EMMA-ba bejelentés


leni # 2005.11.17. 19:42

Nincs valakinek ötlete?
leni

leni # 2005.10.16. 17:45

Igen, a munkábaállást megelőzően kell bejelenteni, ezzel nem is volt probléma.
Az ellenőrző szerv az APEH egyik osztálya volt.
Határozat még nem érkezett, csak értesítést kaptunk.

the supervisor # 2005.10.14. 14:13

Kála pontosítása korrekt! Az EMNY-ba a munkába lépést megelőzően kell a munkavállalót bejelenteni. Ez augusztus 31-én is így volt.
Pro Futuro az ilyen csúszások elkerülése érdekében tudom ajánlani az interneten történő bejelentést. Szerintem az a legjobb. Bár picit bonyolultnak tünhet a kód igénylés, azért megéri.

Ki volt az eljáró hatóság? OMMF biztos nem. APEH? Csak mert ez további lényeges kérdéseket vetne fel...

Kála # 2005.10.14. 12:57

Azért jó lenne tudni, hogy kitől és milyen határozatot kaptatok, mert ez így elég meredeken hangzik.

Kála # 2005.10.14. 12:56

Kis javítás: a bejelentésnek a munkaszerződés megkötését követően, legkésőbb a munkavállaló munkába lépéséig kell megtörténnie - és ez már 2005. szeptember 1. előtt is így volt. (Flt. 57/E.§)

leni # 2005.10.14. 12:29

Kedves Mindenki!

Az új munkavállaló EMMA-ba történő bejelentését a vállalkozásnak 2005. szeptember 1-jét megelőzően legkésőbb a munkaviszony kezdetét követő 2 héten belül kellett megtennie. 2005. szeptember 1. után már a munkaviszony megkezdését megelőzően.
Az eset: a vállalkozásunk 2005. szeptember 1-én létesített munkaviszonyt egy munkavállalóval, amit szeptember 4-én jelentettünk az EMMA-nak.
Idén októberben egy ellenőrzésre kaptunk behívót, ahol mindent rendben találtak, egyetlen kivétellel: az EMMA-ba időben be nem jelentett kolléga miatt egy, ugyancsak a cég által működtetett vendéglátó egység 12 napra történő bezárását rendelték el (az EMMA-ba be nem jelentett kolléga nem a vendéglátó egységhez tartozik, hanem a cég keretein belül más területen dolgozik). Kérdésem: elrendelhető a bezárás?, ha egyébként az új rendelkezésnek, mely szerint a munkaviszonyt megelőzően be kell jelenteni a dolgozót, eleget sem lehetett volna tenni, hiszen 2005. augusztus 31-én még nem volt hatályos a tv.
Mit lehet tenni a bezáratás ellen?
Előre is köszönöm a segítséget.