Meddig perelhető vissza a bérleti díj?SŰRGŐS!


Pelso # 2007.11.21. 13:35

KÖSZÖNÖM !

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.11.21. 13:25
  1. kár volt hagynod, hogy elvigye a cuccot - tv-es zálogjogod lett volna rajta.
  2. nyugodtn mond fel a szerződést és indíts pert helyiség kiürítése iránt. azt nem merem tanácsolni, hogy a felmondás napjával cseréld le a zárad és használd az ingatlant, mert nehogy visszaüssön.
  3. elévülési időn belül 5 év követelheted a bérleti díjat, illetőleg a megszünéstől számítva helyiséghasználati díjat, meg nem fizetett rezsit.
Pelso # 2007.11.21. 13:03

2006.nov-ben írásos szerződéssel kiadtam üzletem 2havi kaukcióban álapodtunk meg.A bérlőt terhelte a bérleti díj+rezsi költség.3 hónap után febr-ban nem fizetett bérleti díjat és felajánlotta a 2havi kaukciót további bérletidíjnak átmeneti pénzzavarra hivatkozva amit elfogadtam.Márc.végén"eltünt"a bérlő az árut hátrahagyva egész májusig.Többszöri felszólításra kipakolt,de a szerz-ben kiötött eredeti állapot visszaálítása csak júl-ban történt meg.Ekkor a szolgáltatók jelezték,hogy a bérlő semmi rezsiköltséget nem fizetett(95e-ft).Töbszöri írásos felszólításra sem rendezte tartozását.A kulcsokat a mai napig nem adta vissza mid.A szerz-ben 90nap a ren-
desfemondási idő amit a bérlő a mai napig nem mondott fel írásban.Én sem mondtam fel míg nem rendezi tartozá-
sait.HA BEPERELNÉM KÉRHETNÉM A KÖLTSÉGEK ÉS AZ ELMARADT
BÉRLETI ILL.REZSIDÍJAK KAMATOS MEGFIZETÉSÉT EGÉSZ A PER LEZÁRTÁIG??
KÖSZÖNETTEL!