Német-Magyar jogi szakszótár CD-n!


dr. Bubo # 2005.06.10. 11:35

Szerintem használható, lényegesen könnyebben, mint a könyvformátum, gyorsan kereshető, és azsinonímák is elég jól összeszedettek. Hátránya, hogy a beszélt nyelv finomságai nem mindig találhatók meg, főleg a német anglicizmusok-amerikanizmusok. Ha az irodalmi nyelv érdekel, akkor megéri a beruházást.

marvy # 2005.06.10. 09:01

A Scriptum kiadó honlapján hírdetett CD német nagyszótárat (Halász Előd) ismeri valaki? Tud valaki nekem róla véleményt mondani?
Elég borsos az ára, de gndolkozom rajta, hogy veszeg egyet.

dr. Bubo # 2005.06.09. 12:07

Nekem is csak a Halász féle szótár van meg, ebben a legtöbb jogi kifejezés megtalálható, csak keresni kell.

Teuton77 # 2005.06.09. 11:49

Igen, én is erre gondoltam, de a GIB-szótárból én eddig csak a Halász-féle német szótárral találkoztam. A Scriptum kiadó honlapján pedig csak ez van fent a termékek közt, szó sincs jogi szótárról! Ez valami másik termékük, vagy csak én nem tudtam, hogy a nagyszótár tartalmazza a jogi részt is? Előre is köszi!

dr. Bubo # 2005.06.09. 07:59

Tudpom, nem a reklám helye, de az általam használt Skriptum GIB szótár német része tartalmazza a jogi szakszótárban található kifejezéseket is. Azt, hogy most hol lehet beszerezni, nem tudom, nekem már 6 éve megvan.

Teuton77 # 2005.06.08. 17:29

Sziasztok! Tud valaki esetleg ezügyben ajánlani nekem egy használható kiadványt és hogy hol lehet megrendelni, a KJK-Kerszövnek ugyanis nincs ilyen kiadványa, a többi szóba jöhető termék pedig elég elavult! Előre is köszi!