Építési szabályzat, beépíthető terület


gitron # 2007.06.14. 16:48

Nem kell megmondanod az építésügyi hatóságnak, hogy mik a beépítési előíráosk, mert ők tudják. Csak azt kell megmondanod, hogy melyik ingatlanról érdeklődsz.

Rolo # 2007.06.14. 11:28

Értem, köszönöm. Ezek szerint a beépítés Bp-en kerületenként változó valami.
Az önkormányzat honlapján megtaláltam egy "Kerületi Városrendezési és Építési Szabályzat"-ot aminek a mellékletében egy szép színes térképen rajta van, hogy L4-XVI/O4 övezetben lakom.
Ezzel már tudom zaklatni akkor a Polgármesteri Hivatal Építésügyi Irodáját?

gitron # 2007.06.14. 11:01

Az illetékes elsőfokú építésügyi hatóságnál érdeklődj.
Egy dolog az építés, más dolog a tevékenység. A szomszédnak az autójavítási tevékenységhez telepengedéllyel kellene rendelkeznie. Ezügyben a települési jegyzőhöz (polgármesteri hivatal megfelelő szervezeti egységéhez) fordulhatsz panasszal.

Rolo # 2007.06.14. 09:39

Kedves Fórumozók!

Gondolom ez egy általánosan visszatérő téma, de sajnos a keresővel nem boldogultam...

Hogyan és hol kell annak utánajárnom, hogy egy adott építési övezetben mik a beépítés szabályai?

A szomszédban van egy állandó épület (hozzátoldással) és számtalan ideiglenes épület. (sufni, garázs stb)
A mi övezetünkben ha jól tudom 30% a max. beépíthető terület, de nem tudom, hogy ebbe az ideiglenes (nem lakás célra szolgáló) épületek hogy számítanak bele?
Azt tudom, hogy kereskedelmi célú épületet nem lehet építeni, ennek ellenére van olyan nap, hogy a szomszéd reggeltől estig autót javít ezekben a barakokkban.

Köszönöm