Állandó bejelentkezés


ObudaFan # 2007.09.07. 16:50

A Takarnetes lekérdezés ugyanaz, mint a tul.lap, csak ügyfélbarátabb. Más kérdés, hogy annak díját ugyanúgy el lehet kérni.

monalisa1 # 2007.09.07. 14:07

Áááá, felétek túlbiztosítja magát az okmányiroda. Mert ha utóbb valamiről kiderül hogy nem tiszta, egyrészt vissza az egész, másrészt úgyis a befogadót kitöltő/aláíró huzza a rövidebben okirathamisítás miatt, az pedig bűncselekmény...

SolnesM # 2007.09.07. 13:57

"és a befogadónak is alá kell írnia."

Még hogy aláírni ?!!
Felénk kell egy befogadó nyilatkozat, egy nem túl régi telekkönyvi tulajdoni lap, sőt bizonyos helyeken a befogadónak személyesen kell befáradni az önk. okmányirodájába. (hogy cifrább legyen).
Viszont vannak rugalmas önk. okmányirodák is.
Az egyikben egyszerüen lekérdezték az adatokat a földhivataltól on-line ( ha jól írtam).

monalisa1 # 2007.09.06. 19:23

Persze ha a hölgy kijelenti hogy válni óhajt (...) és ezért a külön költözése - és viszi magával a gyereket is -, akkor már, és talán...

monalisa1 # 2007.09.06. 19:19

De akkor a gyereket is át kellene íratni az utca szemközti oldalára, sőt a férj/apát is hogy ne legyen feltünő a házaspár különlakása...

És akkor már sokan laknak "amaz oldalon" abban a kisebb házban.

monalisa1 # 2007.09.06. 19:14

... és a befogadónak is alá kell írnia.

ObudaFan # 2007.09.06. 18:27

A lakcímkártya egyértelműen közokirat.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.06. 17:47

Szvsz a lakcímkártya közokirat - ezért mindkettőtökén. Csak más magatartással. A tiéd az intellektuális része lesz.

Betelgeuse # 2007.09.06. 17:38

Köszönöm szépen, de az okirathamisítás kinek a részére áll fenn?Netán mindkettőnek?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.06. 16:42

Az, hogy kinek hol van bejelentve az állandó lakóhelye, nem keletkeztet jogokat az ingatlanra nézve. De a valótlan tartalmú bejelentésből könnyen lehet okirathamisítás. Szerintem.

Betelgeuse # 2007.09.06. 16:08

Sziasztok!
A velem szemben lakó házaspár hölgytagja be akar hozzám jelentkezni, mert akkor egy másik körzetbe tartoznának Ált.iskola szempontjából és az az iskola sokkal jobb ,mert...csak...,gyerekek tanulnak ott.Nekik sokkal különb házuk van,mint nekem,így nem hinném,hogy bármi hátsó szándék vezérelné őket.De az ördög sosem alszik.Mi hátrányom lehet ebből? Én sokkal öregebb vagyok, de van örökösöm, de halálom esetén mit követelhetnek? Ebben szeretném a segítségeteket kérni.Előre is köszönöm.