e - mail tértivevényt a bíróság elfogadja?


kkrisz525 # 2014.10.14. 12:11

Kedves Sherlock!

Köszönöm a válaszodat.

Akkor leírom miért is kérdeztem: az egyik hatóságnál(!) azt mondták, (1) hogy ha emailen keresztül küldök leveleket és ha azt tértivevénnyel küldöm, akkor az bizonyító erejű!
(az illető azt mondta, hogy az outlookjából ő tud ilyet küldeni. Én mondtam neki, hogy nekem csak gmailem van, de erre rávágta, hogy abból is lehet visszajelzést kérni, és az is felhasználható. Az már más tészta hogy időközben kiderült, hogy a gmailben ilyen funkció nincs is, hanem elő lehet fizetni rá... de ebbe már ne is menjünk bele :D )Én néztem egy nagyot az illetőre és csak pislogtam, hogy valamiről lemaradtam-e vagy sem?

Légyszíves erősítsetek meg, hogy (1) ez a kijelentés hülyeség volt a hatóság emberétől! Éppen írom a levelet (beadványt) ezzel kapcsolatosan a hatóságnak és a jóember jogi tudásának hiányával kapcsolatosan és nem akarok akkora baromságokat írni, mint amit a hatóságnál az illető mondott nekem....

(2)Tehát jól értem, hogy email felhasználása a bíróságon csak akkor lehetséges, ha az "minősített elektronikus aláírással" [és "időbéllyeggel" van ellátva]?
(3) tehát egy egyszerű gmailes email és annak tértivevényes lobogtatása a bíróságon azonnali röhögőgörcsöt váltana ki a bíróból? :D

Óvónéni # 2014.10.14. 12:01

Scherlock

Nem fogom használni mert a villannyal jobban kijövök
anyagilag is mivel a vezetékes gáznak nincs fűtő értéke
a gázért anno fizettem fütésidényben 40-50 ezret amíg a villanyért 25,000-ret

Sherlock # 2014.10.14. 11:53

Óvónéni, te minden sztereotípiát igazolsz az óvónők értelmi képességeivel kapcsolatosan...

Egyébként kell, mert nem jelenti azt, hogy később nem fogod használni a kéményt.

Sherlock # 2014.10.14. 11:52

Sima emailnél nincs elektronikus tértivevény, csak minősített elektronikus aláírással ellátottnál.

Óvónéni # 2014.10.14. 11:50

Szép napot!

Érdeklődni szeretnék,hogy kell-e nekem kéményseprés
Díjat fizetni a Városgondnokságnak,ha több éve ki
köttettem a gázt mert egy keresetből nem tudtam fizetni
és a mai napig nincs gáz csak a kazán van de nincs
üzem alatt.Köszönöm a választ előre is.

kkrisz525 # 2014.10.14. 11:35

figyu, ne nevess ki, de igen. Olyanra gondoltam mint outlook, freemail, gmail.

Ha megtisztelsz egy rövid válasszal (igen/nem), akkor azt is elárulom, hogy miért is kérdeztem.

(zárójelben jegyezném meg: én eddig úgy tudtam, hogy nem fogadja el, de...)

Köszönöm a linket :-) , ezer hála érte, olvasom...

efi99 # 2014.10.14. 11:31

"Sima" email esetén nem tudom milyen e-tértivevényre gondolsz. (remélem nem arra, hogy az Outlook visszaküldi, hogy a címzett elolvasta a levelet).
http://www.ugyvedvilag.hu/…ertivevenyek

kkrisz525 # 2014.10.14. 11:22

Tisztelt jogászok!

Érdeklődnék, hogy ha egy gazdasági társaságnak (pl.: Kft.-nek) küldök egy sima elektronikus levelet (email-t például gmail-en keresztül) én mint fogyasztó és azt elektronikus tértivevénnyel küldöm, akkor a visszaérkező tértivevényt / igazolást azt a mai törvények / jogszabályok keretében a hatóságoknak/bíróságoknak kivétel nélkül el kell-e fogadniuk, úgymint annak bizonyítékául, hogy a címzett megkapta? Egy kategória alá esik-e a postai tértiv. és az emailes elektronikus tértiv? Vagy ehhez azért több kell? (pl.: elektronikus aláírás...stb?)

Egy egyszerű igen / nem megteszi :)

De ha valaki felsorolja, hogy hogyan kell elküldeni vagy egyáltalán mi kell egy mezei email efajta későbbi bírósági/polgári peres felhasználáshoz, azt nagyon szépen megköszönném!