét azaz a félszocpolt!

kisa6 # 2009.04.22. 09:36

Sziasztok!
Szeretném megtudni,hogy két évvel ezelőtt vettünk élettársammal házat,melyre 3 gyermekünkre megkaptuk a szocpolt,de időközben a bíróság hivatalosan is nekünk ítélte a párom fiát,aki a negyedik gyermek,kialakítottunk neki egy fél szobát,utólag lehet-e igényelni utána is a szocpolt?Köszönöm a választ.

sziszi77 # 2009.04.22. 08:37

bocsi a végét elírtam nem egy háztartás hanem ház akar lenni!

sziszi77 # 2009.04.22. 08:36

bogic de lehet ,hogy közvetlen hozzátartozótól vesz valaki ingatlant nem biztos ,hogy megkapja rá a szocpolt!Valamit hallotam ezzel kapcsolatban,de nem vagyok benne biztos.Talán az államkincstárat kellene megkérdezni.Vagy csak lesz itt valaki aki segít.Ha nem müködik, mert közvetlen hozzátartozója vagy,esetleg csináljatok egy házasságivagyon megszünéséröl nyilatkozatott,hogy külön éltek de egy háztartásban stb stb.Na ekkor márt nem lesztek közeli hozzátartózók.

sziszi77 # 2009.04.22. 08:30

Az egész ingatlan a te neveden van?Szerintem ugy igen ha megvenné a felét ami a te részed.Csak tudod mi lesz a gond?A szocpolt márt felveted egy gyermekre(gondolom a te neveden van az egész lakás).Na ezt meg vissza kell fizetned ,azaz a felét ha a felét adod el a párodnak!De atól is függ mikor vettétek a lakást?De látom ,hogy új lakás ,és ilyenkor 10 évig van rajta az államkincstár a tulajdoni lapon!Gondolom ez az idö nem járt még le?Ha nem akkor visszakell fizetni sajnos!Onnan tudom ilyen jól ,mert több hónapja a nyakukra járok az államkincstárnak ,és a párom elajándékozta a részét nekem(de ha eladta volna akkor is igy lenne)na azt 30 napon belül visszakell fizetnünk a szocpol felét ,mivel még nem járt le az 5 év(amienk fél szocpol volt,átterhelt egy másik lakásról)az 3 gyerekre,meg egész is van benne az meg egy gyermekre.Ugyhogy az Állam az szemét ilyen téren!

bogic # 2009.04.22. 08:17

Nagyon köszönöm a választ! tehát nem kapok...:-(
És akkor, ha feleségem venne tőlem tulajdonrészt? Ők kaphatna ezért előre támogatást?

sziszi77 # 2009.04.22. 06:04

bogic.Ha a neveden van a lakás(ami gondolom igy van a hitel miatt,mivel azt irtad azt márt fizeted).Akkor nem!Szocpolt csak olyanak adnak akinek nincs a nevén lakóingatlan,vagy ha a navén volt eladta!

bogic # 2009.04.22. 06:00

Üdvözlök Mindenkit,

Szoc. pol. támogatással kapcsolatos kérdést szeretnék feltenni. Igényelhetek előre szoc. pol. támogatást olyan - egyébként újonnan vásárolt - lakásra, amelynek a törlesztése már folyamatban van? A lakás vásárlása óta már született kisfiam. Rá meg is kaptam a támogatást.

Tisztelettel,
Petya

somag # 2009.04.19. 16:39

Üdv,

Bocsi, nem voltam netközelben.

Szóval összegezve:
Nem vagyunk házasok, baba van, a hitel csak az én nevemen futna. Ha kell még az is megoldható, hogy a kecó csak az én nevemre legyyen írva.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.04.17. 14:25

Nem is kell házasnak lenni. De a gyerek elengedhetetlen.

monalisa1 # 2009.04.17. 13:13

Majd a végén kiderül még csak nem is házasok...

sziszi77 # 2009.04.17. 11:05

somag.Ha a párodé csak is a lakás akkor tuti nem adnak fél szocpolt amig elnem adjátok!Mi nekünk is volt a nevünk egy panel ,amit amig elnem adtunk nem kaptuk meg a 4gyerekre a szocpolt!Mi közben épitkeztünk márt folyamatban volt a hitel is ,ugyhogy mindent még a költségvetést is modositani kellett!De azt tudod a fél szocpolt csakis meglévö gyerekre lehet igénybe venni!Van még egy megoldás ,ha nem tudjátok eladni a párod nevén lévö ingatlant!Ha a te neveden nincs lakás ,ház semmi,akkor te igénybe tudod venni!De csakis ugyhogy a te nevedre kerül teljes egészében az ingatlan amit megakartok venni!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.04.17. 10:04

Gyerek van?

somag # 2009.04.17. 09:50

Üdv,

Páromnak van 1 lakása amin az anyuja haszonélvező.

Most vennénk 1 használt házikót. Nem tudjuk megvárni míg eladja a lakását. Valaki meg tudná mondani kaphatunk-e félszocpolt?

Köszi

monalisa1 # 2009.01.30. 00:04

Valamint egynémely önkormányzat több-kevesebb kamatmentes hitelt tud biztosítani fiatal házasoknak lakárláshoz, ezt is tudakoljátok meg a lakhelyeteken.

monalisa1 # 2009.01.29. 23:53

És ha már bementek a bankhoz feltétlen érdeklődjetek állami támogatású hitel iránt is.

monalisa1 # 2009.01.29. 23:51

Tudomásom szerint szocpol új és/vagy használt lakás vásárlásához vehető igénybe. Egy már meglévő lakás esetében - a családi továbblépés szándékában - legfeljebb akkor ha a meglévő lakáson a kérelmezőnek max. csak 1/2-ed tulajdoni hányada van. Mivel közös tulajdonú a lakás, az esetleges támogatás felől a bankot kellene kérdezni.

Monalisa
laikus hozzászóló

rézike # 2009.01.28. 16:19

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy amennyiben az építőcég az ingatlan vételárába önerőként beszámolja a jelenleg nevünkön lévő lakásunkat, akkor ezt követően jár-e a szocpol?

Választ előre is köszönöm, üdv Mindenkinek!

monalisa1 # 2009.01.28. 14:05

Az ujabb gyermek születési anyakönyvi kivonatának 60 napon belül (!) történő bemutatásával az eddig kapott/felvett szoc.pol támogatás kiegészülhet, mely pénzt valószínűleg a felvett hitel részbeni törlesztésére lehet ill. kell felhasználni majd.

A bankban részletesen tájákoztatnak, akár előzetesen is.

bvh1 # 2009.01.28. 09:17

szasztok!

2 éve építettünk a párommal egy házat és a már meglévő 2 gyermekünkre vettünk fel szocpol támogatást. Most jön a harmadik baba. Rá is lehet így utólag támogatást igényelni? Amikor építkeztünk vettünk fel hitelt is, amit a mai napig fizetek.
Köszi a segítséget.

monalisa1 # 2008.10.04. 12:34
monalisa1 # 2008.10.04. 12:33

Tudomásom szerint használt lakásra fél szoc.pol. adható. (Bármelyik bank és/vagy takarékpénztár készséggel tájékozatást ad - remélhetőleg...) Valamint a http://www.magyarország.hu honlapon részletes tájékoztatás olvasható., a megjelenő bal felső ablakba kell bírni a kérdéses szót/kifejezést.

Monalisa
laikus hosszászóló

yukka # 2008.10.04. 10:07

Párommal 2009. első felében szeretnénk használt lakást venni és ha sikerül a gyerekvállalás a baba csak ősszel fog megszületni.Kaphatunk szoc.pol.támogatást?

monalisa1 # 2008.09.23. 18:50

Mivel a párod nevén van egy lakás, én úgy tudom, hogy azt vagy el kell adnia, vagy legalább a fele tulajdonjogot átruházni valakire, hogy jogosult legyen az állami támogatásra. (Tehát ha félig van egy lakása, akkor az már nem kizáró ok.)

Az örökölt ingatlanokat el kell adnia (...) mielőtt a kérelmet beadjátok, mert mostantól többlet tulajdonnal rendelkezik.

Próbáljátok mielőbb értékesíteni az örökséget, abból és esetleg hozzá még bankhitelből elkezdeni az építkezést és/vagy lakásvásárlást. Aztán a szoc.polt a remélt gyermekek világra jöttét követő 60 napon belül igényelni lehet., a pénz mindenképpen annyi lesz amennyit "megelőlegezve" is adnának - és lehet majd csökkenteni a hiteltartozást.

Monalisa
laikus hozzászóló