Szerzői jog írásokra nézve, és a kiadó - mi a teendő?


Cariddi # 2005.03.02. 07:26

Tisztelt ügyvédek, hozzáértők!

Nagy segítségre lenne szükségem. A gondom az, hogy megjelenés előtt van egy könyv, amelyben én is szerepelek. Ez a könyv egy vendéglátó szakmai könyv, 14-16 emberről fog szólni (szól, hiszen már létező, de még nem bemutatott könyv).

Anno, amikor csak tervezve lett felhívott X és arról tájékoztatott, hogy én is szerepelni fogok a könyvben az eddig elért eredményeim miatt. Megtisztelő volt számomra, hogy egy szakmailag elismert, elit társaság közé választanak. Küldenem kellett egy szakmai önéletrajzot, három receptet és magamról képet.

Eltelt egy pár hónap, majd megérkezett a könyvbemutatóra a meghívó + a szerzői nyilatkozat.
Hát ekkor „dobtam egy hátast” ugyanis postafordultával el kell küldenem az, aláirt szerzői nyilatkozatot. A szerzői nyilatkozat tartalma természetesen az, hogy minden jogomról mondjak le a könyvet létrehozó társaság BT. javára.

Sajnos nem tudom, hogy mit kell ilyen esetben tenni, először kerültem ilyen helyzetbe.
Azon ügyvédek tanácsát kérem, akiknek a profiljuk a szerzői jog.
Várom a mielőbbi tanácsot, hiszen a könyvbemutató március közepén lesz.

Köszönettel Cariddi

:: Syl :: # 2005.02.01. 19:42

Tiszteletem!

Egy problémával kapcsolatosan kérnék tanácsot Önöktől.
Mi a teendő abban az esetben, amennyiben írásaimat ki szeretném adatni?
Van erre lehetőségem egyáltalán?
Milyen jogszabályok állnak a védelmemre, hogy műveim, még véletlenül se jelenjenek meg más nevén?
Hol kezdjem, kihez forduljak, és mivel biztosíthatom be magamat, főként, mivel mozgási lehetőségeim korlátozottak.
Előre is köszönöm segítségüket.