Kiköltöztethetik?


andrea76 # 2007.10.16. 13:16

Köszönöm szépen!Egyelöre!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.16. 12:38

Esetleg. Ha. Amennyiben ajándékkéntó, ingyenesen alapították volna. A jelen esetben azonban a jelzálog bejegyzés engedélyezése mint ellenszolgáltatás miatt szerintem visszterhes ügyletnek minősül.

De még akkor is tévedére, megtévesztésre vagy a körülmények jelentős megváltozására lehetne alapozva. Egy haszonélvezet vonatkozásában pedig nem fog megállni, hogy "ja kérem, én azt a jogot azzal adtam, hogy a jogosult soha nem fog élni vele".

andrea76 # 2007.10.16. 12:16

Köszönöm szépen!
csak azt nem értem,hogy ha annyira megromlik a viszony,nem csak ebben az esetben,akkor sem volnható vissza a haszonélvezeti jog???

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.16. 12:04

Igen, igen, és nem.

andrea76 # 2007.10.16. 10:44

Ez nekem kicsit most magas!
Tehát ha a párom fizeti becsülettel a részleteket,akkor is joguk van???Hmmm...
És a jelzálog átíratható a szülei házáról a sajátjára?És a haszonélvezeti jog visszavonható?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.16. 10:23

Mert a haszonélvező jogosult a jogával terhelt dolog birtoklására, használatára, hasznosítására, hasznai szedésére, sőt még ezen jogok visszterhes vagy ingyenes átengedésére is.

andrea76 # 2007.10.16. 09:53

ezt nem értem tisztelt KBS!
Miért jogos a követelés?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.16. 09:12

Az indoklás, a jogalap megjelölése téves - de a követelés jogos.

andrea76 # 2007.10.16. 07:43

' napot!
A kérdésem az lenne,hogy a párom lakásvásárlása elött (ennek 3 éve) kölcsönt vett fel,ami után a jelzálogot a szülők házára terhelték!A párom az 1/1 tulajdonos,a szülőknek holtigtartó haszonélvezeti joguk van!A párom fizeti azóta rendszeresen 3 éve a havi nem kevés 80 ezer forint törlesztőrészletet!Jelen pillanatban családi problémák adódtak és a szülők azt mondják,hogy ki kell költözni a házból,nem érdekli Öket,hogy ki fizeti a törlesztést,a jelzálog az Ö házukon van és nekik ehhez joguk van!
(nincs elmaradt törlesztési részlet,néha szokott elöfordulni max 1 hét csúszás a fizetésnél)
Mik a jogok ebben az esetben??