tulajdonosi lapon tulajdonos ismeretlen


valentinzon # 2018.03.31. 08:35

Biztos, hogy van tulajdonosa, a földhivatalban szúrtak el valamit - legegyszerűbb, és legjobb, ha a földhivatalban lekéred a legutolsó bejegyzett tulajdonos nevét, adatait (adatbázisban benne van, ha 1945 után volt tulajdonosa), megkeresed, és beszélsz vele.

nonolet # 2018.03.26. 14:04

Tehát leges-legelőször is vedd birtokba... az a biztos.

Azaz kerítsd magadhoz, nyisd össze a telkeddel.
Úgyse tud senki reklamálni, jogszerűen.

Max szájkarate lehet belőle.

- -

Felteszem most senki nem birtokolja
a
"még nem" a szomszédhoz kerített részt.

- -

A szomszéddal én nem keresném az együttműködést, mert minek?

Ő igazából az "ellenség" hisz máris kiharapott egy darabot belőle...
Előled, magának a kerítésével, ha jól értem a fennforgást.

nonolet # 2018.03.26. 13:58

Javaslatom, hogy

  • tegyél BEJELENTÉST az anomáliáról a konkrét hrsz.-re ÍRÁSBAN...

plusz

  • kérd annak a "hivatalból" való rendezését

tekintettel arra, hogy az ingatlan nyilvántartás törvényi célja, hogy mindenkor a valós állapotot rögzítse.

A tulajdonos tekintetében is!!!
Mivel tulajdonos nélkül nem létezhet ingatlan.
Így nyilvánvalóan hibás a nyilvántartás, ergo javítandó.

Ezért kéred a tulajdonos kilétét megállapító eljárás hivatalból történő lefolytatását a nyilvántartás törvényességének biztosításra.

Szerintem, nem lehet megtagadni az eljárás megindítását.
A végén pedig lesz tulajdonos... egyszer majd.

Mindenesetre választ fogsz kapni :-)
Abból meg jó esetben kiderül, hogy bejött-e tippem.
Vagy másfelé kell indulni...

- -

Az biztos, hogy megszerezni CSAK a tulajdonostól tudod.

Birtokba venni és használni viszont önkényesen is...

Elvileg 15 év után még el is birtokolhatod majd.
(ha lesz addig tulajdonosa akitől elbirtokold)

Szerintem...

Kerítsd te is magadhoz a maradék részt.
NYISD egybe a telkeddel!!! és vedd használatba.
(tartsd rendben, ültess pár virágot, nézegesd azaz BIRTOKOLD!!!)
Mielőtt más teszi meg...

Ebben ez esetben te leszel birtokon belül!
És ki tudja, hogy jobb híján esetleg nem-e
a TÉNYLEGES birtokos lesz-e tulajdonos idővel,
hivatalból is.

Vagyis, ha szemet vetettél rá akkor vedd BIRTOKBA IS!
Abból baj nem lehet :-)

DaveFerger # 2018.03.26. 13:15

Mai fejlemény:
Hívtam az illetékes járás földhivatalát, ahol a kezdeti zökkenők után végül kaptam néhány információt (rögzítem a hívásaim, így pontos idézet):

  • ... tulajdonosi lapon azt találtuk, h tulajdonos ismeretlen. Ilyen ügyben mit lehet tenni?
  • hát, semmit
  • az mit jelent?
  • azt, hogy nem tudjuk, hogy beazonosítani, h ott ki a tulajdonos
  • akkor nincs erre vmiféle procedúra?
  • de, a magyar állam
  • és meg lehet szerezni valahogy ezt a területet?
  • hát, próbálják meg ... ügyvédhez kell fordulni, az ügyvéd majd eljár ezzel kapcsolatban.
  • ühüm
  • mivel a tulajdonsokat nem tudjuk fellelni, nincs okiratunk, ezért külön eljárással kell ezt bonyolítani ... (pár másodperc gondolkodás, változik az ügyintéző hangja, innentől segítőkész) ... hát, annyi, hogy mi 1997 óta nem tudjuk, hogy ki a tulajdonos, helyszíneltük ...
  • jah, hogy Ön tudja is, h melyik telekről van szó?
  • nem, nem egy ingatlanról van szó, nem egy ilyen ingatlan van a körzetben. jelenleg jogszabály nem rendelkezik arról, hogy ilyen esetben mit csináljunk ... van jogszabály, hogy ez a Magyar Állam tulajdonába kerül, de ez egyelőre nem lett hatályosítva. tehát igazából bírósági úton lehet ezt elbirtokolni. ... a lényeg benne, hogy mi okiratilag semmiféle papírt nem tudunk mondani, h ki a jogos tulajdonos. azért ismeretlen.
  • ühüm, akkor igazándiból nincs aki feljelentsen birtokháborításért, ha én ezt a részt bekerítem, elkezdem használni, kaszálok rajta? nincs aki birtokvédelmi eljárást indítson, ugye?
  • rókafogtacsuka helyzet, mert ez így van, de ha elkezdi használni, akkor felszólíthatják később, hogy tegye rendbe és akkor még mindig nem a magáé. (hát pont lesz.rom, itt akarunk építkezni)
DaveFerger # 2018.03.26. 13:14

Sziasztok,

egy másik topicban indult a téma, előzmények innentől felfelé:
http://www.jogiforum.hu/forum/34/7257#…

Kivonat:
Egy megvásárolt telek melletti szalagtelek (továbbiakban senkiföldje) tulajdoni lapját lekérve tulajdonosként ismeretlen volt megjelölve, címként {városnév} Rákóczi. A tulajdoni lapon még egy "felülvizsgálat alatt" felirat olvasható.
https://photos-4.dropbox.com/…rT5Vs-ua4dmg?…

Kérdések:
találkozott már valaki ilyen üggyel?
semmi esélyem nincs arra, hogy rövidebb idő alatt megszerezzem az ingatlant (hivatalosan, tulajdoni lapon bejegyezve, legalább víz szolgalmi joggal), mivel ezen a telken keresztül lenne kapcsolatom egy olyan úttal, ahonnan nem 1.2 millióért lennék rákötve a vízműhálózatra.
a szalagtelek túlsó végén lévő szomszéd (ő a szalagtelek teljes hosszán határos ezzel a telekkel) már kerítést épített az út szalagtelek felőli részén, használja a szalagtelek egy részét. van olyan lehetőség, hogy vele szerződést kötünk amelyben mi vállaljuk az elbirtoklás ügyintézését és annak költségeit, cserébe én egy előre definiált részt megkapok a szalagtelekből és/vagy az út felé eső részen víz szolgami jogot kapok?