Közös tulajdon


ObudaFan # 2007.06.20. 17:52

Anny, hogy akadályozásnak az is elég, ha olyan rossz volt a viszony, ami nem tette lehetővé az együttélést, és ez elsősorban az ő hibája.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.20. 16:06

Jól érted. Bár az nem elég, hogy pereskedni kezdett. Az kell, amit ObudaFan mond: igazolni, hogy akadályozott a használatban.

ambb # 2007.06.20. 16:03

oké, köszönöm szépen! ajándékozás szándékával? EZ MIT TAKAR PONTOSAN?
De nyilván nem, mivel ő kezdett el pereskedni nem én, mindent akart magának! Akkor ha jól értem nyugodtan kérhetem a többlethasználati díjat!?

ObudaFan # 2007.06.19. 19:18

Többlethasználati díj vonatkozásban annak van jelentősége, hogy módodban lett volna-e beköltözni a lakásba, vagy sem. Ha ő nem engedett be, akkor jár a többlethasználati díj.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.19. 18:42

Az elévülési időn belül a többlethasználati díjat eséllyel lehet követelni. Azt kell hozzá bizonyítanod, hogy ő anélkül használta kizárólagosan az ingatlant, hogy te az ajándékozás szándékával engedted volna át neki a jogaidat.

ambb # 2007.06.19. 18:40

Ezt én is így gondolom, de van aki azt mondja, hogy ha anno a legelején nem szólítottam fel arra hogy többlethasználati díj terheli amennyiben nem kap tulajdont a lakásból, úgy akkor most már visszamenőleg nem lehet kérni tőle,-a bíróság előtt nem állná meg a helyét- de akkor ő sem kérhetnéa költségek 55%-át, nem igaz? Az ügyvédje azt állítja, hogy miután csak ritkán lakott a lakásban -amit persze kétlek-így csak ingatlankezelési költség viselésénekl a kérdése merülhet fel.
Egyébként írásban nem hívott fel a teljesítésre-2000-2002években sem és most sem!-Mit takar az ingatlankezelési költség, mennyit lehet ezért bevasalni tőle?

Lhotse # 2007.06.19. 15:08

OK. Akkor Te meg követelj tőle használati díjat! Ez tuti több, mint a 900 ezer forint, ráadásul ezt Te perben könnyebben tudod bizonyítani, mint Õ a költségeket. :) Az 5 évnél régebbi követelések pedig akkor évülhettek el, ha ezalatt az idő alatt nem hívott fel a teljesítésre. (De nem ám úgy, hogy: "ambb-kám!, adjá' má' 200 ezret!", hanem tértivevényes levélben!)

Szerintem ő sokkal rosszabbul jön majd ki a történetből...

ambb # 2007.06.19. 14:52

Sziasztok!

A szitu a következő: édesanyám elhunyt 2000-ben én nem éltem vele, de az élettársa igen aki anno megindította a szóbeli végrendelet érv.iránti pert amit elbukott, makd az élettársi vagyonk. iránti pert is=lakás 55/100ad része az enyém 45/100-ad része az övé. Ill. ki kellett fizetnem a neki járó temetési költs.Megvenném a részét, de ő 2000-ig követeli rajtam a fogyasztástól független költs. 55%-át cirka:900e Ft-ot. A lakaásban ő lakik, a kulcsot nem ajánlotta fel hiába ideiglenesen nekem adta át anno a közjegyző a hagyatékot, mert ő ugye pereskedni akart! Mit tegyek? Kérhetek tőle visszamenőlegesen albérleti díjat? Az 5 évnél régebbi követelései elévülhetnek? Azaz nem 900e csak 500e lenne amit rajtam behajthat? Van ehhez joga? És én???Nem laktam a lakásban , albérletben lakom....tanulok....mik a lehetőségeim?
Segítsetek légyszi!!! Köszönöm