Haszonélvezeti jog


ObudaFan # 2005.10.21. 14:59

nagrol!
Igen.

nagrol # 2005.10.21. 11:34

Tisztelt Szakértők,
Tulajdonunkban lévő (100%) lakást szeretnénk eladni, úgy hogy haszonélvezeti jogot tartunk fennt magunknak.
Kérdésem, hogy az 1990. évi XCIII: illetéktörvény 20§. (2) bekezdésében szereplő illetékmentesség érvényes e ránk?
üdv
nagrol

elzsé # 2001.08.04. 21:21

egyrészt a közös lakást is el lehet adni, nyilván mindkét fél akarata esetén.
Mivel a haszonélvezeti jog is 'vagyoni
jog', amely értékkel 'csökken' a kiskorú
már meglévő ingatlana, a szerződéshez a gyámhatóság jóváhagyása kell.
üdv

  • elzsé-

guuest írta - 2001.07.26 16:24
Üdv mindenkinek!
Következő kérdésem lenne: Utólag terhelhető-e haszonélvezeti joggal, a kiskorú nevére vásárolt ingatlan?
2 éve elváltam, volt férjemnek vettem egy kis házat, pontosabban neki, de az egyik gyermekünk nevére.Valamikori  közös lakásunk fele tulajdonjoga viszont az övé! Nem tudjuk addíg a lakást eladni, míg ez így van, megoldás lenne a haszonélvezeti jog, cserébe a közös lakás tulajdonjogáért.
Köszönettel venném a segítő hozáászólásokat.


  • elzsé-
Két Lotti # 2001.07.30. 09:25

Kedves Guest,

Ha kiskorú nevén van az ingatlan, akkor gyámhatósági hozzájárulás kell a tranzakcióhoz mindenképp.

Javaslom, hogy beszélj velük, mert a kiskorú tulajdonának elidegenítéséhez vagy megterheléséhez az ő engedélyük kell.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

guuest (törölt felhasználó) # 2001.07.26. 14:24

Üdv mindenkinek!
Következő kérdésem lenne: Utólag terhelhető-e haszonélvezeti joggal, a kiskorú nevére vásárolt ingatlan?
2 éve elváltam, volt férjemnek vettem egy kis házat, pontosabban neki, de az egyik gyermekünk nevére.Valamikori  közös lakásunk fele tulajdonjoga viszont az övé! Nem tudjuk addíg a lakást eladni, míg ez így van, megoldás lenne a haszonélvezeti jog, cserébe a közös lakás tulajdonjogáért.
Köszönettel venném a segítő hozáászólásokat.