Baleset,sérülés,kárigény


b.sz. # 2005.02.26. 09:33

Igen lehetséges, deaz ilyen sérüléseknek vannak komoly szabályai, hogy hogyan is kell érvényesíteni és ki fogja kifizetni a műtéti költséget. Megjegyzem,hogy egyéb kár is származhat egy közúti baleset esetén. Érdemes szakemberrel előbb átbeszélni, és csak útána megírni a kárbejelentést.

Borg # 2005.02.07. 18:23

Üdvözlöm Önöket !

2004. november 30.-án autóbalesetem volt. Én szabályosan közlekedtem.Belémjött egy teherautó. A balesetben megsérült a homlokom, két helyen is felszakadt. Akkor az orvosok elmondása szerint egy kis látszó heg maradt volna csak a helyén. Igy jó két hónap elteltével már csak a heg látszik ami nem éppen mondható "kicsinek". Ez eléggé zavar mert látszó helyen van és úgy érzem eléggé megváltoztatta a külsöm. Szeretném eltüntetni plasztikai mütéttel,de ez elég költséges lenne még egy ilyen kis beavatkozás esetén is. Mivel még rendörségi határozat nem született a baleset ügyében igy a biztositó sem fizetett még kártéritést az autóért. Én akkor nem kértem semmien nemü kártéritést a személyi sérülés miatt,de ezt igy utólag már másképp látom. Szeretném ha a plasztikai mütét árát is állná a biztositó. Lehetséges ez még, vagy egyáltalán ? És ha igen akkor, hogyan ? Elöre is köszönöm válaszaikat !

Üdvözlettel: F.Zoltán