Mi a különbség????? SOS


Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.29. 20:07

Mondtuk, hogy nem mindegy.

dorinababa # 2007.08.29. 19:52

A települési szabályozást ismerem, átnéztem.
csak most azon lovagolok, hogy ez a két kifejezés egymásnak szinonímái-e, vagy sem.
Holnap írjuk alá az adásvételi szerződést és nem szeretnék lyukra futni...
A szerződésben 1x belterületi beépítetlen területről van szó, máskor meg építési telek...
Akkor most melyik? Vagy mindegy?

ObudaFan # 2007.08.29. 19:36

Itt a fórumon erről nagy általánosságokat fogsz hallani, minden, ami konkrétum, az lent kitűnően ki lett elemezve. Hogy az adott telekre az adott településen mi a helyzet, azt az önkormányzaton a műszaki osztályon tudod meg, mert ebben minden település más szabályozást alkalmaz.

dorinababa # 2007.08.29. 19:25

Ez egy lakóparki telek - egy a sok közül.
Szóval, ha építkezni szeretnék, előtte ki kell alakítanom a telket????

rozika4 # 2007.08.29. 13:50

Általában annak, aki el akarja adni a telket. De ha te kinézel valahol magadnak egy területet, és ahhoz egy nagyobbat kell megosztani - és ez eredetileg nem volt a tulaj szándékában, de te rábeszéled, hogy adja el neked, akkor szerintem fizess te!

dorinababa # 2007.08.29. 12:51

Kinek a feladata/ktg-e a telekalakítás???

rozika4 # 2007.08.29. 11:03

Egy kicsi belekontárkodnék, ha már rátaláltam erre a fórumra. A "belterület, beépítetlen terület" megnevezés a földhivatali nyilvántartásban (tulajdonlapon) szerepel. Azt jelenti, hogy az adott terület belterületbe van vonva és nincs rajta építmény (elméletileg). Az építési telek már építésügyi dolog. Azokat a telkeket nevezik építési teleknek, amelyekre alakjuknál, terjedelmüknél fogva a helyi építésügyi előírások szerint (ebbe akár belevonhátjak a közművesítettség mértékét is) építmény elhelyezhető. Úgyhogy meg kell kérdezni az illetékes építésügyi hatóságot, hogy az adott belterületi ingatlanra - jó ha tudod a pontos hrsz.-ot ! - mit lehet és milyen feltételekkel építeni. Az, hogy egy ingatlan belterületben van és beépítetlen, még nem jelenti azt, hogy építési engedélyt is adnak rá.
A telekalakítási engedély iránti kérelmet az ingatlan tulajdonosa szokta benyújtani szintén az illetékes építésügyi hatósághoz, aminek a költségeit (földmérő munkadíja, eljárási illeték, majd földhivatali átvezetés költsége) is ő fizeti. De megállapodhattok úgy is, hogy a költségeket ti vállaljátok.

dorinababa # 2007.08.29. 09:52

Miért nem létezik???

Akkor hogyan veszünk mi ott építési telket?
Kinek a feladata/ktg-e a telekalakítás???

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.29. 09:50

Gondolom, akkor azt jelenti, hogy nem történt még meg a telekalakítás.

Lakópark... Mondtam már, hogy olyan tulajdonképpen nem létezik?

dorinababa # 2007.08.29. 09:46

Ha mindez egy lakóparkban van?
Milyen különbségek vannak?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.29. 09:42

A belterület, beépítetlen nem feltétlenül alkalmas lakóépület elhelyezésére.

dorinababa # 2007.08.29. 09:37

Segítséget szeretnék kérni, hogy mi a különbség a "belterület, beépítetlen terület" és az építési telek között?

Köszönöm.