Hitellel kapcsolatban kérek tanácsot


Sasfioka # 2007.06.20. 21:45

Cseppet sem biztos, hogy adóstársként szerepelne az ügyletben.
Én sokkal inkább zálogkötelezettnek gondolnám. Ha nem fizet az adós, a zálogjog megnyílik, és a zálogkötelezett kielégíti a bankot. Azaz ahogy szépen írta a kérdező, "ugrik a ház."

Záloghitelnél nem igazán van olyan, hogy "vonjuk a fizetésből". Nem véletlen biztosítják "túl" magukat a bankok.

SF

monalisa1 # 2007.06.18. 21:05

Egy dolog résztulajdonosnak lenni és más dolog hiteltársként szerepelni egy banki ügyletnél... A mai életben nem hogy 20 év teljesen bizonytalan, még 1-2 évre sem láthat valaki teljes bizonyossággal előre.

A kedves nagynéni a saját ingatlanát vigye be zálogként az ügyletbe, kockáztasson ő!

Én nem javaslom hogy aláírj, bármekkora veszekedés is kerekedhet a dologból...

Mert ha beüt a krakk, akkor neked fog kelleni fizetni a havi jövedelmedből és/vagy az ingatlanrészed alapján a vagyonod mehet rá. (Ha senki sem fizet akkor a bank kényszerárvezetet.)

Keressen a nagynénéd másik bankot, van elég...

silaci # 2007.06.18. 20:36

Tisztelt szakértők. Szeretném mgkérdezni,hogy az édesanyám meghalt tavaly és én részörökös lettem a nagymamám házából 1/4 részben.
De a lánytestvére a másik örökös 1/4 részben a nagymamámé pedig a többi rész. Namostmár a lánytestvér vett egy lakást amin jelzálog van és a tulajdoni lapon még csak az én nevem most került hivatalosan bejegyezve és már ő hitelkiváltó hitelt szeretne felvenni a nagymamám házára mivel azon a panelrogramból még van tartozás .
Ebbőla hitel egyrészéből szeretnék kieggyenlíteni a nagymamám hátralékát ami megmarad abból pedig a lakását falujítani
és azt szeretnék , hopgy én is irjam alá a papirt mert én is szereplek a tulajdoni lapon.
Ha én nem irom alá nincs hitel.
De ha aláírom és nem fizetik akkor mi történik ?
Ugrik a ház?
Van-e ebből nekem hátrányom vagy nincs?Mert ő csak azt fujja,hogy úgyis fizetni fogja de 20 év sok idő.
Meg ha nem fizeti majd eladja az uj házat és majd abbol rendezi ezeket.
Mitévő lehetek?
Várom válaszát. KÖSZÖNETTEL...

ObudaFan # 2007.06.09. 12:10

Igazán nincs mit.

Sz.Zoltán # 2007.06.09. 04:33

Remek! :)
Köszönöm szépen!
Jó hétvégét kívánok!

ObudaFan # 2007.06.08. 18:27

Vissza tudsz lépni - egy rakat pénzért.

Ha nem arra fordítod, és a bank erről tudomást szerez, akkor felmondhatja a kölcsönszerződést, és az egész összeg esedékessé válik.

Sz.Zoltán # 2007.06.07. 18:03

Jóestét!

Segítséget kérnék egy hiteltípus értelmezésében.

Legnagyobb, nemrégen megződült banknál igényeltem hitelt, mintegy 4 millió forintot, 10 éves futamidőre.
Jelzáloggal, csinadrattával, nádihegedűvel.
Ez egy "szabad felhasználású" ~ "felújításra céljából" felvett hitel.

Megvallom, hogy a telken egy kisebb házik felépítése volt a cél ebből az összegből.
Azonban, a közjegyzőnél (szóról szóra felolvasva) derült ki, hogy az össze kizárólag a jelzáloggal terhelt ingatlan felújítására használható, másra semmire. Sőt, 2009 Januárig bejelentési kötelezettségem van a munkálatok elkészültéről.

Kissé homályossá vált, hisz a bank kijelentése szerint nem ellenöriznek semmi, nem kellenek számlák, nem érdekli a pénz elköltésének módja.
A szerződés szerint mégsem...
Az összeget a napokban fogják folyósítani.

Vissza tudok lépni ebből valamilyen úton-módon?
Illetve - ha az új ház felépítésére (egyazon telken) fordítom a pénzt, milyen következményei lehetnek?

Köszönettel és tisztelettel :

Székely Zoltán

ObudaFan # 2007.03.16. 21:08

Szerintem szocpolt egyedülállóként nem fogsz kapni, de azért érdeklődj utána.

monalisa1 # 2007.03.16. 15:05

A szüleid lakására/házára remélt bankhitel érdekében lehet jelzálogot tetetni...

lamencik # 2007.03.16. 14:41

Sziasztok,
épp válok, sajnos még évekig húzodhat.
Viszont szeretnék a kislányommal saját kuckót. A férjem a lakásunkból nem akar kifizetni(ide visszatérni nem akarok), és húzza is az időt. Talán jövőre, vagy aztán látok abból pénzt, ha látok... Szüleimmel lakom, ami átmenetileg okés, de szeretnék külön életet.
Nekem jelenleg van 2.5 millióm, gyeden vagyok. Gondolom erre még szocpolt kaphatok, az 900E ft.
Szerintetek van esély arra, hogy kapok hitelt?
És mit tudtok ajánlani? melyik bankot, melyik hitelkonstrukciót?
Bankba még nem volt merszem bemenni, félek attól, hogy megmosolyognak, hogy egyedülállóként, gyerekkel mit akarok hitelt felvenni...:( Vagy nem így lesz?
köszönöm a tanácsokat!

Macaroon # 2007.02.06. 13:03

Kösz Béla ne nézz hülyének, szinte az egész válást én jártam utána, szal képben vagyok. Amúgy több lett volna a gyt, a lemondással lett annyi amennyi, szóval ez attól függ monalisa, hogy mi a jövedelem és az hogy aránylik a lemondott résszel! Egy biztos, pasinak most a maradék fizuján kívül SEMMIJE sincs.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.06. 13:03

Csakhogy ez messze nem jelenti azt, hogy az ő élettársa eséllyel indíthatna pert a gyermektartás megszüntetése végett.

monalisa1 # 2007.02.06. 12:16

Már miért lenne zöldség...
Amikor anno megházasodtam, volt 3 "hozott" gyerek., a párom ex-e lemondott a gyerekek javára a lakás fele tulajdoni hányadáról - a gyámhatóság hozzájárulásával -, és onnantól egy fillér gyerektartást nem kellett fizetnie. (Hosszú távon az anyagiak tekintetében ő járt jól.)Meg egyébiránt is, de ez egy külön történet lenne, nem idevaló...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.06. 09:44

Ne beszélj zöldeket, monalisa... Szegény még elhiszi...

monalisa1 # 2007.02.06. 09:43

Ha a párod lemondott a fele lakásáról a gyerekei javára, akkor miért fizet továbra is tartásdíjat?! Vagy az egyik vagy a másik.

Kérni kell a bíróságot a tartásdíj megszüntetésére, figyelemmel arra, hogy jelentős vagyoni értéket kaptak a gyerekek.

Nálunk ez annak idején így történt.

Macaroon # 2007.02.06. 07:56

Jaja a három tini nem velünk van, és éppen ezért (is) szeretnénk egy nagyobb, de alacsony rezsijű lakásra szert tenni, mert a párom plusz pénze nullára csökken a lakásvásárlással + hitelt is vesz fel a cégétől, valamint viszonylag magas összeget fizet gyt gyanánt. A lakás feléről meg lemondott a gyerekek miatt. Havi fizuja majdnem felét utalja át, ezen felül van extra bevétele, de ahogy mondom az mind megy bele a lakásba, ezért meg mert Õ már vesz fel hitelt, nekem kellene vhogy pénzhez jutnom, nekem így egyszálmagamban vajmi kevés esélyem van erre, ha jól gondolom. 35 alatt és úgy, hogy még soha semmim nem volt?...

Roni04 # 2007.02.05. 19:31

Ja. Igaz...:)A három gyermeke részt elfelejtettem.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.05. 19:00

Szocpolra? A háztartásban élő gyermekek nélkül?

Roni04 # 2007.02.05. 17:58

A hitelbírálatkor elsődlegesen a vásárolni, beterhelni kívánt ingatlan forgalmi és hitelbiztosítéki értékét veszik alapul, illetve az igénylők havi nettó jövedelmét. Ha ketten veszitek fel , biztos hoyg jó esélyekkel indultok.

Roni04 # 2007.02.05. 17:56

Lakásvásárlási hitellel jobban jártok, mit a "sima bankossal", márha azt értem alatta amit kell....
Állami támogatású ez a hitel. Az a lakás lesz beterhelve jelzálogjoggal, amelyiket megveszik.
Személyes tapasztalataim alapján én nem az általad megnevezett bankokat keresném meg....
Többek között azért, mert egyik sem jelzáloghitelinézet, nem bocsáthat ki jelzáloglevelet . Azért érdeklődnék az OTP-nél, vagy HVB-nél, ami most már Unicredit. De ez a te/ti döntésed/tek. Mindenhol vannak jó ajánlatok.
Szocpolra is szerintem igényt tarthattok, de az nem akkora összeg.

Macaroon # 2007.02.05. 11:58

Esetleg Ella?

Macaroon # 2007.02.05. 11:57

Először is elnézést, hogy ezzel most új topicot nyitok, de szükségem van általános tanácsokra.
Szóval: 32 éves nő vagyok, a bejelentett nettóm olyan 80e körül van. Budapest. A barátommal lakásváráslást tervezünk, Õ ha mindent összeszed és a cégétől is vesz fel kamatmentes hitel, akkor lesz olyan 9millió forintja, de tekintve, hogy nagyobb lakást kellene vennünk, hogy a három gyereke több időt tölthessen nálunk, nem ússzuk meg ennyiből, panelt nagyon nem szeretnénk a magas rezsi miatt. Ezért fennál a helyzet, hogy nekem is kellene felvennem kb. 3 milliót, kérdésem egyszerű, mik a lehetőségeim? Soha nem volt még lakásom, anyu nevén van egy amire esetleg jelzálogot tudunk felvenni, ez olcsóbb, mint a "sima" bankos hitel? Ha bankosat javasoltok, a kolléganőm azt mondja, az Erste és Raiffaisen jöhet szóba, nettó 80-al van esélyem 3 millára? Esetleg fészekrakó? Önkormányzatnál valami?
Minden tanácsot előre is köszönök szépen.
Macaroon