albérlet


ObudaFan # 2008.02.20. 18:57

Ha bemutat egy fényképes igazolványt, akkor mindenképpen.

Hancikutya # 2008.02.20. 10:41

Obudafan, köszönöm a választ.
Ha megvan a személyi igazolvány száma, születési adatai, anyja neve, le tudom valahogy ellenőrizni, hogy valóban ő-e ő?

ObudaFan # 2008.02.19. 19:38

Sehogy.

Hancikutya # 2008.02.19. 16:19

Hogy tudja eladni? Van rajta jelzálog, tehát elidegenítési jog, ezt hogyan tudja kijátszani?

ObudaFan # 2008.02.18. 20:04

Egy ismerősöm egyszer azt mondta, hogy gyerekeseket nem biztos, hogy ki lehet "rakni". Ez igaz lehet?

Nem.

Milyen jogszabály foglalkozhat ezzel?

1993. évi LXXVIII. törvény
a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról

tothpeter2 # 2008.02.18. 18:08

Tisztelt SolnesM!
Köszönöm válaszát!

Szerződést nem kell kötni, de jó ha van !
Ez igaz? Mikor az előző albérlőmmel lementünk a közműveket átírni, rögtön az albérleti szerződést kérték. Enélkül nem engedték az átírást.

Egyedül az adót kell fizetni.
Ez mit jelent pontosan? Ha adózok, az egyfajta bizonyíték? Így "kitehetők" a házból? Egy ismerősöm egyszer azt mondta, hogy gyerekeseket nem biztos, hogy ki lehet "rakni". Ez igaz lehet?
Milyen jogszabály foglalkozhat ezzel?

SolnesM # 2008.02.18. 16:43

Én is hasonló cipőben járok

Szerződést nem kell kötni, de jó ha van !

Egyedül az adót kell fizetni. Hogy milyen garancia van ? Semmilyen ! „hogyan tudom leinformálni az illetőt még a szerződés megírása előtt?” Ugy hogy beszélgetsz vele, aztán vagy elhiszed amit mond vagy nem ! Ha már kételkedsz, jobb ha nem adod ki
  • neki !

A kaució valamire jó, de mindent nem old meg !
A bizalom a legfontosabb !
azon kívül, hogy legrosszabb esetben a bérlő lelakja ” Természetesen minden tárgy amit használnak kopik, elhasználódik, csak nem mindegy, hogy 3 -4 hónap alatt vagy 3-4 év alatt !

mi egyebet tud még tenni a tulajdonomban lévő ingatlannal?
Eladja, megsemmsíti !

Tehát akiben nem bizol, annak nem adod ki !
Természetesen vigyázz milyen idokkal - nehogy rádhúzzák - nem szereted a pizéreket !!

tothpeter2 # 2008.02.18. 15:47

Én is hasonló cipőben járok, csak én nem utazom külföldre. Egy két gyermekes család szeretné kivenni a házamat hosszútávra. A kérdésem a következő lenne: Ha nem fizet az albérlő ki lehet tenni őket? A gyerekek miatt kérdem.
Azt tudom,(mivel volt már albérlőm) hogy kell egy albérleti szerződés. Hogy az Apeh se kössön bele, én igényeltem egy adószámot. Minden kiadott számla után 25% adót kell fizetnem. Ezután le kell menni a közműveket átírni. Más tennivaló van még?

Hancikutya # 2008.02.18. 10:51

Sziasztok,

Sokszor kértem már segítséget és mindig kaptam is, amit nagyon köszönök. Most egy újabb kérdéssel jövök.

Ki szeretném adni a házamat, mert egy hónap múlva külfödre költözöm (határozatlan időtartamú munkaszerződést kaptam, hosszú távra tervezek).
Van is egy jelentkező, akinek nagyon tetszik a ház, jönne fizetni a kauciót. Kérdéseim:

  • hogyan tudom leinformálni az illetőt még a szerződés megírása előtt?
  • azon kívül, hogy legrosszabb esetben a bérlő lelakja a lakást és tetemes közüzemi tartozást halmoz fel (és lássuk be, ez már önmagában nagyon rossz dolog), mi egyebet tud még tenni a tulajdonomban lévő ingatlannal? A házon banki jelzálog is és szocpol miatti jelzálog is van. Ki tud-e "semmizni" valahogy?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.