lakcím bejelentés


clarissa # 2005.03.25. 15:45

Szia Szisszó!
Én errről nem hallottam.
Azért mert összeházasodnak az előző lakcímüket nem kell megszüntetni, maradhat a régi lakcím, és akkor már nem is laknak egy helyen.

szisszo # 2005.03.25. 14:31

Sziasztok!

Igaz-e ,hogy egy háztartásban 2 lakáshitel nem lehet,mert ha igen az egyiket vissza kell fizetni?

Valamint addig nem házasodhat össze 2 ember / mivel egy és ugyanaz lesz a lakcímük/ ,amig az egyik lakáshitel ki nincsen fizetve?

Mi van akkor ha mégis összeházasodnak és két különböző lakcímet jelőlnek meg, akkor is vissza kell fizetni valamelyiküknek a hitelt?

Lehet,hogy ezek a dolgok nem így vannak,de én így tudom.
Mi igaz ebből?

the big cat # 2005.03.04. 17:37

Ha felnőt vagy, és tudsz magadról gondoskodni, akkor nemigen kötelezett senki a tartásodra.

És én is pont azt pedzegettem a haszonélvezettel kapcsoltban, csak nem vagyok biztos benne. Ha azonban a válást kimopndják erről is rendelkezni kell a vagyonmegosztó határozatban.

OSandor # 2005.03.04. 16:22

Még egy kérdés. Ha most övé a haszonélvezeti jog, de még nem váltak el, akkor a haszonélvezeti jog is közösnek számit, ahogy maga lakás?

OSandor # 2005.03.04. 16:20

Pontosan mit jelent az hogy nem kötelezett a tartására?
Az én eltartásomat jelenti eZ?

OSandor # 2005.03.04. 16:18

Köszönöm a segitséget

the big cat # 2005.03.04. 16:09

Sándor, mivel szivességi lakáshasználó vagy te is, ezért az arra jogosult téged is kitehte a lakásból bármikor. és sajnos azt kell mondjam, hogy ez esetben az arra jogosult a sógorod, mivel ő a haszonélvező, tehát a nővérednek nincs joga rendelkezni a lakás fölött.

Viszont feljelenteni nem tud, mert ugye ahhoz valami bűncselekményt vagy szabálysértést kellene elkövetned, így ugyan tehet feljelentést a rendőrségen de ott majd jót kacagnak rajta. Viszont kényszerkijelentést alkalmazhat, és be is perelhet, ha felszólítására nem hagyzs fel a szivességi lakáshasználattal.

Bár érdekesen bonyolítja a helyzet, hogy jelenleg még házasok, és gondolom a ház közös vagyonnak minősül, csakúgy minta haszonélveze, így talán mégis van beleszólása a nővérednek abba, mit tehet. Hátha valaki okosabban is meg tudja oldani ezt a dilemmát.

the big cat # 2005.03.04. 16:04

Persze, hogy kiteheti a szivességi lakáshasználót, feltéve, ha nem kötelezett a tartására.

OSandor # 2005.03.04. 16:01

A hozzászólás többszöri beküldés miatt törölve. Sz.K.

kacsa # 2005.03.03. 17:16

bocs Sziasztok! és ha valaki tud válaszolni köszönöm

kacsa # 2005.03.03. 17:11

ha valaki családtagként jelent be állandóra valakit,azt később kiteheti-e jogi következmény nélkül a saját ingatlanjából?