a biró és az egyik fél jogi képviselője...


obsitos # 2005.10.24. 13:39

Sajna nem feltételezés volt, hogy a bíró a tárgyalás során nem az egyenlő bánásmód szerint járt el az alperessel szemben, hanem valóság feketén-fehéren.

Mint alább írtam: én mint a válóper felperese "nyerni" akartam, de nem azon az áron, hogy a bíróság alapból elfogult az alperessel szemben.

Vélem, hogy az ügyvédem és a bíró közt a megelőző jónéhány közös peres eljárás során - mint munkakapcsolat - kialakulhatott egy bizonyos összedolgozás...

Egyébként szerencsésen végződött feleségemmel a házastársi vita: végül is csak leültünk és alaposan átbeszélgettük a köztünk kialakult konfliktust., a válópert visszamondtam, visszaköltöztem, azóta eltelt egy év, minden rendben.

Hiba lett volna elválni, főleg hogy alapjában nem egymással volt kifogásunk, hanem hogy az egyik rokon kavart köztünk...

A rokon kikapcsolva, mi pedig békében élünk tovább!

Köszönöm a hozzászólást.

Két Lotti # 2005.10.21. 10:00

Természetesn az alperesnek is jár jegyzőkönyv.

Talán így könyebben alá tudja támasztani a bíró a prejudikált döntését. De ez már nagggyon rosszindulatú feltételezés...


Ügyvéd - Társasági szakjogász

obsitos # 2005.10.17. 15:16

A válóperem un. "békéltető" tárgyalásán, bár én voltam a felperes és nekem volt ügyvédem - ahogy haladtunk előre - egyre inkább észrevehető volt: a biró "elfogult" a javamra... Való igaz, én "nyerni" akartam, de nem ezen az áron!

Vélelmezem, hogy a biró és az ügyvéd között a jónéhány közös peres eljárás során kialakulhatott egy "munkaszimpátia" - az ügyvéd aktuális ügyfele előnyére...

Alperesnek miért nem jár jegyzőkönyv?

Vajon mi érdeke föződhet egy bírónak ahhoz, hogy a jegyzőkönyvben valótlan dolgokat rögzítsen?