Azabálysértésből, birtokvédelem?


lajcsó # 2016.12.02. 18:33

"hogy került át a szabálysértési kérelmem a bíróságra és hogy lett belőle birtokháborítási ügy?"
Elvileg sehogy nem kerülhetne át és sehogy nem lehetne belőle birtokháborítási ügy!
A kérdező által felvázolt tényállás vagy hiányos, vagy a kérdező valamit félreért.
A szabálysértési eljárást meg a birtokvédelmi eljárást más-más törvény szabályozza.
Ha a kérdező szabálysértés miatt tett feljelentést és a hatóság megállapítja , hogy a cselekmény nem szabálysértés, abban az esetben - erre hivatkozva - a szabálysértési eljárást megszünteti. Tehát kizárólag ezen okból (szabálysértés hiánya) nincs helye áttételnek!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.02. 10:25

("Szabálysértési kérelem" nincs.)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.02. 10:25

Úgy, hogy tartalma szerint bírálták el, és a jegyző megállapította a hatásköre hiányát. Bár szerintem áttételnek akkor sem lett volna helye, el kellett volna utasítani a kérelmedet.

akosparragi # 2016.12.02. 10:13

Tiszteletem mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, szabálysértési ügyben.

Szabálysértési eljárást akartam indítani a szomszédom ellen, csendháborítás miatt a helyi járási hivatal szabálysértési csoprtjánál, mert elvileg ők ezzel is foglalkoznak.
Egy hónap elteltével, kaptam egy levelet a helyi járási bíróságtól, hogy a birtokháborításra irányuló levelem, tárgyalás kitűzésére nem alkalmas, meg hogy fizessek meg 21.000ft eljárási illetéket, stb.
A kérdésem az lenne, hogy hogy került át a szabálysértési kérelmem a bíróságra és hogy lett belőle birtokháborítási ügy?

Segítséget előre is köszönöm!