Általános iskolai kötelező néptánc?


zsoka78 # 2016.09.28. 17:44

Köszönöm a válaszokat.
Jó a változatosság, csak miért kell ráerőltetni mindenkire, meg se kérdezték a szülőket, vagyis egy párat megkérdeztek, és nekik ez tetszett. Azt is értem, hogy az oktatónak jár a pénz, csak szerintem annak kéne ezt kifizetni, aki kitalálta, milyen jó lesz ez tesi óra helyett. Maga az elv nem tetszik és az eljárás. Nincs kedvük hetente 5 tesit tartani, ezért fizessünk. Bezzeg azt nem tudják elintézni, hogy úszni járjanak, azért szívesen fizetnék. Ráadásul aki tanul zenét annak ez külön rossz, mivel a néptánc is művészeti képzés, egyszer majd kiderül, hogy azért meg fizessek 5-ször annyit, mert van néptánc tesi helyett? Ezért vagyok felháborodva.

groszfater@gmail.com # 2016.09.28. 16:25

2011.évi CXC. törvény 31§

Dr.Attika # 2016.09.28. 15:23

Igaza van Zsókának. A testnevelési óra is ingyenes. Ha azt néptánccal váltják ki az is ingyenes. Ezért külön pénzt kérni jogellenes.Ilyet kérni pénzlenyúlás.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.28. 14:58

Miért baj ez kedves Zsóka? Változatosság szempontból szerintem van helye a néptáncnak. Gondolom az összeg oktatóknak jár, ami szerintem nem sok.

zsoka78 # 2016.09.28. 13:09

Köszönöm, jól értelmezem, hogy ez egy lehetőség annak, aki sportol valahol és nem lehet kötelezővé tenni?

groszfater@gmail.com # 2016.09.28. 12:02
zsoka78 # 2016.09.28. 11:37

Kedves Jogászok!

Egy kis településen lakom, ahol az általános iskola fenntartója a Katolikus Egyház. Tavaly bevezették, hogy a kötelező napi tesiórákból heti kettőt kiváltanak néptánc órával. Ennek térítési díja van, félévente 5700 Ft. Semmilyen tájékoztatást nem kaptunk, hogy ez miért van így, csak fizessünk és kész. Egy év után megtudtam, hogy ez állítólag jogszerű, mivel hetente 2 tesi óra kiváltható azzal, hogy a gyerek jár sportegyesületbe és visz róla igazolást, a néptáncot az illetékesek elfogadták sportegyesület helyett. Mikor szóvá tettem, hogy nem akarnék fizetni, az egyik tanár azt mondta, hogy semmi jogszabályba ütközőt nem csinálnak és azt is mondhatnák, hogy hordjam el valahova sportegyesületbe sportolni a gyerekem és vigyek róla igazolást, az sokkal többe kerülne.
A kérdésem az, hogy kötelezheti-e a szülőket az önkormányzat vagy az iskolát fenntartó egyház arra, hogy a gyerekük heti 2 tesi óráját ilyen formában oldják meg, mert így nem kell minden nap tesi órát tartani? Egyébként nincs rendes tornaterem, az önkormányzatnak 50 év alatt nem sikerült építeni, vagy a művelődési ház nagytermében, vagy a folyosókon tornáznak ha kint nem lehet.
A válaszokban kérnék jogszabályi hivatkozást is, ha lehet.
Előre is köszönöm.